IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Санадер ја дувна?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Санадер ја дувна?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 17:37
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Санадер ја дувна-дали се на ред нашиве???
Гледајќи ги законите, примените, трошењата...копија на неговата работа...Дали и нашиве кога ќе ги стегнат ќе ја доживеат судбината на Санадер...Најмоќен лидер на десницата кој сега мора да бега надвор од државата, се разбира бегајќи од кривичниот прогон т.е. од затворот кој му се заканува...
Можно е такво нешто кај нас???да
 Mozno e . Na primer za liderot na opozicijata poarno e da mu ja zduvne da ne go zatvorat za proneverata na drzavni pari za aferata "Nadez" да


Со апсењето на Санадер, дефинитивно се отвараат ширум вратите за апсење и судско гонење на останатите Балкански апаши, во прв ред Мило Ѓукановиќ и Бранко Црвенковски.

Тие дваца сега стануваат терет и срам за Американската политика на Балканот и пошироко. Впрочем, кој сака да поддржува криминалци кога јавно те бламираат?   Како и секогаш во слични услови, Америте ќе се ослободат од нив со текот на времето - и ни лук јале ни лук мирисале.

Затоа на Бранко му се брза да прави бунтови и предвремени избори по секоја цена, и да ја оцрнува Македонија во странство преку полтронските новинари како тие од А1 телевизија.

Интересно ќе биде да видиме дали Бранко ќе заврши во затвор само за аферата "Надеж", во која проневери барем 340.000 евра народни пари, или ќе се суди и за организираниот криминал со кој што раководеше барем 8 години за време на "приватизацијата" кога беа украдени 3.5 милијарди индустриски капитал од Македонија, а економскиот потенцијал беше малтене уништен. Да додадам, дека н се работеше само за уништеување на македонската економија, туку инфраструктурата им беше дадена во рацете на Грците.

Ако успееме да вратиме барем дел од овие украдени пари и ги употребиме за здравството и/или школтвото, ќе биде премија. Но тоа е големо "ако" бидејќи не знаеме што направиле со парите...   

Изменето од Persej7 - 12.Декември.2010 во 17:43
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 17:50
Власта т.е.Паторот најчесто и најмногу го критикуваше МЕНТОРОТ како најголем арамија...а бивш претседател и премиер  од ДПМНЕ...ако е така зошто не го гонел...или заедно со Т Мобиле..и др....а сега пак сите укажуваат на Фамилијата сосе Паторот...но и ревизорите...но кој смее да чепка по она што го укажуваа ревизорите...значи немаме независни институции...а пљампањата се за подигање на рејтингот...а инаку кај нас требе некој однадвор да не притисне малку повеќе инаку нема ништо и од судзтво се разбира сосе обвинителството и пратечките институции...
А она што бидна со Зекиров...КОЈ ГО ШТИТИ...Има смртен случај???Маневски????КАДЕ СИ????А ваму притисоци, смени, промени...срамови и ништо друго...и бламажа....разбира се...дадада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 18:47
Какви патори те гонат тебе?

Зборувам за клучните чинители на Балканската мафија од кои Бранко Црвенковски е еден. За Мило Ѓукановиќ беше подигната кривична пријава во Италија, ќе му судеа како на главен бос на "тутунската мафија" која преку цигарите шверцува се’ друго.

Бранко Црвенковски е до гуша врзан со тутунската мафија, мешу другото.

Да не се замешаа Америте да го спасат Мило, кој се уште им служи во остварувањето на нивните интереси на Балканот, ќе беше зад решетки. Но Мило полека ќе падне на овој или оној начин, впрочем затоа изјавуваше пред некое време дека ќе се повлече од политиката.

Сходно следен на листата е Бранко Црвенковски но кој разлика од Мило е изиграна карта, употребен к*ртон. Единствената надеж се уште му е преку дестабилизација на Македонија да се врати на власт, како што впрочем беше последната фарса со А1 телевизија и повиците за недемократско рушење на власта.

Во Босна Америка ги сотера седумте фамилии кои најмногу профитираа од оружето, можеби останува Бичакчиќ да добие доживотна робија бидејќи тами над 100.000 народ изгина.
Но сепак таквите се во втриот ешалон од организираниот криминал на Балканот, после Бранко и Мило.

Затоа велам, широко се отворија вратите, следува чистење од злото што не задеси (искрено се надевам).
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 19:33
Мило оди со подршка однадвор во меѓународна политика...си го наместија...тие однадвор...
Овој Паторов незнам со таа негова политика...кој и како ќе му го смести...и од надвор и ...внатре...дада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:11
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Мило оди со подршка однадвор во меѓународна политика...си го наместија...тие однадвор...
Овој Паторов незнам со таа негова политика...кој и како ќе му го смести...и од надвор и ...внатре...дада



 Sto mislis , dali Branko treba da odgovara pred zakonot za " Nadez"?збунетост

Ili, podobro e da mu ja duvne ?
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:18

Сите криминали па и од кого да се треба да се санкционираат...штета е што немаме независни органи ниту при иострагите, ниту при обвинителствата ниту во судството...затоа и НИКОЈ не одговарал...па ни лидерот ( бивш) на ДПМНЕ кој сегашново раководство го посочува како најголем криминалец...па ако е ...каде се институциите на државата...а и неговото учениче и министер...ОВЧАРОТ???

