IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 22:58


Еве ме и мене на темава за Евросонгот....
секако ..позитивно ..настроена ....
Малку ме уплаши Здравка...со нејзината Лудост...
но затоа пак ми се допадна Наташа со нејзината Грешка...

Влатче    и да пееше за Германка ..пак ќе ме бендисаше....

Филип...со симпатичното шеширче....Србиновски со гајдата...
Водолија исто така ..ми оставија ..впечаток....
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 22:58
a? sto e toa Evrosong?
Incredible Blue
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 23:24
и?
кого ќе испратиме на Евросонг?
заврија ли?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 00:27
Ахам..Влатко Илиевски
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 00:32
Влатко?
кружеа муабети дека е местенка и дека Влатче ќе победи   
и,убава беше песната?
ќе не биде ли?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Liberation Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2011
Локација: Libya
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Liberation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 00:36
Им лижеме на Русинките да потрошат некоја рубља на наш Влатче.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 00:37
Слушнав и јас муабети уште пред 2 недели дека се знаело дека Влатче ќе иде..
јас само таа ја слушнав сега на крај..
http://www.youtube.com/watch?v=k2kaXb1potk
интересна е

Изменето од Calipso - 28.Февруари.2011 во 01:08
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 12:13
Е, вака....јас Евровизија ни на ТВ не гледам од дома, ама вчера ми дојдоа гратиси во ракаплазење, и ајде Кали во Универзална на црвен килим..... намигнување голема%20насмевка

Поинаков е филингот во живо кога се гледа, дефинитивно...подобро отколку пред ТВ.
И мене сите ми рекоа дека Влатко ќе победи, дечкото не се ни потруди да изглуми узбуџење ни изненаџење плазење
Организација лудница, технички пречки и збунети водители....публика мртва изненадување.....абе народов има ли став?? Ги прашуваат, имате фаворит? Велат, не. Боже Господе.

Имаше една песна РАМ ТАМ ТАМ, беше фина за Евровизија ( дечково многу во филм некој....)
Наташа Малинкова имаше убава песна исто....
И најмногу ми се допадна, верувале или не, балада....Боби Мојсовски, Те краде тој љубов....срценце беше и детето, песната бонбонче, ќе биде слушана гарант!

 

Изменето од Kali - 28.Февруари.2011 во 15:09
Кон врв
Liberation Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2011
Локација: Libya
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Liberation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 15:03
Мартин - Рам там там

Изменето од Liberation - 28.Февруари.2011 во 15:05
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 17:03
 
Ми се свиѓа песнава колку за на Евровизија... голема%20насмевка
 
Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја... Какаљин Камаја...свиркањетрепкање
 
Штета што не се одржува во Берлин. тага
 
Германски новинар го прашува Влатче на прес-конференција: Her Vlatche, што ќе ни отпеете вака на суво? збунетост 
 
А Влатче гордо ќе отпее:
 
 
газење%20од%20смеење
 
И на крај ќе изјави:
 
COMRADES!! we must rebel against the capitalist pigs!!!!!

we must rebel so communism may rise once more!!

GLORY TO THE PROLATARIAT

GLORY TO THE HAMMER AND SICKLE

GLORY TO COMMUNISM!!!!

љубовљубов


Изменето од LiDivio - 28.Февруари.2011 во 17:34
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 19:34
 i sad kaze:........jas makedonec a ona rusinka.....i kakaljin i kamajaизненадувањегазење%20од%20смеење
a ona rusinka..........dajte i vodtka......смешен
a mene rakija.........
 kako so velat u tusrkite sapunici .........AJ SO POMIN NEKA E..........
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 19:40
 
Јас Македонец, а она Гркинка,
дајте и' узо, а мене ракија... изненадување
 
газење%20од%20смеење
Кон врв
Liberation Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2011
Локација: Libya
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Liberation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 20:53
Оваа балада исто заслужува внимание.

Боби - Те краде тој

Изменето од Liberation - 28.Февруари.2011 во 20:55
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:32
Originally posted by Liberation Liberation напиша:

Оваа балада исто заслужува внимание.

Боби - Те краде тој



точно така а мене ми се допадна и баладата на илија спасов. но веќе на сите им е јасно дека е местено секоја година така да само штета прават на макеоднија и не даваат деморкатско право да одлучи народот.


најстрашна работа за мене е што ќе ја преставуваме русија со музика, кореографија и зборови така да сигурен сум дека вмро е умешано овде како и секоја година додека е на власт.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.