IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот несесер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот несесер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
ance Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ance Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2006 во 18:33
pa od kozmetika nemozam bez crno molivce,rimel,pudra,perli.sekojdnevno gi upotrebuvam
dodeka pak vo mojot neseser mozes da najdes svasta od kozmetika koi sto se uste ne se upotrebeni ni ednas
mnogu sakam da kupuvam kozmetika i imam golem neseser za sminki
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2006 во 19:13
Obavezno karmin, pudra, molivcinja za oci i OGLEDALCE...Tongue
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
SENATCE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SENATCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 02:39
ZA MOJOT NESESER MOZAM DA KAZAM DEKA E MNOGU GOLEM SAREN I PREPOLN.TREBA DA GO SREDAM.SEA PRET DA ODAM ZA NA SEMINAR.STO NEMA VNATRE,SE SKAPI RABOTI... SAMO LOREAL,MAH FACTOR,GOSH,PUPA ITN...I SAKAM USTE.KE SI KUPAM NESTO I OD NA FREE SHOP.ZA SEKOJ SLUCAJ DE. UTRE KE ODAM PO NOVA SMINKA NA SHOPING
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2006 во 02:47
mojot neseser kako kufer e:: sve ima 
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2006 во 19:05
Sea mi e sreden,e redno bese
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2006 во 22:08
Mojot neseser ne e prepoln. Ima malku, ama kvalitetno. Dobro sega, pod malku ne mislam na 2-3 raboti, ama ne e kufer...
Кон врв
diplomec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Април.2006
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diplomec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 16:56
sve devojki na temava , vie muski pribor vo kesa cuvate?

koa idam na pat mi e pojke sreden a vo globala ne sum peder ako se lickam so pomada ja imam vo neseser za lice, race, telo mislam na krema...parfemot davidoff, pribor kako nozicki, grickalica .......
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 17:08
pudra,  cetka za rumenilo, rimel, nekolku kreoni vo razni boi karmini i sjaj za usta, krema za lice L'oreal happyderm, stik, po nekoja zalutana obetka od nekade ,pudra za telo.  i drugi raboti sega ne mi teknuva, voglavno toa najosnovnite raboti, a da i senki za oci vo rozeva sina i violetova boja koi najcesto gi koristam itn........... se raspisav jas
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2006 во 23:17
site sminki i pudrite...redovno neznam kade mi e maskarata bidejki po upotreba ne ja vrakam vo neseserLOLnekoj prsten...pariConfusedpa i slika ponekogas...kako zalutuvaat takvi raboti vo mojot neseser stvarno neznam...ama se na se neuredna rabota Big smileEmbarrassed
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 22:44
Originally posted by beleg beleg напиша:

site sminki i pudrite...redovno neznam kade mi e maskarata bidejki po upotreba ne ja vrakam vo neseserLOLnekoj prsten...pariConfusedpa i slika ponekogas...kako zalutuvaat takvi raboti vo mojot neseser stvarno neznam...ama se na se neuredna rabota Big smileEmbarrassed
src zs taka sve u neseser? kaj mene sea sve e UREDNO ali bese haos
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 00:40
Nemam vreme...se e na brzanje...
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2006 во 00:48
JAS IMAM DVA NESESERI EDEN ZA DOMA TOJ E  GOLEM I IMA SVASTA(MLEKO ZA LICE,TONIK,KREMI RAZNI DNEVNI NOKNI,PUDRI,KARMINI SJAEVI,MASKARI.....),A EDEN TAKA POMAL ZA VO TASNA VO NEGO SI GI NOSAM NAJNEOPHODNITE RABOTI(KOREKTOR,RUZ I CETKA,MASKARA,SJAJ ZA USTA I DR.SITNICI)
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 09:45
mishel svaka cast , kolku urednosty od tebe

ja pak u neseser haossea se otvorila pudrata u prav pa vnatre e groznooooo.
sea toa ke sredam za cas
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 11:11
Nikoj nema poneureden neseser od mene-garant!!!!LOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.