IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Прашање: Ќе ги оствари ли ЗАКАНИТЕ кон Македонците !!?.
Одговор Гласови Статистика
11 [40,74%]
15 [55,56%]
1 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 10:48
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red
A imaat li BILOKADE kvalitet...se eden do eden nekadaren kadar..nekadarnosta im e IMIDZOT...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 11:38
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ

Е затоа де ќе си организарате само игмански маршови....дека сте многу квалитетни


Кои други Павароти? Можеби имаш брат (може да речеме и потесно смејество) кој не разислува како тебе? Можеби утре и твоето дете нема да застане позади твоите ставови дека оваа влада или која било досегашна не создава услови за нормален живот, тогаш ке си го казниш и сопственото дете?

До каде одиме во заштитата на тие кој треба нас како народ да не заштитува? Дали сме ималку свесни зошто се тие на врвот во државата и која е нивната задача?Зар ние (народот) реба нив да ги молиме или тие нас?

За да го добијат нашата доверба тие треба тоа и да го заслужат а досега НИТУ ЕДЕН ОД НИВ не заслужил да биде почитуван. Што сториле за народот? Поделеноста?

Се приметува во твојот коментар колкава делба има, зар треба половина од народот да го снема за да можат политичарите да живеат несметано? Од каде ке собираат данок? Ке увезуваат Филипинци, Индијци и Кинези за да им работи некој?

Еве еден линк па провери си како живееме ние и останатиот дел од НОРМАЛНИОТ СВЕТ....

Читај овде и спореди

Исто така споредете ја цената на КВЧ во останатите земји а нас ни го мијат мозокот дека сме земја со најевтина струја....

Цена на ел. енергија

Едноставно не доведоа до питачки стап за да можат да ни ја одземат НЕЗАВИСНОСТА во одлуките и за полесно не контролираат. Во такво ли општество сакаш да живееме, Павароти?
Homo homini lupus est...
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 12:46
Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red


РАДОСЕН СУМ ШТО РАБОТАМ ВО ПРИВАТНО ПРЕДУЗЕЌЕ......од такви како вас политичарите преку

Пријател мој работеше во една бивша државна институција беше обезбедување на пари а државата му имаше платено за лиценци дозволи за оружја итн. Е кога дојде бандата го избрка од работа за да може да запосли свој човек
Убо е приватно ПРЕДУЗЕЌЕ..газење%20од%20смеење.доколку имаш БИЗНИС со партијата...така ги крадат парите...инаку ако ти се намерачат да се сотрат...ќе ти измислат стотици причини...и рекет...ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ...Прашај обични приватници...А партиските мува не ги лази...единствено јасплазењеплазење тебе ти мене...разработен систем...плазење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 14:46
Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна веднаш по осамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.

Изменето од Persej7 - 19.Декември.2010 во 19:23
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 14:48
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Невидено безобразие и дрскост.

Оваа изјава доаѓа од човек кој што украде осум (8) милиони долари народни пари за потоа практично да биде ослободен од капото на организираниот криминал во Македонија, Бранко Црвенковски.

Добро е што кажува што и како мисли за да го види народов. Тој уажува на свесно-направената партизација на државата која што СДСМ ја наметна ведднаш подосамостојувањето, т.е. простачката подеба на “наши“ и “ваши“ само за да ги задржаеа привилегираните позиции во власта од времето на едноумието.

При тоа Заев им ветува на тие што не се “негови“ дека ќе бидат прогонувани.

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.




Toj ukrade 8 milioni , a ovoj kolku ?//
Tie za malku ke ne unistea kako drzava i kako narod , a ovie ne unistija .....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 14:54
Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:


Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.


Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха.

Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш.

Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура.
Биди демократски расположен, биди фер.

Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....??? Изгледа живееме во некоја паралелна димензија на реалност.
Не заслужуваме да имаме држава. 



Изменето од Kali - 19.Декември.2010 во 14:57
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 14:57
Originally posted by Kali Kali напиша:


Originally posted by Persej7 Persej7 напиша:

Е таквите владееа 15 години со Македонија за малку ќе не уништеа како држава и како народ.

Ова е невидена срамота за СДСМ, јас не знам како членството не свача дека со Бранко, Заев и сличните на нив - нема напред бе пријатеи.

Заев сега го пријавувам кај сите меѓународни организации за да го знаат по анти-демократските ставови.
Тие нè уништија, а сегашните нè спасија? Аха.Пријави го Персеј, веднаш, немој да чекаш.Попат, пријави ја и цела сегашна гарнитура.Биди демократски расположен, биди фер.Што треба да се случи за да ни се расчисти маглата од пред очи....???Не заслужуваме да имаме држава. 


kali ...kako mozes ovie da gi obvinis ..pa tie se patrioti ..pola Ceska ja kupija ,,,pola Makedonija ja kupija za 1 evro po kvadrat ....neli e toa se za interes na drzavata ...zasto nekoj drug da ne zeme , koga mozat oni sami da si ja kupat nasata ni Makedonija
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 15:01
Да, да....ама не замерувам толку на власта, колку што ме полудува народов и свеста...сепак, и власта произлегува од нас, нели...
не
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 15:04
Originally posted by Kali Kali напиша:

