IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 00:22
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:



најстрашна работа за мене е што ќе ја преставуваме русија со музика, кореографија и зборови така да сигурен сум дека вмро е умешано овде како и секоја година додека е на власт.


Апсолутли корект да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 17:50

На момент си помислив дека гледам македонски Идол, а не Евросонг.
Публиката заспана, преносот технички хаос, петли на сцената, водителите уштиркани... а победникот се дере како некоја какараска. изненадување

Ај певлива е песничката, му посакувам да влезе барем во финале, ама да му каже некој на детево дека не знае да пее... не%20слушам

Јас би гласала за Суперхикс и Пеце: “не треба аплауз, не треба аплауз“ а публиката спиеееее..
.поспаност





Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2011 во 00:47
хахаха, абе помина евросонг а? :D

добро е на тоа селанчето што му дале прво место, оти пак ќе требаше во наредните 2-3 месеци да го гледаме по сите телевизии како плаче дека не победил.

Калимеро победи оваа година! :D
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 13:43


Ма кај да е ќе почне и да ми се допаѓа песната, и покрај крескањето на Влатко.
Ако не друго, барем грците ги изнервиравме.
Сме ширеле пропаганда со тоа што Влатко пее “Јас Македонец...“ смеење

Што ли ќе се случеше наместо Русинка, да беше Гркинка во главната “улога“..
.голема%20насмевка


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 13:49
A shto kje bide ako Vlatko sepak ne otpee ,,Jas Makedonec,,? збунетост
 
Dali konechno nekoj ozbilno kje me sfati koga velam deka ,,Evropejcite,, se chisti fashisti? збунетост
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 14:01
pobeduva merlin da si znaete
 
да
vivi
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 14:33

А Хрватите кого го избраа, знае некојзбунетост

Инаку нашата песна е најпогодна за детската Евровизијада

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 14:40
hrvatite edna tenka slaba moma...so cudno ime....pesna nema xaxxaплазење
vivi
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 02:00


Еве ја Русинката на Влатко и во видео-спот


Под закрилата на видео-продукцијата Exit B минатата недела во студиото Rock & Roll се снимаше видео-спотот за Русинка, песна со која Влатко Илиевски ќе ја претставува Македонија на Изборот за песна на Евровизија.

Освен македонската, се снимаа и хрватско-српската, англиската и руската јазична верзија. Сите mp3-ки ги имате за free download!
Снимањето на спотот траеше 12 часа, а освен 12 статисти, главната улога на спотот ја толкуваше манеканката Елена Трајановска од модната агенција Моделс Ин.

Режијата на спотот ја потпишува Бошко Столиќ, а она што е карактеристично за овој спот е тоа што се снимаше во еден кадар, без монтажа и прекини.

........

Спотчето е интересно снимено. Ме насмејаа касетките од јајца излепени на вратите. смеење

Почнува да ми се допаѓа песничката. Посебно околу 52-ра секунда (поздрав за грците)...
ѓавол


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 03:14
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:





........

Спотчето е интересно снимено. Ме насмејаа касетките од јајца излепени на вратите. смеење

Почнува да ми се допаѓа песничката. Посебно околу 52-ра секунда (поздрав за грците)...
ѓавол


мене ми се смешни фаците што ги прави влатче газење%20од%20смеење
инаку картоните се изолација за големата бука која ја парви Влатче, бидејќи е многу Rock'n'roll газење%20од%20смеење
колку пари се даваат на вакви глупости бе?




Изменето од zabegan - 19.Март.2011 во 03:14
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 03:32


Еееее фаците на Влатче... голема%20насмевка посебно онака “фраерски“  подзинат на почетокот од спотот кул

Не знам за пари, не пишува таму колку.






Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 10:07
Сите тераат со една песна на Евросонг...
Ние и српска и руска и хрватска и казахстанска верзија уште малце!

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 13:54


Абе космополитска работа.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 17:54
добро бе,му кажал ли некој на детево дека се дере наместо да пее???
ете што се случува кога не ја кажуваме вистината во очи
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.