IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Вашиот несесер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашиот несесер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
Supernatural Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Supernatural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 02:46

 

OGLEDALCE, LABELO, PARFEM

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 00:54
Koga izleguvam nosam samo labelo i krema za race
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 00:58
немој да лажете еј
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
lavica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 480
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lavica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2006 во 11:53
 PA VO TASNATA NOSAM TRI NESESERI. VO NAJMALIOT IMAM SITNI PARI , VO SREDNIOT OBICNO NOSAM KARMIN , PARFEM , OGLEDALCE I MASKARA A VO NAJGOLEMIOT IMAM VIZIT KARTI ,LICNA KARTA , KARTICI I SLICNI RABOTI. PONEKOGAS I SAMATA NEZNAM STO SE IMAM.
sm
Кон врв
elena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 804
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 12:58
Vo tasnata imam dva nesesera.Edniot za dokumenti a drugiot za kozmetika.Vo nego karmin, kreon, maskara, stik, senka za oci, ogledalo, cetka i dr.

...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...
Кон врв
mamaelena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamaelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 22:07

vo neseserot stalno nosam pudra,maskara,senka za oci vo dve boi-posvetla i potemna,crn kreon,kreon za usta,karmin,labelo,ogledalo obavezno i sjaj

a liceto sekogas go mijam so sapun i sega pocnav da koristam hidrantni kremi

omilen parfem mi e od Naomi-Misteri

Gordana sonce na mama
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:34
Во мојот несесер секогаш мора да има една пудра..Со неа најчесто ги покривам акните,но и не само за тоа..Секогаш имам и креон,кармин,лак за нокти и турпија..И секако сенка за очи..
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:34

 

 Nikade ne odam bez cetka i pasta za zabi i nekoj dobar deodorans

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:59
Несесерот ми зафаќа повеќе од пола ташна имам се и сешто во него
Кон врв
I am a bitch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I am a bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 22:52
pudra, maskara, sjaj za usta, stik... toa od kozmetika  a inace vo tasnata nosam i raboti povazni od tie
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 23:30
Sea go sreduvav i u nego sto nemase.Se klasificirav u dva nesesera.U eden make-up a u drugiot onaa sminka koa ja koristam preku den, za obnovuvanje na make upot na lice, kao i parfemot.
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 19:29

EPA VAKA koga izlagam vo mojata tasnicka obavezno mora da ima

-obavezno sjaj...

-parfem

-labelo

-ogledalo

-kreon

Кон врв
Aurora Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aurora Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:27
Ogledalo, cetka, karmin. kreon, rimel , parfem.,sminki
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2006 во 17:56
Ogledalo, karmin, pudra i tecna i kamena, crn kreon, plav kreon, maskara i moliv za usni
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.