IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Лизгалиште !
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лизгалиште !

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лизгалиште !
    Испратена: 08.Декември.2005 во 10:11
Иде Зима време каде што Ролерките се спакувани како и точакот и други летни реквизити..

Дали би продолжиле со еден ваков вид на спорт како замена за летниот и колку го применувате клизањето?
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2005 во 10:13
Originally posted by natalija natalija напиша:

Иде Зима време каде што Ролерките се спакувани како и точакот и други летни реквизити..

Дали би продолжиле со еден ваков вид на спорт како замена за летниот и колку го применувате клизањето?

ај сеа и ти ЛИЗГАЛИШТЕ или КЛИЗАЛИШТЕ...

ја лизгам и имам сличуги....ама кај нас е ужас ледот, не го средуваат не го одржуваат...а кој е ЗА имам и палка за хокеј и пак..можеме еден форумџиски натпревар да организираме
Motivation is game in my hands
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 23:13
Не сум била во допир со лизгалиште никогаш!Верувам дека е одличен спорт за релаксација и забава!Сепак не ме привлекувал никогаш!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 00:06
Originally posted by natalija natalija напиша:

Иде Зима време каде што Ролерките се спакувани како и точакот и други летни реквизити..

Дали би продолжиле со еден ваков вид на спорт како замена за летниот и колку го применувате клизањето?
Да , јас продолжив.Секоја недела предпладне цели два часа го имам ова задоволство да сум на клизалиште.Поставени се подвижни клизалишта во Италија и пружаат големо задоволство.Клизаме во групи по ритамот би рекла на музиката која се шири во салата.Клизањето те опушта,чуствуваш како вишокот на енергија излегува од те*е,а во те*е задоволство и пред се одличен елан.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 09:54
zvuci mnogu seksi ova lizganjevo , a jas mame mu e*am nikako da sfatam zasto gi nosat na sostanok na lizgaliste
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 12:42
Убаво звучи Хектор,но не само да слушаш туку и да гледаш!Ги пратам секоја година такмичењата во уметничко лизгање и ме воодушевуваат пред се од уметничке гледна точка ,а ги обожавам во парови.Убаво облечени,прекрасна мелодија и аранжман прават комплетна слика на уживање!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 12:52
ej ej  bejbi da ne zabeguvame do tolku sega
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2005 во 12:55
   
О.К ќе те послушам,но кога ќе почне светското првенство(не сум сигурна кога е) ќе пратиме и ќе барам од те*е коментар (доколку не ти смета)!
Кон врв
vatrena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 607
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vatrena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2005 во 01:02
лизгалиштето е замена за ролањето...добра разонода
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 00:30
abe ja sum za ezerce u prako da se napravi lizgalishte, pa da lizgame tamu
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2005 во 10:30
Која идеја ја имаш Маро за едно езерце да се направи лизгалиште,фантастична идеја
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 14:45

 I JAS SAKAM DA SE LIZGAAAAAAAAAM

KO BEV MALA SI ZAMISLUVAV DEKA EDEN DEN KJE SUM VO DVOJKA SO EVGENIJ PLUSHENKO   

AMA PODOCNA SVATIV DEKA TOA E NEVOZMOZNO....A SEPAK MI OSTANA ZELBATA DA SE LIZGAM.....

STETA SO VO OHRID NEMAME LIZGALISTA...A SKOPJE.....E DALEEEEEKU

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 14:27
Не сум го посетила се уште ..некако се немам време а и друштво
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 20:02

Originally posted by natalija natalija напиша:

Не сум го посетила се уште ..некако се немам време а и друштво

nate ako dojdeme jas i Carnation vo sk sekako deka kje imas drustvo....a vreme sekako deka kje si odvois.... 

ama AKO dojdeme....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.