IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 24>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...
    Испратена: 16.Март.2011 во 01:17


Одма да се разберемо: овој тук не е кафана куде ќе се пије и лумпува.
Овој е место за кумановски вицови или вицови на кумановски, смешки и мајтапи, како што му приличав на ед'н Батко Ѓорѓија.
П.С. Извињавам се Батко Ѓорѓија за мој направил'н кумановски дијалект, ама па толко с'м могаја да смислу, оти с'м струмичанка.голема%20насмевка

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 01:20
.............majtap strumichnaka ama!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 01:22


Ќе сечу лента с'с неколко кумановске изреке:голема%20насмевка


И мечка е 30 години у шуму па не е шумарски инжињер.

Не те вреѓам, збору ти с'с циљ да ти бркну у душу.

Читај тамо, што ме поглиѓаш.

Две жене чим се ставив, пазар си направив.

Од вашу галаму ништо не се гледа.

И после да ми објасниш све од збор до збор, у кратки црте.

Пуштија си га език како женска чорапа.

Ќе ти га изваду певало.

Ти зажма! (к'д некој задреме).

Текој ли ќе читаш, на к'л'ч завртен?

Па ти ептен си бил за нигде.

Утепа ми ги бубрези.

Стрељасва га на бесилку.

Не е проблем што ќе га скршу огледало, проблем е што седам године ќе немам среќу.

Ем што сам болна ем проблеми с'с здравје си имам.

Муабет нити стои, нити седи.

Две нацртани гуске да му дадеш, едну ќе гу изгуби.

Све по мене иде он'ј како стрина Перса.

Док не се истерам некога, ви нема да се опасуљите.

А они голи в'шке, лапав ли лапав.

К'д ќе зему едну мотку па погоре, па подоле.

Ти чукаш ли главу, море дрва можеш да цепиш.

Интелегенција е интелектуална способност.

Ја ако не гледам, ама па слушам и виду.

Убаво да се завртиш, да не дојду ја да те заврту.

Ми смо училе цели поеме, а ви ќе се отелите ако научите едну строфу.

Трчи по мене како влечко.

Све се плаќа у животот дали подоцна или покасно.

10 браќа едно рало гаќа.

Све батлаци по сокаци.

И ќорави и слепи да сте, па ќе видите.

Све недоквакани у тој биро за развој.

Радио - не радио, па ќе ти свири радио.

Одовдека па до Срем, све ви е рамно.

Ситуација е шуќмуреста.

Дремеш како сојка на меќаву.

Тралалајке една.

Ов'ј стварно зажмаја. Паднале му очи на пола копље.

Ја овдека муве лапам три години.

Што е скинато не се враќа.

Ви како да не сте људи. Ја не знам...ако сте ви нормални - ја човек да не се викам.

Младоста е убава колко и да гу тапирате.

Много сам опасна кд ќе ги ставу руке у букву “Ф”.

Много сте ви кварчовци, како зуби кварни у суботу навечер к'д заболив, а нема доктор.

Треба да се испотепаш дебело, за да дојдеш до њега.

Еј ви сте пошандрцале.

Док не те ожежа една единица не ти доваѓа памет.

Не можете ви ако не направите некоју скаламутницу.

Глеј ги, како кокошке су! Само се чпкав.

Леле, кучешки дует. Ав-ав ед’н, ав-ав друг.

Леле бре људи што е прљавштина, има офтику да фату.

Све алваџија до бозаџију.

Абе ти у џак не си тепан.

Ајде смирете се, па и у Бојково Лозје има ред.

Ја ви викам учите, а ви си седите “под тупан” како што викав Кумановци.

Каква е оваа циркузијада?

Не дизај руку, не можу да гу чују.


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 01:39


Originally posted by brza brza напиша:

.............majtap strumichnaka ama!изненадување


У Куманово е боље да ти извадив око него муабет!
У Струмица не знам... ваљда ќе ти ги извадив и двете.
голема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 02:08
...ne meljem kumanovski...zalam.тага

...iache ,.bolje u kumanovo da te vidam ,..ako smeam da biram , jasno!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 02:15


Много сам опасна кд ќе ги ставу руке у букву “Ф”. голема%20насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 02:31


Зауставља га царинар Трпета на границу. Прегледуе му га авто и наваѓа пун багажник с’с ручни сатови.
- Па добро бе Трпе, што е овој?
- Ааа, тој е храна за пилиња.
- Каква храна за пилиња? - чуди се царинарник.
- Абе јас ќе им гу даду да едев. Aко сакав нека едев, ако не не морав.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 02:55
газење%20од%20смеење

ama naslovot si go utnala,.bolje bi bilo da e:

Мајтап куде ujna 'naste'...

...ili kako vekje bi rekle kumanovcite.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 03:00


Ако сакав нека читав, ако не не морав. плазење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:26
Батко Ѓорѓија отишја куде адвоката и га прашуе:
- Извини да те прашам, колко наплаќаш за услуге?
- 100 евра за три прашања.
- Абе нели е тој скупо?
- Скупо е, ама тој ти е – одговара адвокат. А кое е твое треќо прашање?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:27
Баба Цвета сакал да ги провери свои три зета колко гу сакав, и решила да ги тестира.
Викнала га првога зета на гости и рипнала у реку да се дави. Зет рипнаја по њума и гу спасија. Јутре д’н пред његову куќу осмнаја нов Фиќо с’с поруку: Пуно фала – твоја баба.
Другу недељу викнала га другога зета и исто. Рипнала да се дави, зет улегнаја у реку и гу спасија. И баба Цвета и на њега му купила ново Фиќо с’с поруку: Пуно фала - твоја баба.
Треќу недељу викнала га и најмалога зета и исто. Рипнала у воду да се дави.. а зет завртеја главу и баба Цвете се удавила. Јутре д’н пред његову куќу осмнаја нов Ауди с’с поруку: Пуно фала – твој дедо
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:28
Ѓорѓија му вика на Симетa:
- Изгледа дека сам склетотичан.
- А по што закључуеш? – прашуе га Симе.
- Па чим искочу од дома, одма забрављам дека сам женет
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:36
Зауставља га царинар Трпета на границу. Прегледуе му га авто и наваѓа пун багажник с’с ручни сатови.
- Па добро бе Трпе, што е овој?
- Ааа, тој е храна за пилиња.
- Каква храна за пилиња? - чуди се царинарник
. - Абе јас ќе им гу даду да едев. Aко сакав нека едев, ако не не морав.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 04:37
Биле си две гладни мравке и виделе слона у близину, па една ву вика на другу :
“Брат остани ти и запали огањ и спреми га разањ а ја ќе иду да га закољам слона!”
После два три сата враќа се ‘ловџија’ ама с’с празни руке! Другар му га прашуе:
“Абе суртук што направи?!”
“Избега ми бе Брате”.
А ов’ј му вика:
“Абе л’жеш лопужо, ти сам си га изеја”


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.