IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Машки парфеми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки парфеми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 02:56
Za maskite da kazat koj e nivniot favorit koga se parfemite vo prasanje vo koja prigoda koj parfem go koristat i dali znaat da go "nosat" soodvetniot parfem a za devojkite koj maski parfem najpoveke im se dopaga gi privlekuva i gi razbuduva najdlabokite najsenzualnite cuvstva kaj niv?

Изменето од panter123 - 11.Август.2010 во 05:21
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 03:05
Kako inicijator na temava redno bi bilo i jas kako golem ljubitel i poznavac na parfemite tie se moja ljubov, hobi uste poodamna se probudi kaj mene zelba interes za istrazuvanje proucuvanje na ovaa oblast vo vistinska smisla pocnuvajki od mirisnite grupi na koj sto pripagjaat parfemite, sostojkite od koi se napraveni potocno notite koi sto ja socinuvaat parfemskata kompozicija, prigodite za koi se koristi soodvetniot parfem, periodot(godisnoto vreme) vozrasta i dr pa se do godinata koga e lansiran parfemot, zastitnoto lice koe ucestvuva vo promotivnata kampanja na parfemot i najvaznoto spored mene nosot kreatorot na parfemot onoj koj ucestvuva vo sozdavanjeto kreiranjeto na parfemskata kompozicija, spored mene parfemot e vazen znacaen moden detal koj dava licen beleg pecat na licnosta koja sto go nosi.

Изменето од panter123 - 11.Август.2010 во 03:11
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 03:07

Today Tomorrow Always by Avon for Men
PACO RABANNE 1 MILLION
Овие два се почето си ги мирисам
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 03:47

Prada Amber Pour Homme



Изменето од Andjelina - 12.Август.2010 во 00:35
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 05:27

Armani by Giorgio Armani





TOM FORD Extreme

 



Изменето од Andjelina - 12.Август.2010 во 00:35
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 08:16
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 09:26
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 20:10
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас овој го користам, го препорачувам, подобар е и од парфем...

se soglasuvam edno vreme mnogu go koristev ali od togas pa navamu bvlgari aqua ne go menuvam


Изменето од FeaR - 11.Август.2010 во 20:11
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:54
Eden od najvpecatlivite najdobrite parfemi spored mene e parfemot KOUROS od Iv Sen Loren.Stanuva zbor za eden parfem koj spagja vo parfemskite klasici vecen,nenadminat,jak,opoen,intenziven.Ovoj parfem ili go sakate ili go mrazite nema sredina koga stanuva zbor za nego.Eden od moite omileni parfemi,vo pocetokot pred da go probam pred da go nanesam na kozata bev skepticen, rezerviran poradi glasinite, sugestiite koi gi dobivav od prijatelite,okolinata deka e premnogu jak, zagusliv, nepodnosliv.Da,tocno i jas go dobiv istiot prvicen vpecatok vednas posle nanesuvanjeto na parfemot na mojata koza.No na ovaj parfem treba da mu dadete i vtora i treta sansa.Togas ke gi pocustvuvate negovite vistinski kvaliteti i ke se zaljubite vo nego i vaseto drugaruvanje so nego ke trae dolgo vreme.Kako sto kazav i prethodno stanuva zbor za dosta jak,opoen,intenziven, mazestven parfem.Vednas posle nanesuvanjeto na parfemot koga ke go pomirisate ke ve udri eden dosta jak, intenziven,ostar miris po malku iritiracki, no posle nekolku casa toj se smiruva stapuva vo reakcija so vasata koza doaga do vistinski izraz negoviot kvalitet.
Iako poveke im lezi im odgovara na povozrasni zreli osobi mozat spored mene da go koristat i pomladi.Ovoj parfem vi gi obzema vasite olfaktivni setila ve pravi da se custvuvate odvazno,markantno,luksuzno,elegantno mazestveno,smelo da cekorite po patot koj go odite.
Spagja vo mirisnata grupa na aromaticni fugere istiot e lansiran vo dalecnata 1981 godina i seuste e aktuelen i nikogas nema da izleze od moda,za razlika od nekoi denesni parfemi koi imaat kratok vek so komercijalna namena.Ovoj spaga vo vecnite parfemski klasici zaedno so GIVANCHY GENTLEMAN i mnogu drugi vecni nenadminati parfemski klasici.Kreator,nos parfimer e Pierre Bourdon koj spored mene e eden od najdobrite parfimeri.Dokolku se odlucite da go kupite ovoj parfem nema da pogresite,no poradi negovata opojnost,povekeslojnost,intenzivnost,ostrina, ve sovetuvam da go nanesuvate vo pomali kolicini.Na takov nacin vistinski ke ja pocustvuvate negovata ubavina, kvalitet,posebnost na parfemskata kompozicija.

Изменето од panter123 - 12.Август.2010 во 15:14
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 19:01
Uste eden nenadminat klasik evergreen koga stanuva zbor za maskite parfemi e GIVANCHY GENTLEMAN. Stanuva zbor za dosta kvaliteten parfem nesto nalik na KOUROS no so nesto poblag intenzitet opojnost ostrina. Parfemot e dosta jak, ostar, opoen, intenziven. Se istaknuva so svojata strogost, arogantnost, elegantnost, beskompromisnost. Sekoj nemoze da go nosi i dozivee ovoj parfem na vistinski nacin. Ovoj parfem se preporacuva da se nosi i koristi vo posebni prigodi kako svecenosti i drugi priliki vo koi doaga do vistinski izraz negoviot kvalitet i parfemska kompozicija. Kako sto prethodno napomenav se raboti za vecen klasik, evergreen koj seuste e aktuelen i spored mene nikogas nema da izleze od moda. Kako i negoviot "kolega" KOUROS i GIVENCHY GENTLEMAN ima slicni sostojki od koi e napravena parfemskata kompozicija. Vo negoviot sostav gornite top noti se sostojat od: med; cimet; bergamot; ruza; limon, srednite noti odnosno srcevinata ja socinuvaat:paculi; koren od iris; jasmin; kedar, dodeka baznite odnosno dolnite noti se sostojat od:koza; paculi; amber; mosus; dabova mov; vanila; i vetiver. Parfemot spagja vo mirisnata grupa na drveni na edno mesto procitav deka istiot e klasificiran kako drveno aromaticen. Nos, kreator, parfimer e Paul Leger. Parfemot e lansiran vo dalecnata 1974 godina.

