IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 00:39
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

3 points from FYROM goes to Greece

и после пак вие пцујте го нашиов сосед кога самите гласате за него ,,, ма ајде бе од една страна ги мразеле грциве, а од друга им даваат поени

не знам што држава сме ние


јас лично кога мразам некој , за мене тој или таа не постои во целина и цврсто си стојам на мојот тврдоглав став ПРОТИВ , а не вака цуци муци да изигравам.


П.С. I love Greece љубов , го имам кажано и пак ке си потврдам среќа


sto ima vrska muzikata so politikata be mindy, so ima vrska odenjeto na more vo grcija so politikata, lesno ti e tebe......
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 00:41
zek....dino bese najdobar..да..sepak
vivi
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 02:34

Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Абре Македонче.....


...за кого гласаш тага
Три гласа, ај барем песната да им вредеше нешто...

А победничката песна лигава и досадна, од тука до Азербејџан..
.вртење%20со%20очи


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 02:44
Најкрш евровизија до сега..катастрофа
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 02:54


Ќути, ако победеа оние ирските машки кокошки, дефинитивно ќе се откажев од гледање Евросонг, за век и веков...

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 10:56
МОЈ ФАВОРИТ... љубовплазење
Се надевам дека и следната година ќе ја претставува Германија. да
 
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 11:02
Најшармантното суштество кое се појавило на Евровизија... големо%20гушкање
Има некој посебен нео - шарм... бакнежцрвенеење
 
 
Мислам дека најголеми хитови оваа година ќе бидат песните на Босна и на Ирска иако не победија... да


Изменето од LiDivio - 15.Мај.2011 во 11:05
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 14:33
а зошто не се откажеме од ретардацијата наречена евровизија како цивилизирани луѓе, барем додека од неа не се оформи асален културен фестивал, а не некое циркуз фрик шоу и згора на тоа голема доза политика не
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 15:15
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:



sto ima vrska muzikata so politikata be mindy, so ima vrska odenjeto na more vo grcija so politikata, lesno ti e tebe......



Знаеш ли зошто се изнервирав ?

Цело време македонците ( голем дел ) зборат дека не можат да ги трпат грците како народ , дека не ги сакаат, и само некои епитети у стилот педери биле, ова она....

Е сега, ке дојде време за некоја манифестација и одма Македонија дава поддршка на Грција и на некој начин им го лижи газот на грците, им се умилкува


Абе тоа страшно ме нервира. Дали е свесен нашиов народ што прави ?????

Кога веќе не можеш да поднесуваш некого како нација, па стави на игнор човече

Значи цело време и по весници и насекаде по медиуми ќе се коментира контра Грција , па дури цело време ќе се пишува НАШИОТ ЈУЖЕН СОСЕД наместо името на државата, а сега одма поддршка ????збунетостзбунетостзбунетост

Стварно сум оффтопик , тука се збори за музика , но сепак коментаров ми е генерално за тоа колку ние се „почитуваме и сакаме„ едни со други.

И да знаеш не ми е лесно мене, цело време се живцирам зошто Мк не е во ЕУ, живците си ги кинам , најискрено ти кажувам.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 15:19
И да се надоврзам

Па со самото тоа што не ги сакаат и не сакат да ги видат и чујат ја негираат и нивната музика.


Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 18:36
mindy,

ne se nerviraj, skodi na zdravje, i onaka na temava nema mesto za politika.

Me razocara Dino, so negoviot izbor da pee na angliski, tolku da ne se pocituva sopstveniot jazik toa e neverovatno.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 19:27
јас свртив вчера и бам нашиот јужен сосед (минди не се нервирај само) го начекав..... и си реков ту да тибам среќата и си свртив друго нешто и се заборајв ама арно ми текна на крајот да свртам пак на MTV со цел да ги слушнам рефрените на кратко ама задоцнив - ги начекав азербејџанците ко ги прогласуваа и ја слушнав само нивната песна

ни прва ни втора вечер фатив ама ми е гајле

циркузот го пропуштив....




Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 11:17
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 11:46
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Најшармантното суштество кое се појавило на Евровизија... големо%20гушкање
Има некој посебен нео - шарм... бакнежцрвенеење


Батали шармот, песната оваа година им беше сра*есреќа


Изменето од Schatzii - 16.Мај.2011 во 11:46
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.