IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Санадер ја дувна?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Санадер ја дувна?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:14
Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење


Изменето од marsovec - 12.Декември.2010 во 22:14
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:17
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n
Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota. Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi . Ima golema razlika , neli ?



KingDavide....koga si ovaka neprsitsrasen i objektiven me interesira koj e tvojt stav za vladinite kampanji i marketinshki agresivnite proekti . Zoshto nikoj od patriotite ne kazuva vladata kolku pari ima potrosheno za sebe reklamiranje i se toa so narodni pari .
Spored mene ako Branko e kriv treba da odgovara AMA mislam deka e licemerno da se obvinuva nekoj drug za neshto sho nie samite go pravime .

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:25
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n
Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota. Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi . Ima golema razlika , neli ?



KingDavide....koga si ovaka neprsitsrasen i objektiven me interesira koj e tvojt stav za vladinite kampanji i marketinshki agresivnite proekti . Zoshto nikoj od patriotite ne kazuva vladata kolku pari ima potrosheno za sebe reklamiranje i se toa so narodni pari .
Spored mene ako Branko e kriv treba da odgovara AMA mislam deka e licemerno da se obvinuva nekoj drug za neshto sho nie samite go pravime .




 Mojot stav za vladinite kampanji i marketinski proekti e deka iako mozebi vo vladata imaa dobra namera, za zal sepak ne go dadoa posakuvaniot rezultat.

Inaku, ako se dokaze deka Branko navistina proneveril pari,treba da odi vo zatvor , isto kako sto Hrvatite go uapsija Sanader да

   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:30
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење



 Koj ti e toj Patorot збунетост
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:30
Како не дале резултати...видете колку испрани пари се тоа...па нели и Велија јавно ги прозва???
даА така се фрлаат одромни суми ...ќе стаса сума од сто милиони евра...за што за ЕПП???Леле мамо///доблест невидена...деца бидете добри...
А да и порачам на владата помалку да краде...ако не може да биде чесна..да.
БИДИ ЧОВЕК...јас им порачувам...БЕСПЛАТНО...


Изменето од marsovec - 12.Декември.2010 во 22:31
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:34
Ako se dokaze deka Branko zgreshil i jas velam deka treba da odi zatvor NO drugo beshe prashanjeto !
Parshav....dali mozebi ne e licemerno drug da obvinuvame za toa sho nie sami go pravime .
Proektite na vladata ne go dadoa posakuavniot rezultat isto kako proektot "Nadez" no toa ne poentata .
Vo dvata sluchaja se potrosheni NARODNI pari . E sea prashanje koj kolku potroshil .

Prashanje lichno do tebe KingDavid.....Mozesh li realno da ja sogledash sekoja politichka situacija ?

Nema da se nasmeam na ona deka "mozebi vo vladata imale dobra namera " oti spored mene ednistvenata namera e da go ubedat narodot so nisko nivo na inteligencija deka iako e losho kje bide podobro utre sabajle .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:34
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Како не дале резултати...видете колку испрани пари се тоа...па нели и Велија јавно ги прозва???
даА така се фрлаат одромни суми ...ќе стаса сума од сто милиони евра...за што за ЕПП???Леле мамо///доблест невидена...деца бидете добри...

А да и порачам на владата помалку да краде...ако не може да биде чесна..да.

БИДИ ЧОВЕК...јас им порачувам...БЕСПЛАТНО...

Ги прозавал Велија Поштењачината
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:44
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Ako se dokaze deka Branko zgreshil i jas velam deka treba da odi zatvor


Milo mi e sto imame isto mislenje да

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

NO drugo beshe prashanjeto !
Parshav....dali mozebi ne e licemerno drug da obvinuvame za toa sho nie sami go pravime .


Ne sum ukral nisto vo zivotot, sakam se' sto kje steknam vo zivotot da steknam na cesen nacin i da imam mirna sovest .

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Prashanje lichno do tebe KingDavid.....Mozesh li realno da ja sogledash sekoja politichka situacija ?


Mislam deka mozam i toa podobro od ovie t.n. politicari koi so decenii ja vodat Makedonija vo propast.

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Nema da se nasmeam na ona deka "mozebi vo vladata imale dobra namera " oti spored mene ednistvenata namera e da go ubedat narodot so nisko nivo na inteligencija deka iako e losho kje bide podobro utre sabajle .


Kako i da e, go pocituvam tvoeto mislenje да


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:45
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење



 Koj ti e toj Patorot збунетост


marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:47
Јас не сакам да бидам досаден и едно исто прашање да го поставувам во повеќе различни форми .

Никој не кажа дека јас и ти сме украле нешто !
Прашањето беше...Ако Бранко трошел државни пари за партиски проекти нели е лицемрено Вмро да го обвинува него А истото го прават и они самите....тоа ?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:49
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење
 Koj ti e toj Patorot збунетост
marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост


Јас ќе ти кажам...
Поради начинот на кој шо се движи Никола Г. често можеш да слушнеш дека некој го ословуваат со `патор` или `паторок` .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:51
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Јас не сакам да бидам досаден и едно исто прашање да го поставувам во повеќе различни форми .

Никој не кажа дека јас и ти сме украле нешто !
Прашањето беше...Ако Бранко трошел државни пари за партиски проекти нели е лицемрено Вмро да го обвинува него А истото го прават и они самите....тоа ?



Ako go pravat istoto i VMRO ili bilo koi poedinci od vladata, treba da odgovaraat pred zakonot dokolku se dokaze deka toa e vistina.

NO, gradenjeto  spomenici i reklamni spotovi za proektite na vladata NE SE PARTISKI PROEKTI.
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:53
Ако го прават истото...? ПА има ли некој шо неможе да го види тоа ?
`Остваруваме` е проект на ВМРО .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:55
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Бранко што направил е нелегално и криминално ( ако се докаже) а Паторот не е нелегално и криминално ( ако се докаже)...
Циркусијада на македонски начин...газење%20од%20смеење
 Koj ti e toj Patorot збунетост
marsovec, ne mi odgovori na prasanjeto? збунетост


Јас ќе ти кажам...
Поради начинот на кој шо се движи Никола Г. често можеш да слушнеш дека некој го ословуваат со `патор` или `паторок` .



Razbiram. Toa ne e dobro. нека%20ти%20е%20срам

Onoj sto se ismeva na fizickiot izgled na drug covek spored mene e nikakvec i nehuman covek не
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.