Изменето од panter123 - 13.Август.2010 во 19:04
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 19:13
Пантер?

Ти само за машките парфеми имаш вака добри познавања ?

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 22:38
Definitivno! moj najomilen parfem zasega e BARBERRY LONDON. Stanuva zbor za dosta kvaliteten parfem. Toj go reflektira go odrazuva pulsiranjeto na britanskata metropola gradot London. Se istaknuva so svojata luksuznost, strogost, odvaznost, aristokratski smek. Na vistinski nacin go prikazuva duhot na angliskata metropola cija sto inspiracija e i samiot toj. Nosejki go nego vie dobivate edno neopisivo custvo na sigurnost, samodoverba, vozvisenost koe samo parfem od negov kalibar go moze toa.
I pokraj negovata strogost, luksuznost, elegantnost so koja sto zraci, sepak vi go dava tolku potrebnoto custvo na toplina so koe ve potsetuva deka e tuka so vas i deka nema da ve izneveri. Negovata mirisna kompozicija ja socinuvaat slednite mirisni noti: vo gornite top noti se zastapeni slednite sostojki: cimet, bergamot, lavanda, biber srednite noti odnosno srcevinata ja socinuvaat: portugalsko vino, mimoza, koza dodeka dolnite noti se sostojat od: opoponaks, list od tutun, gajak, dabova mov. Spajga vo mirisnata grupa orientalno zacinski parfemi. Lansiran e vo 2006 godina. Nos, kreator, parfimer e Antoine Maisondieu za potsetuvanje toa e eden od kreatorite na parfemot Armani Code zaedno so parfimerot Antione Lie. Vo reklamnata promotivnata kampanja na parfemot ucestvuvaat glumcite Rachel Weisz, Ioan Gruffud. Spored mene iako se raboti, stanuva zbor za relativno nov parfem, toj postepeno no sigurno si go zavzema svoeto mesto vo redot na najkvalitetnite parfemi, na vecnite nenadminati evergrini klasici vo koi spored mene e negovoto zasluzeno mesto.

Изменето од panter123 - 15.Август.2010 во 22:49
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 23:44
Ovoj sega si go kupiv.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 22:45
Eden od moite najomileni parfemi e parfemot na modnata kuka Gianfranco Ferre, FERRE for MAN.
Bez dilema, bez razmisluvanje slobodno mozam da kazam deka se raboti za mnogu kvaliteten parfem. Nasata prva sredba se sluci pred okolu dve godini, so namera da kupam da probam nekoj nov maski parfem, slucajno na policata vo parfimerijata go zdogledav ovaj neodoliv prekrasen parfem. Najprvo vrabotenata vo parfimerijata go nanese parfemot na bloter, go pomirisav no seuste nemav formirano nekoe mislenje za nego. Potoa go nanesov na rakata na pulsirackoit del i na vnatresniot del od laktot so cel na vistinski nacin da go pocustvuvam parfemot,(najdobro e parfemot da se nanesuva na pulsirackite mesta kako na zglobot nad dlankite, vnatresnata strana na laktot, dolniot del od vratot, zad usite, pod gradite, zad kolenata zatoa sto na ovie mesta kozata e potopla i pomaga na vistinski nacin da dojde do izraz mirisnata kompozicija). Posle nekoe vreme cas dva otkako go nanesov parfemot na kozata, otkako se smiri i stapi vo reakcija so mojata koza, jas na vistinski nacin ja pocuvstvuvav negovata ubavina, kvalitet, intenzivnost, opojnost. Ovoj parfem e napraven da osvojuva da zaveduva da vi go odzema zdivot, vo negovo prisustvo nemozete da bidete i ostanete ramnodusni. Toj vi gi obzema vasite olfaktivni setila, dlaboko prodira vo vasite cuvstva so negovata prekrasna opojna mirisna kompozicija koja reflektira bezvremenska elegantnost, opojnost koja ve gali i miluva na eden smiren relaksiran nacin. Pripajga vo mirisnata grupa na drveno cvetno mosusni parfemi. Slednive sostojki ja socinuvaat strukturata na mirisnata kompozicija vo gornite top noti se zastapeni slednite mirisni noti: ananas, lavanda, bergamot, iris. Vo srednite noti se zastapeni slednite sostojki: cvet od portokal, crn iris, intenziven egipetski jasmin, pelargonija, ruza. Dodeka dolnite noti se sostojat od: noti akordi na sandalovina, tonka, paculi, amber, mosus, vanila, dabova mov, vetiver. Parfemot e lansiran vo 2006 godina. Nos, kreator, parfimer e Pierre Bourdon koj kako sto kazav vo mojot prethoden post za Kouros e eden od najdobrite parfimeri. Dokolku se odlucite da go kupite ovoj prekrasen, fantasticen, senzualen, eleganten, opoen, zavodliv parfem nema vo nikoj slucaj da pogresite. Se raboti za postojan parfem koj se koristi vo posveceni i pointimni prigodi.

Изменето од panter123 - 17.Август.2010 во 22:46
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.