IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што би го прашале Исус?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би го прашале Исус?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:10
A temata EMIL, koja beshe?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:13
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

A temata EMIL, koja beshe?
 
Ти слободно си го прашај ,он ќе ти одговори.Тоа е 100% сигурно намигнување
Кон врв
MrAleksandar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MrAleksandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:14
Originally posted by Messenger Messenger напиша:
Shto sakashe da kazhesh so tvoite posledni zborovi:

34 „Боже Мој, Боже Мој, зошто Ме остави!”
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД МАРКО, Глава  15


Jas ke ti odgovoram. Тоа го кажа за прв пат Исус Бидејки тогаш паднаа над него сите Гревови на луѓето а Бог нема никаква Врска со Гревот.
ИСУС ХРИСТОС ПРИНЦ НА МИРОТ. I'Love him
Кон врв
MrAleksandar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MrAleksandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:16
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Би го прашала дали ќе одам во рајот или во пеколот


( сакам да дознаам предвреме ) голема%20насмевка и да ми објасни конкретно што ме чека на едното, а што на другото местозбунетост


Имаш Објаснување во Библијата. Ако сакаш ке ти објаснам
ИСУС ХРИСТОС ПРИНЦ НА МИРОТ. I'Love him
Кон врв
MrAleksandar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MrAleksandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:18
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Bi go prashal: - Shto e toa shto gi ucheshe Apostolite, a shto ne im go kazhuvashe na drugite lugje?

 

 

Cedo bozje koga ce bides apostol ce ti kazam i na tebe...плазење

 

Toa ti e cista hierarhija, sto menadzerot im kazuva na sefovite ne im kazuva na rabotnicite...Nema potreba da znaat se...Sto pomalku znaat pomalku ce se bunat...намигнување...I polesno ce vladee so niv...


Не туку пишува во Библијата колку помалку знате помалку ке ви се Суди.
ИСУС ХРИСТОС ПРИНЦ НА МИРОТ. I'Love him
Кон врв
MrAleksandar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MrAleksandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:20
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Isto taka bi prashal:

- Dali site pisanija vo Stariot i Noviot Zavet se verni?


Пишано е. Верно е словото и Веродостојно за Читање.
ИСУС ХРИСТОС ПРИНЦ НА МИРОТ. I'Love him
Кон врв
MrAleksandar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MrAleksandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:21
Originally posted by емил емил напиша:

Зошто си толку добар кон мене ?


Зошто те Сака. Животот го даде за тебе
ИСУС ХРИСТОС ПРИНЦ НА МИРОТ. I'Love him
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:22
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

A temata EMIL, koja beshe?
 

Ти слободно си го прашај ,он ќе ти одговори.Тоа е 100% сигурно намигнување


I toj mi odgovori:

Nemam zborovi

   .
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:23
Kako da pochna da odgovara
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:23
е ти сакаш веднаш ли да ти одговори ?чекај малку.....
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 11:26
Samo neznam dali toa e Isus ili Mr.Aleksandar
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 15:15
Bi go prashal:

- Dali vekje si doshol po vtor pat megju nas, a ako ne - dali tvoeto povtorno doagjanje kje bide telesno ili duhovno?
Изменето од Messenger - 19.Ноември.2010 во 15:15
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 19:02
Bi go prashal:

- Dali Svetiot Duh prebiva samo vo Crkvata ili nasekade vo Bozhjata Kreacija?

Изменето од Messenger - 19.Ноември.2010 во 19:02
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 23:14

 Bi go prasal ISUS  zosto ne dojde da si ja sobere veresijata od Zemjata i nejzinite ziteli...(iako toa ne treba da Go prasuvam, bidejki ne e nase da gi znaeme vreminjata i godinite).

Samo ke se pridruzam na povikot na Apostol Jovan : Dojdi Gospodi Isuse ! ( Otkrovenie 22: 20)
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,110 секунди.