IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Јапонија соочена со најголема природна катастрофа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јапонија соочена со најголема природна катастрофа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Јапонија соочена со најголема природна катастрофа
    Испратена: 11.Март.2011 во 09:58
Јапонија...8,9 по Рихтер...

Изменето од Анастеа - 14.Март.2011 во 12:13
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 14:23
a,zamisli tuka da zdrma,..ne mora i tolkav...samo 7 neka bide,..

...ima ,..''kamen na kamen'' da ne ostane,..barem od onie shto tukashnive ''neimari'' gi pomestile!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 14:53
не дај боже толкава сила кај нас да опне...Вардар има Дебар да го поплави...

Аце..Даме..Ченто...Гоце,има на коленици да паднат...
за нас "ситните"..и да умреш,колку-толку..ќе се спасиш!

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2011 во 12:38
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 12:16


Денеска имало уште една експлозија во нуклеарната централа.

Јапонија соочена и со нуклеарна катастрофа...

Толку несреќи наеднаш
тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 12:35
Нов силeн земjoтрес сo магнитудa од 6,2 степени според Рихетр го потресе Токио

...kolku shto znam iskopskiot beshe tuka nekade,..i koga sega bi zdrmal pak eden takov ,...pola novogradbi  bi  ja ''poljubile'' pochvata!

..sepak , japonija e toa....i katrina beshe ,..i pomina...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 20:57
Ќе има ли втор Чернобил?
Закана од радијација,заради топење на реакторите!

Изменето од renatax - 14.Март.2011 во 21:02
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 19:34


Што се не им се случи на Јапонците деновиве.
Кутрите, денеска пак имало експлозии, радиоактивен облак се движи кон Токио, како ли ќе се евакуира толкав град ако стане нужно.
Десетина илјади луѓе не се знае каде се, цели згради однесени со водата.... грозно...

Радијацијата се проширила и накај Русија, паника со нуклеарките и низ Европа:

Оштетен реакторот во Јапонија, ЕУ ќе ги проверува своите централи

И едно директно сведоштво на наш Македонец:


Адријан Битрак, Македонецот кој ја преживеа катастрофата во ЈапонијаИзменето од Анастеа - 15.Март.2011 во 19:44
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 19:39
Анастеа,последниот линк ти е од областа на здравството,корегирај си го.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 19:44


Благодарам Рената, еве го корегирав.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 20:53
На регионалните вести кажаа дека моментално во Јапонија се наоѓаат 2  штипјани и засега се во добра состојба

Станува збор за двајца студенти


Господ нека им е на помош молитва
Кон врв
zajluben Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
eternal flame

Регистриран: 13.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajluben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 22:39
Sudejki po toa deka centralite kade se naogjaat reaktorite se dosta sovremeno opremeni, nema pogolema opasnost od radijacija iako site od toa stravuvaat najvekje.

Im posakuvam mnogu srekja na Shtipjanite, da se snajdat bez problemi dodeka se tamu i ni edno vlakno da ne im fali od kosata.

Zal mi e za Japonija. Uste necelosno oporaveni od Hirosima i Nagasaki, so moznosti za mutacii i kaj denesnite generacii, da se soocat so uste edna radijacija, e stvarno loso.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 00:10
Страшно нема што друго да се каже. Полошо од ова неможе...Единствено што ни останува да помогнеме колку што можеме како држава...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2011 во 09:21
откога ќе се смири ситуацијата,треба ова Јапанциве да се репнат да си платат оштета за светската катастрофа што следува по сево ова..
кој ѓаол ги тераше толку економски да се развиваат?!..4 блока во атомска..милиони коли и разно-разни возила...граделе се заборавиле..купувале и што треба и што не треба..а сега ...насекаде ЃУБРЕ...ЕКО-КАТАСТРОФА!

тукуууу...нашиов завод за радиологија е пред колапс!нема повеќе ред за снимање.....од следниот месец стартува јапонскиот грант за бесплатно ренгелолошко снимање за сите граѓани на РМ.!
фала богу.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.