Ние сме зрели за прочистување...и тоа од надвор...или ако народот..се прочисти...да им доака на сите кои го ограбија и го ограбуваат...Тогаш немна демократија ...но нема ниту помилувања, ниту долги судски процеси....се сеќавам на Чаушеску///дада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:24
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Сите криминали па и од кого да се треба да се санкционираат...штета е што немаме независни органи ниту при иострагите, ниту при обвинителствата ниту во судството...затоа и НИКОЈ не одговарал...па ни лидерот ( бивш) на ДПМНЕ кој сегашново раководство го посочува како најголем криминалец...па ако е ...каде се институциите на државата...а и неговото учениче и министер...ОВЧАРОТ???

Ние сме зрели за прочистување...и тоа од надвор...или ако народот..се прочисти...да им доака на сите кои го ограбија и го ограбуваат...Тогаш немна демократија ...но нема ниту помилувања, ниту долги судски процеси....се сеќавам на Чаушеску///дада


 Jas te prasav za Branko i za aferata " Nadez" , a ti pak za Ovcarot ...хипнотизиран

Sto mislis, dali Branko treba da odgovara ako se dokaze deka proneveril pari i treba da odi vo zatvor, ili treba da mu se prosti , ili podobro e da mu ja zduvne kako Sanader? збунетост

P.S. Te prasuvam konkretno bidejki si avtor na temata . Pozdrav !


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:39
Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:52
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да


Кои интелктуални услуги.....он употреби државни пари за партиски цели....или поточно како да ја обори позицијата.....а башка дури и се исмева и збори како негови да биле
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:54
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да


 
 Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe да


No, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетост



P.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 21:58
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:03
Јас сметам дека е дозволено со закон затоа што еве и други гледане дека прават или правеле...Јас инаку сум против за префрлање на пари во странство...за билокакви услуги...бидејки верувам пред се во нашиот ум...Е сега за големи зафати...тоа е веќе друго...но општествени дејности мислам дека имаме...ако не многу она барем малку...Инаку сум против расфрлање на пари на разни советници од надвор,за култура ( и споменици) од надвор...како и на увоз од надвор на она што го имаме а е со ист квалитет...Значи парите да се штедат како да се наши а не народни...но еееееј...се чини тоа го нема ...еве веќе 20 години...Проблемот е што криминалот според мене ....мислам на корупцијата пред се...расте од година во година...тоа е она најлошото...Затоа НИКОЈ не е виновен...премногу е раширено злото...да
Но мора да им дојде крајот...инаку ќе дојде на Македонија...

Изменето од marsovec - 12.Декември.2010 во 22:05
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:07
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n


Не не сме да троши за споменици според мене и тебе....но спомениците се за сите и не се потрошени за партијата....а Бранко ги потошил парите за чисто партиски цели како да обори некого.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2010 во 22:10
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па не сум прочитал дали има право да договара интелектуални услуги и на кој начин...Инаку со ова ЕПП на власта и над 50 милиони евра..како е немам увид...но во кичот кој се гради и се плаќа знам многу добро колку приближно чини и дека е многукратно зголемена цената...значи некој дебело се омрсува...сеуште...да
  Jas velam ako nekoj od segasnava vlast debelo se omrsuva treba da odgovara pred zakonot. Tuka se slozuvam so tebe даNo, dali mislis deka eden pretsedatel na edna zemja smee da trosi drzavni pari za intelektualni uslugi za da pravi strategija za urivanje na vlasta i deka toa e dozvoleno so zakon ??? збунетостP.S. Po tvojot odgovor mene mi izgleda kako da sakas da ja odobris ovaa kriminalna postapka не%20знам


A dali eden " premier " smee da trosi narodni pari za nekakvi si bezvredni " spomenici " ...I koj ke odgovara pred narodot za parite ...narodnite ..., a potoa i za potrosenite krediti ...i.t.n



Prvo,  Nikola Gruevski ne e " premier" tuku e navistina Premier na Republika Makedonija. Dali toj fakt ni se dopagja ili ne e druga rabota.

Vtoro, Nikola Gruevski i vladata gradat spomenici i toa ne e protivzakonsko a i mislam deka e navreda za Makedonskiot narod da se rece deka se bezvredni spomenicite na Goce, Dame itn...

Treto, toa sto go napravil Branko Crvenkovski ( se razbira ako se dokaze deka e taka ) e nelegalno i kriminalno - zloupotreba na drzavni pari za licni i partiski interesi .

 Ima golema razlika , neli ?
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.