IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 24>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:37
Биле си Димо и Симо.и спале на кревет на спрат. Сваку ноќ доваѓале ајдуци и га тепале Димо кој спаја на спрат горе.
Ед’н д’дн Димо му вика на Симо:
- Ај ја вечер да спију доле. Овија ајдуци ме утепасва.
Иста вечер дошле ајдуци и си рекнале:
Абе овога горе га утепасмо, дај малко и овога доле да ге пребиемо, и почнале да га тепав Димо.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 06:14
Отишја Кумановец куде доктора и му вика на доктора:
- Докторе уапа ме змија!
- Куде те уапа? – прашуе га доктор.
- На њиву.
- Не те прашују тој, него на кое место те уапа? - Туј под крушку.
- А бе зашто те уапа?
- Не знам бе докторе, за ич ништо.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 06:16
Удовац се оправдуе пред судију: - Ја уопште не претпосатављаше дека жена ми се дави. Она викаше силно исто како што и обично вика по дома.
*******************************
 
Муж гу прашуе жену:-Што тражиш по собу?
-Тражу гу књигу ''Како се живи подугачко'' и никако неможу да гу најду.
-И нема да гу најдеш,вика ву муж.-Ја гу запали!
- Зашто?
-Затој што почна мајка ти да гу чита!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 06:17
Треќа среќа
Келнер носи тањир с'с кременадлу и гу придржуе с'с палац.-Такој ли се сервира?!-буни се гост.
-А како?Зар да ми падне и по треќ пут!
***********************************************************
Глас
-Виде ли како мој глас гу испуни целу салу кд пја синоќа на концерт?
-Да,како не,људи одма почнасва да искачав за да му направив место!
***********************************************************
Мрдање
Ја мрдам,ти мрдаш,ја мрдам,ти мрдаш......Ако мрдамо побрзо,ке свршимо побрзо.
Што е тоја?
Одговор:Шах!
************************************************************

Грозан принц
Бија си некад некој много ружан принц,бија толко грозан што Пепелашка дома си отишла јоште у 10:30!
*************************************************************
Големи уста
Црвенкапа:-Бабо зашто имаш толко големи уста?
Баба:-А видела ли си га ти некад деду ти без гаќе?
*************************************************************
Изневерување
Трајче му се жали на Трпета:
- Знаеш ли ти дека жена ми ме изневеруе с'с петла,најде пердуви у кревет!
-Ееее,тој не е ништо,мене жена ми ме изневеруе с'с камион.најде га шофера у мој кревет!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 06:20
Шетав се по Куманово Аце и Пеце и налетуе профа по математику:
Аце: Добар дан Професоре!
Пеце: Добро вечер!
Профа: Како бе Пеце "Добро Вечер"?! У сред пладне?!
Пеце: Абе Професоре, к’т те виду одма ми се стмни
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 10:12
Сви ми кажу уличарка сам била...
Па по кровови ли да идузбунетост.......Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 17:49
Eeeee ....kude otide svet , vise i strumicani pocnava da se pokumanovcuev...ma i bugari , za skopjani znam njima gi e zelja da mrciv na kumanovski ama slabo gi ide...ох
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 18:18
Боље да бидеш ударен, него претепан.

Боље да испаднеш будала, него од авион.Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 19:09
Шетав се по Куманово Аце и Пеце и налетуе профа по математику:
Аце: Добар дан Професоре!
Пеце: Добро вечер!
Профа: Како бе Пеце "Добро Вечер"?! У сред пладне?!
Пеце: Абе Професоре, к’т те виду одма ми се стмни!
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 19:11
Prasue ga Gene Batka Djordjiju:
- Sto vu zema na Veliku za 8 Mart?
- Pa zema vu,…zema vu, zema vu sto marke.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 01:24Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Eeeee ....kude otide svet , vise i strumicani pocnava da se pokumanovcuev.....ох


Ти бре да не читаш тему на к'л'ч завртен? изненадување
Куде си видеја покумановчени струмичани бре?
Јес да с'м почнаја и фудбал да гледам (због Пандевголема%20насмевка), ама па фудбалер још не с'м станаја
. не%20зборувам
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 01:31


КУМАНОВАЦ У КАНАДУ хи,%20хи...

