IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Санадер ја дувна?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Санадер ја дувна?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:58
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Razbiram. Toa ne e dobro. нека%20ти%20е%20срамOnoj sto se ismeva na fizickiot izgled na drug covek spored mene e nikakvec i nehuman covek не


Се сложувам со тебе . Јас одамна сакам да прашам некој да ми го прведе зборот `рошав` ама едноставно неможам , со некој членови ми е непријатно да дебатирам .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:02
Се извинувам бев ислучен...инаку онаПаја Патак и слично...МОРА да го знаеш од едни добри колумни...таму така го наречуваат Н.Груевски...сегашниот премиер...а оној Томиќ го нарекува Пастирот...па нашки Овчарот...или да не мислел на Исус...појма немам...ама незнам баш добро како размислуваат властитутките...
Инаку јас не прашувам за рошавиот...а и за еднооки...и така тоа...не се правам на БУДАЛА...газење%20од%20смеење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:05

 Ne znam ni jas sto znaci zborot `рошав`. Verojatno e pogrden zbor.

Pretpostavuvam deka taka nekoi ovde go narekuvaat Branko збунетост


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:10
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Се извинувам бев ислучен...инаку онаПаја Патак и слично...МОРА да го знаеш од едни добри колумни...таму така го наречуваат Н.Груевски...сегашниот премиер...а оној Томиќ го нарекува Пастирот...па нашки Овчарот...или да не мислел на Исус...појма немам...ама незнам баш добро како размислуваат властитутките...
Инаку јас не прашувам за рошавиот...а и за еднооки...и така тоа...не се правам на БУДАЛА...газење%20од%20смеење Dobri kolumni??? Toj sto se ismeva na fizickiot izgled na drugite lugje kako prvo ne moze da bide ni dobar covek, a kamoli politicar ili novinar ili kolumnist. не
 
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:11
Кога ќе го всадат ѓаволот...тешко да го избркаш...да
Ова е штос...не може да бидеш добар човек а камоли политичар и дрн..дрн...Па најлесно е да бидеш политичар...а НАЈТЕШКО добар човек...нарочно во овие времиња...во кои за добрите мислат дека се лековерни и мутави...да

Изменето од marsovec - 12.Декември.2010 во 23:14
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:19
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Кога ќе го всадат ѓаволот...тешко да го избркаш...да
Ова е штос...не може да бидеш добар човек а камоли политичар и дрн..дрн...Па најлесно е да бидеш политичар...а НАЈТЕШКО добар човек...нарочно во овие времиња...во кои за добрите мислат дека се лековерни и мутави...да


 Tesko e da bides dobar covek vo ovie teski vreminja , se soglasuvam so tebe za ova.

 Obicno kaj nas na Balkanot za dobrite lugje smetaat deka se lekoverni i mutavi.

Zatoa i drzavata Makedonija ni ja vodat razni shalabajzeri, i zatoa ne mozeme da pokreneme napred, za zal ... не
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 23:21
Се е тоа О.К.да
Затоа и обичните луѓе никогаш не ги навредувам...но овие си го бараат...ова за мене се лажните идоли...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 14:18
Ајдеее, отиде и ова тема!хи,%20хи...губитник
На првата страна се почна со Санадер, па на втората во неколку поста се направи споредба со ситуацијата кај нас (и во околината) и, потоа си се „писна“ се по старо ...  Рошавиот, Паторот, Овчарот, Споменици, А1, Велија, Надеж ... вртење%20со%20очибла%20бла
Ух, има ли надеж?мечтаење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 15:07
Еве една убава хроника, која многу кажува за Балканот, за бившојугословенските простори.
Почна ли акцијата “Санадер“ на Балканот?
Мрачни денови за балканските премиери
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 22:40
Нашиве да не подготвуваат резиденции во Чешка????да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 02:19
Ами не зашто во Чешка,санадер имал австриско државјанство,а нашите... се знае б,лгарско гражданство
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 07:07
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Ами не зашто во Чешка,санадер имал австриско државјанство,а нашите... се знае б,лгарско гражданство
За дел од фамилијата се знае за чешко дршавјанство...а нели и фирми се продаваат таму за стотици илјади евра нели...а парите непријавени...и така тоа...но тие се недопирливите...нели???
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.