Да, да....ама не замерувам толку на власта, колку што ме полудува народов и свеста...сепак, и власта произлегува од нас, нели...не


Vlasta sami ja birame ( ako ne namestat vo meguvreme ) i covecki e dokolku ne te saka narodot koj sto te izbral da si podneses ostavka , a ne po ona diktatorskata " ednas sum izbran i sega zasto pak izbori , zasto bezpotrebni trosoci ....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 15:11
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red
РАДОСЕН СУМ ШТО РАБОТАМ ВО ПРИВАТНО ПРЕДУЗЕЌЕ......од такви како вас политичарите преку Пријател мој работеше во една бивша државна институција беше обезбедување на пари а државата му имаше платено за лиценци дозволи за оружја итн. Е кога дојде бандата го избрка од работа за да може да запосли свој човек

Убо е приватно ПРЕДУЗЕЌЕ..газење%20од%20смеење.доколку имаш БИЗНИС со партијата...така ги крадат парите...инаку ако ти се намерачат да се сотрат...ќе ти измислат стотици причини...и рекет...ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ...Прашај обични приватници...А партиските мува не ги лази...единствено јасплазењеплазење тебе ти мене...разработен систем...плазење

Ne jas sum vraboten i nemame vrska so partii....a ne ni sakam so mrsuli da si imam rabota....opasno e so partii da se zabavljas vo Makedonija
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 15:20
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by Pavaroti Pavaroti напиша:

Ова другиве немаат таков НЕКВАЛИТЕТ

Е затоа де ќе си организарате само игмански маршови....дека сте многу квалитетни


Кои други Павароти? Можеби имаш брат (може да речеме и потесно смејество) кој не разислува како тебе? Можеби утре и твоето дете нема да застане позади твоите ставови дека оваа влада или која било досегашна не создава услови за нормален живот, тогаш ке си го казниш и сопственото дете?

До каде одиме во заштитата на тие кој треба нас како народ да не заштитува? Дали сме ималку свесни зошто се тие на врвот во државата и која е нивната задача?Зар ние (народот) реба нив да ги молиме или тие нас?

За да го добијат нашата доверба тие треба тоа и да го заслужат а досега НИТУ ЕДЕН ОД НИВ не заслужил да биде почитуван. Што сториле за народот? Поделеноста?

Се приметува во твојот коментар колкава делба има, зар треба половина од народот да го снема за да можат политичарите да живеат несметано? Од каде ке собираат данок? Ке увезуваат Филипинци, Индијци и Кинези за да им работи некој?

Еве еден линк па провери си како живееме ние и останатиот дел од НОРМАЛНИОТ СВЕТ....

Читај овде и спореди

Исто така споредете ја цената на КВЧ во останатите земји а нас ни го мијат мозокот дека сме земја со најевтина струја....

Цена на ел. енергија

Едноставно не доведоа до питачки стап за да можат да ни ја одземат НЕЗАВИСНОСТА во одлуките и за полесно не контролираат. Во такво ли општество сакаш да живееме, Павароти?


Ovie sega sto treba da napravat.....da gi iscistat site ne isto mislenici za ovie dve godini sto im ostanuva od mandatot
nemozam vise da pisuvam rakava mi e vo gips
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 16:47
они ќе го правеле тоа...
што овие го прават...
а овие го прават тоа...
затоа што тоа го правеле они...
и пак кругот нема крај...
но...
можеби вистинското прашање е...
колку народи на планетава...
имаат сопствена држава...
а колку немаат...збунетост
и зошто...
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 16:47
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

marsovi , marsovi ...Ama ke dojdat i nasite 5 minuti ....E togas .....togas ke vi se pokaze se po red i vasite nekvaliteti vo administracijata , i nekvalitetite vo ministerstvata i se po red




Laki, ti si partiski vojnik na SDSM?изненадување

Tak dobar covek , a tak losa partija si odbral не%20знам ....


P.S. Da ne bidam offtopic, mnogu nesrekjna izjava na Zaev. Mnogu loso izgleda toa sto go kaza ох


Изменето од KINGDAVID - 19.Декември.2010 во 16:51
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 17:07
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 
mnogu nesrekjna izjava na Zaev.
Mnogu loso izgleda toa , sto go kaza ох
 
За каква несреќ(н)а изјава говориш човече Божји??
А да си ги... ПОДВИТКАМЕ КИЧМИТЕ...помалку ли не-среќна..!?
 
пс
Какви бре селанчишта ни надојдоа во Маќедонијава да ни ја „водат„ ..еден од с.Муртино..друг од с.ПодржиКоњ..трет од с.Кушкундалево..бре бре брееј...ни презентираат свои селски „визии„ за Маќедонија..изненадување..за другите селанчишта од с.Псача и други..ич не станува овде збор..не
намигнување


Изменето од novace - 19.Декември.2010 во 17:09
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.