IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Кабалистички принципи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кабалистички принципи

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Elidija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elidija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кабалистички принципи
    Испратена: 15.Февруари.2011 во 10:59
За првпат, на достапен јазик за обичниот читател, се објаснети вечните принципи на автентичната кабала,во книгата “Откриена кабала“ од светски признатиот кабалист д-р Михаел Лајтман, издание на „Матица“.

Ова не е книга за религија, ниту за Мадона, оваа книга е научно-емпириски, истражувачки труд за спознавање на животот, изработена од страна на еден од најпознатите доктори на науки во светот. Книгата е наменета на луѓе од секаква возраст, вера и националност, кои сакаат подобро да ја разберат целта на нивниот живот, притоа добивајќи го клучот за среќата.
Кабалата е прецизна наука , најстара,од која потекнуваат филозофијата,психологијата,физиката,астрономојата,математиката...
Квантните физичари бараат одговор на своите неразјаснети прашања,токму во кабалата..
Повеќе на : http://www.kabbalah.info/mk/

Изменето од Elidija - 15.Февруари.2011 во 11:00
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2011 во 23:12
Ne znaev deka kabalata stanala nauchna disciplina.

Mislam deka za nea podobro e da pishuvash na podforumot Veroispoved kade shto vekje postoi otvoreno tema ili na podforumot za psihologija i filozofija.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2011 во 10:10
Ja sekad ja vikav nauka za duhovnosta...
Ali neznaev deka i so prirodni nauki se bavat...=|
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 23:58
"celta na nivniot zivot"?


bas sakam nekoj da me uveri... plus i "naucno"...
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.