19. Август
Усели смо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбуѓени. Овдека е такој убаво. Пуно с'с паркови и зеленило. Може да замислу как ќе буде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги покрие овија паркови и ридчиња, па да се санкамо и гаѓамо с'с топке. Колко ќе биде убаво. мечтаење

14. Октобар
Канада. Тој е најубава земја на свет. Листови почнасва да се сушив и бојив у најразличити нијансе на жуто, црвено и помарамџасто. Вози се на север од Торонто и виде елени. Толко су убави. Тој су најубави животни на свет. Овдека ми изгледа како у рај. Много гу сакам Канаду. љубов

11. Новембар
Thanksgiving day (Канадски државни празник). Лов на елени само што не е почнаја. Не можу да замислу некој да може да убије такву питому животињу. Надам се дека брзо ќе падне снег. Веч смо купиле санку и скије. Само још снег ни фали. Такој е убаво овдека. ангел

2. Децембар
Синоќ падна и прв снег. Сабајле к'д стана све беше покриено с'с бел покривач. Све изгледа како на разгледнице. Искочисмо надвор, очистисмо га снег пред куќу и по слубе, и после се гаѓасмо с'с топке (ја победи). К'д пројде машина за чистење на снег, нафрља малко снег у двор, па искочисмо поново за да га очистимо излаз на улицу. Колко е убава Канада, Много гу сакам. ух

12. Децембар
Синоќа па пада снег. Одсабајле закасни на работу, зашто немога да га истерам авто на улицу. Све беше завеано. Овдека е стварно много убаво, само малко сам уморан од чистење снег. Д'н'ска цело попладне чисти. Деца имале за домашно, а жена прави ручак. Испушти си гу моју емисију на ТВ. Еве гу па машину за чистење снег. Не можу, уморан сам. Одсабајле ќе очисту.зевање

22. Децембар
Овој бело срање па падна синоќа. Од чистење снег доби жуљеви а и грб ме боли. Ов'ј мајмун с'с машину како да седи позад чоше и чека. Чим падне снег и ја га очисту, тети га одма доваѓа и нафрља га снег назад у двор. Покварењак.плазење%20злонамерно

25. Децембар
Среќан ледени Божиќ. Бело срање пада ли пада. А ако случајно га виду онога што вози машину за чистење снег, ќе ме запамти. А и овија што посипуев сол, што не стављав повиќе па побрзо да се стопи, него штедив.вртење%20со%20очи

27. Децембар
Овој … јоште пада. Три д'на не сам искочија надвор, едино к'д чисту снег. Нигде не идемо. Све је затрупано с'с снег. Пред куќу брдо од снег. А и доста е ладно. Викав дека вечер ќе биде -35, а и снег ќе пада. Нафркале смо га.чекање

28. Децембар
Прогноза беше погрешна. Наместо 5 сантиметра, падна пола метар. А ако овакој продужи, че не затрупа па не можемо да видимо сл'нце ч'к до лето. Скије што ги купи че ги замену на пролет с'с скије за воду.. Нема ништо од скијање овдека. Он'ј с'с машину дојде куде мене да тражи лопату, зашто машина за чистење снег му се заглавила. Кажа му дека дос'га сам скршија 3 лопате чистејќи га т'ј његов снег, а и овуј не го жалу да гу скршу од његову главу. Избега како попарен. Нема т'ј више да проваѓа у нашу улицу.изнервираност

4. Јануари
Најзад искочи од куќу. Отиде до продавницу да купу нешто за јадење. К'д се враќа удари с'с кола у еднога eлена. Три илјаде долара штета. Мајку им еленску, куде нашле с'га у сред зиму да се шетав. Море треба све да ги испотепав. Куде су тија ловци, што су работале у есен? Овој га има само у Канаду. Куде нас ни куче нема да видиш зимуске, а камоли елен да се шета. Еј, куде сам ја дошја.плачење

3. Мај
Д'н'ска га одвезе авто куде механичара. Просто да не веруеш колко зар'џало од т'ј сол што с'с камиони га фрљав по улице. Не им се чисти снег па сипи сол. Ќе треба да даду још две илјаде за да га спрему авто за другу зиму и јоште сол.кубење%20коса

10. Мај
К'д собра све на све, паре, мука, здравје, нервоза, реши да се селимо и да идемо на Флориду. Тамо че се скијамо, ама на воду. Не можу да замислу како нормалан човек може да живи овдека. А на разгледнице све беше убаво.
лутина
Изменето од Анастеа - 17.Март.2011 во 01:32
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 01:40

 Hahahaha Anastea, jako e смеење
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 01:42


Ова се врти одамна на интернет, ама морав да го ставам на темава. плазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.