IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Hemangiomi
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hemangiomi

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
tanja76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Hemangiomi
    Испратена: 29.Октомври.2010 во 12:14
me interesira se sto ima za hemangioma vulgare.se naoga na intimniot del kaj malo devojce(3 g.) i e vo forma na jagotka so dijametar okolu 5 mm.dali da se poceka ili da se prevzeme nesto?
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 13:52
http://www.childrenshospital.org/az/Site998/mainpageS998P0.html
 
Можеби ќе ти биде од корист ова, се надевам не е нешто опасно... Во секој случај би требало што поскоро да се посети дерматолог (или дерматовенеролог, не се разбирам толку) големо%20гушкање


Изменето од LiDivio - 29.Октомври.2010 во 13:54
Кон врв
tanja76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 08:42
me interesira se za hemangioma vulgare.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.