IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Во Карпош - прва куќа на иднината на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Карпош - прва куќа на иднината на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2011 во 13:01
Е, пред 20 и повеќе год. во фабриката за преработка на вода за пиење во Струмица се инсталира систем за озонорање на водата (најнова технологија од тоа време, само Љубљана од СФРЈ стави ист таков систем) за преработка на вода без хлор.И само го поставија......а до денес не се озонира водата, ами само со хлор се дезинфицира........а граганите си платија, и си плакаат сеуште и ......каде е бенефитот?

Исто и со овие проекти (некои чудни дрвја има)кои се неостварливи......само на цртеж ке остане.......

За таков вид на градба треба да има и соодветна технологиј аза изведба, а кај сме ние......само со лопати .......лопатари........рачниот труд е скап.......и мислам дека ваква куќа е утопија за САД и ЕУ, а камо ли за нас.....
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12873
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2011 во 13:46
 плазењеплазењеплазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2011 во 14:38
ej, ова е научна ФАНТАЗИЈА, за сонувачи.....кој будала ке се нафати ова да го изведе????!!!! СТРАВОТА, лошо изгледа, а пострашно е да си внатре.......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.