IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Машка ќелавост - Androgenetic Аlopecia
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машка ќелавост - Androgenetic Аlopecia

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:00
znachi samo ako nemash kosa si maz
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:03
Originally posted by vanesa vanesa напиша:

znachi samo ako nemash kosa si maz


ne... znaci deka nekoj nema IQ kako so treba
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:04
Лелееееееее абе не мислев на ваква помош тага
Не ја отворив темата за дискусија ’’Коса-да или не’’  среќа
Поентата ми беше РАЗМЕНА НА ИСКУСТВА. сега јасни сме? намигнување
срдечен поздравсршено%20срце


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:07
otvori ti tema bez smisla
toa e toa

toa e moe mislenje


mozebi kje se najdat nekoi forumdzii koi ne mislat kako mene, pa kje ti dadat stotinak recepti kako da ja vratis tvojata kosa nazad

1. nema recept, ne postoi ... osim toj so go spomnav KASTRACIJA

zatoa mislev deka kje ti pomogne moeto mislenje... ama ti si uporen vo tvojata manera koja nema smisla za eden maz


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:12
Воопшто не си во право...постои лек и тоа многу луѓе си ја вратиле косата назад, и си ја одржуваат. Кај  повеќето нема никакви странични ефекти. Затоа сакам прво да се истражам убаво пред да почнам со Пропециа. Еве ти странски форум, па увери се самиот:
 www.hairlosstalk.com
Има и многу други, истражувај малку, не само да тресеш безвезе.


Јас пред неколку дена почнав со Пилфуд 5% и шампон Кетоконазол.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:14
zapamti so napisav vo pogorniot post

i seti se na nego za 2 godini да . смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:16
Koj ima mal koeficient?
Jas ili ovoj sho bara lek?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:21
едно ќе кажам од моето искуство во медицинските води alopecija или ќелавост се лечи само ако се појави од некое моментално пореметување во организмот или бременост...и тоа само локализирана на едно место или едноставно ослабување и паѓање на влакното кое се обновува со витамини посебно ВИТ Е-tocopherol acetat локално мачкање на циркулативни супстанци сакате природни ( љута пиперка , лук) сакате хемиски како pilfud ...
http://images.idividi.com.mk/images/baldman372ready.jpg    http://tehnologija.com.mk/Tehnologija/Sliki_Arhiva/baldness.jpg  http://images.idividi.com.mk/images/kelavost2.jpg
додека наследната ќелавост или како што вели анакин од тестостеронот што се покачил никогаш со ништо не се обновува па макар на трепавица дубил...све се моментални ефекти...прекини со тоа веднаш за два дена се враќаш на стара позиција...трајно се решава само со пресадување на коса...
а бееее кој ви е крив што денешна младина преку ПЦ гледајќи разни еротски работи уште од 10 години се среќава со еротски нагони...уште тогаш тестостеронот почнува да врие..ехе хе хе порано немало ќелави на 28 години сега ги има куп...
па немало порано не се гледало и се немало нагон за еротика туку се играло надвор ..стој стој и џамлии  се крадело круши по дворои...сега се стискаат уште од 12 ...е па то сте тражили то сте добили...
ццц ццццц колку сум лоша бреееплазење
ама тоа е вистината ссакате верувајте сакате не...


и да...денес е тренд е да бидеш ќелав и со фризура ..без фризурада
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 22:24
http://www.taratur.com/files/16.03kelav1.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JOCKER Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Special One

Регистриран: 15.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JOCKER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 15:13
Drugar gledam deka si spremen da frlaash pari za "lekuvanje"na kelavosta pa koga veke e taka moj sovet ti e deka e podobro da odish direktno na presaduvanje na kosa so toa ke si ushtedish vreme a i pozagarantiran rezultat otkolku da piesh nekoi tableti i da ja machkash glavata so nekoi hemiski sredstva koi mozat a i nemoara da bidat efikasni a od druga strana mozhat da ti predizvikaat odredeni nus pojavi ili u polos slucaj da ti go narushat zdravjeto.   
WhO KnoWs?NoT Me!I'Ve NeVeR LosT CoNtRoL...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.