IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Што би го прашале Исус?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би го прашале Исус?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што би го прашале Исус?
    Испратена: 18.Ноември.2010 во 02:44
Chisto hipotetichna situacija, no sepak... ako vi se pruzhi shansa da se sretnete so Isus i mozhe da mu postavite edno prashanje, koe bi bilo toa?


Eve, kako avtor na temava, kje pochnam od sebe:

- Dali mozhesh da mi ja objasnish prirodata na tvojot Otec ?





Изменето од Messenger - 18.Ноември.2010 во 22:34
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 13:13
a be....navistina si ...voskresnal?!изненадување
 
...ili gospod samo si igra majtap so lugjeto ,..za da gi drzi ..."pod" sebe!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 13:27
Jas bi go prashala dali mozhe da mi ja objasni prirodata na pojavniot svet?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:41



Shto sakashe da kazhesh so tvoite posledni zborovi:

34 „Боже Мој, Боже Мој, зошто Ме остави!”
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД МАРКО, Глава  15
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 15:54
Јака тема.

И мене секогаш ме интересирало шо му значи то...

Инаку би го прашал, дали е роден со целото знаење шо го имал, или во одреден дел од животот се просветлил.
Кон врв
alf Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 631
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 20:51
.

Изменето од alf - 19.Септември.2011 во 13:00
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 22:04

Би го прашала дали ќе одам во рајот или во пеколот

( сакам да дознаам предвреме ) голема%20насмевка и да ми објасни конкретно што ме чека на едното, а што на другото местозбунетост
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 22:11
Ce go prasam dali placa DDV za parite od aracot koi negovite reketari ( citaj svesteni lica ) gi sobiraat od negovite fanovi u negovo ime...iiii dali toj pravi update na cenovnikot...збунетост
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 22:34
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Ce go prasam dali placa DDV za parite od aracot koi negovite reketari ( citaj svesteni lica ) gi sobiraat od negovite fanovi u negovo ime...iiii dali toj pravi update na cenovnikot...збунетост
 
 
не%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреденне%20вреден
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 22:36
Bi go prashal:

- Kade patuvashe site onie godini koi "isparija" od Noviot Zavet ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 23:09



Кога мудреците и моќниците од овој свет веќе еднаш ќе сватат, дека Уникатното Чедо БОЖЈЕ е пред Небото и земјата и се’ што е во ними, и кога веќе ќе престанат ... ?    


   

Изменето од spiros - 18.Ноември.2010 во 23:14
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 23:26
...a be...go znaesh li vicot za......збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 00:21
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Shto sakashe da kazhesh so tvoite posledni zborovi:

34 „Боже Мој, Боже Мој, зошто Ме остави!”
ЕВАНГЕЛИЕ СПОРЕД МАРКО, Глава 15

Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Јака тема.

И мене секогаш ме интересирало шо му значи то...

Незнам дали ќе ви се верува, но Христос кој како Исус од Назарет сето тоа го доживеа и проживеа телепатски преку Неговата пророчица даде одоговор во своето големо дело на откровение „Ова е мојата Реч: Алфа и Омега„ во 82.поглавие насловено како „Исусовото распнување на крст„ објаснување на стих 20.(стр.812-814 во македонското издание).
Подоцна ќе имам повеќе време, па ќе го цитирам тој дел.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2010 во 00:33
Bi go prashal:

- Shto e toa shto gi ucheshe Apostolite, a shto ne im go kazhuvashe na drugite lugje?


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.