IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Универзитет Американ Колеџ-Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Универзитет Американ Колеџ-Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Универзитет Американ Колеџ-Скопје
    Испратена: 25.Ноември.2010 во 17:35
Големи наслови, скромна содржина...Како и се на пазаров...дали на знаење или било што друго...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 23:45
college09 , dali ti se javi so prashanje za ova shkolo bidejki ne znaesh kakvo e ili se javi da go reklamirash deka e dobro?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
college09 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај college09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 21:31
Не треба да имаш такво мислење,бидејќи во Американ Колеџ навистина студентите учат.со самото тоа што студентите паѓаат на испити докажува дека не се поминува лесно и не е само плати и дипломата на рака.Различен е од државните по тоа што нуди поквалитетни студии,интеракција,студентите можат да ја изразат својата креативност,повеќе е практичност отколку теорија,не е само бубање и ништо да не сфаќаш на крај.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 20:17
според студентите и начинот на којшто студираат,.... имам многу лошо мислење,.... мислам, ништо лично,... ама во државава сите приватни функционираат на тој начин - плати си и диплома на рака.... секоја чест на исклучоците кои стварно учат,... ама тие се ретки
Кон врв
college09 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај college09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 01:00
Da za University American College Skopje
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 00:41
Ako imeto e American Koleg, togash begaj podaleku.

No ako se vika "American College", togash vredi da se ispita kako stojat rabotite so nego.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
college09 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај college09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2010 во 15:12
Kakvo e vaseto mislenje za University American College vo Skopje?Dali bi se zapisale?

Изменето од college09 - 24.Ноември.2010 во 01:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.