IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Mitsubishi Lancer Sportback
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mitsubishi Lancer Sportback

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
firestone6622 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај firestone6622 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Mitsubishi Lancer Sportback
    Испратена: 18.Јули.2016 во 10:58
Секогаш кога ми треба инспирација и податок за некој автомобил, да не се мачам да талкам по гоогле, едноставно си одам на пазар3, и тоа е!
Колите му се прекрасни, има и доста солидни цени.
Уште да се решам која!
Се надевам дека ќе се земам некое добро bmw
http://www.pazar3.mk/
Кон врв
chargerburnout Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 211
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chargerburnout Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2015 во 09:24
da bidam iskren mitsubishi mene mi e omilena marka, a lancerot e legendarna kola. hatchback ne losa, ima poveke bagazen prostor, predniot del e mnogu ubav kaj ovie. nema da zgresis so toa kola.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2015 во 20:24
ovaa kola mnogu mi se sviga
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12773
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 13:17
malo navrakanje okolu krutosta na celata shasija a ne samo na amortizacijata ., modelot e sportski skockan i mora da ima potvrda amortizacija ., ., ne pliva tuku beskompromisno vleguva niz ostri krivini i pobrzo otkolku razvikanite bmw ili gti-golfovi., nekomu ova ne e po keif ., ama toa e toa
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2011 во 21:23
Има еден Бисерна плава мет. спроти гимназијата во Прилеп. Колана е сон, ама е основниот модел, заборавив како се викаше моделот....

Ме интересира... да не знаеш како стојат цените на седаните??
Кон врв
FANTASMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANTASMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 20:05
Да ги средам сликите па ќе поставам.

Изменето од FANTASMA - 24.Февруари.2011 во 01:15
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 19:06
Уф уф уф.... полека бе со листата...плазење
Не , шала на страна ,  доволно опрема нуди Лансер... малку е крут, но и тоа  е работа на вкус...

Знаеш како... тоа е кола за која нема што да се коментира посебно...
Што интериер избравте ?

Ќе побарам тема да ставам леплива , нешто како ГАРАЖА каде ќе можиш подетално да ни ја претставиш да туриш и некоја слика од машинката... баш сакаме да ја видиме како изгледа... трепкање
Кон врв
FANTASMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANTASMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 22:17
Mitsubishi Lancer Sportback со највисокото Invite ниво на опрема со 1.500 кубици со 109 коњски сили кошта 13.280 евра.

Во Инвајт (Invite) ја има следната опрема:

- ABS кочници со EBD систем
- BAS систем за помош при нагло кочење
- ASC систем за активна стабилност
- TCS систем за контрола на пролизгување на тркалата
- ESP
- Предни воздушни перничиња за возач и совозач
- Предни странични перничиња
- Воздушни завеси за првиот и вториот ред седишта
- Воздушно перниче за колена за возачот
- Автоматски клима уред со ладилник во оставата
- Серво управувач подесив по висина
- Возачко седиште подесиво по висина
- Електрични стакла за сите врати
- Електрични ретровизори со греење
- Дожд сензор и автоматско уклучување на бришачи
- Сензор за светла
- Автоматско уклучување и гасење на предни светла
- Сензор за појаси
- Централна брава со далечинско отварање
- Радио CD/MP3 со 6 звучници
- Алуминиумски фелни 16"
- Патен (Борд) компјутер
- Кодиран клуч
- Светла за магла
- Аудио контроли на воланот
- Воланот обложен со кожа
- Менувачот обложен со кожа
- Рачната сопирачка обложена со кожа
- Ретровизори и рачки во боја на каросерија
- Хромирани лајсни околу прозорците
- Хромиран лајсни околу пресната маска
- Хромирани детали во внатрешноста на возилото
- Потпирач за рака
- Држач за чаши напред
- Држач за чаши на задната клупа
- Подесување на 2 нивоа во багажникот
- Светло во багажникот
- Деллива задна клупа 60:40
- Заден спојлер
- Металик боја
- Имобилилизатор
- Трето штоп светло
- Електрично отварање на поклопецот за гориво
- Висинско подесување на фаровите
- Задни потпирачи за глава прилагодливи по висина и наслон
- Сензор со предупредување за непоставен појас кај возачот и совозачот
-Автоматско заклучување на автомобилот
-Автоматско подигање на стаклата доколку ги заборавиме отворени

Изменето од FANTASMA - 24.Февруари.2011 во 01:11
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 21:16
Задницата ми делува тешко, многу наконтено и далеку помалку агресивно одколку предницата....  Како работа на вкус ќе ги земам штоповите кои според мене се апсолутно без врска,  но... нели тоа се финеси на колата и само работа на вкус.

Носталгија, спомна за WRC моделчето.... тоа е тоа... во таа класа е вистински ѕвер и слушано име... јас зборував за средната компактна класа каде што се голф, меган , астра , џета и тн....  Тука се појавува дури сега меѓу попопуларните...

Исто кошта колку Киа Сид, а каде каде посовршен... голема%20насмевка Тоа е тоа....
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 19:20
Стокмено супер за тие пари 11500евра носи доста опрема која кај другите треба да ја доплатиш.Солиден автомобил,малку нежен за нашиве патишта но со солидна завршна обработка.Моторот од 1.5 и 109кс е повеке него доволен и за на отворено(тера до 200км/ч)Задниот дел малку е комплициран за мој вкус,но не изгледа лошо.Во секој случај солиден автомобил.За звучно име е посебно со моделот лансер ево 10 или како мал потсетник на ВРЦ класата каде беше конк*рент,и тоа опасен на Субару Импреза.Топло го препорачувам на сите оние кои се спремни да одвојат над 10000евра бидејки вреди и како фамилијарен авѕомобил и за малку поспортско возење.Барем не доага од некој погон од Турција или Индија.Моделите доагаат од погонот во Рочерстер Англија каде се склопува и Хонда за овој пазар.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 17:11
Ја сум повеќе за седан пошто се палам на големи колишта. Ама кога веќе падна збор  за колава, ај да ја пофалам како мој многу драг хеч. Не е нешто особен бум, ниту толку звучно име како Астра или Голф, ама сепак ми е многу кул. Колата лета горе долу 210 на сат со 1500 кубици. Моторот супер е стокмен... и потрошња  и снага и забрзување , се си е ок...

За дизајнот ќе пишам од дома , на раатголема%20насмевка
Кон врв
FANTASMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FANTASMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 23:50
Бидејќи невидов ваква тема,си реков да отворам една за овој автомобил.
Кои се вашите мислења околу Лансер Спортбек (хечбек верзијата на Лансер)?

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.