IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Алергија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Алергија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 22:19
Originally posted by beleg beleg напиша:

A dali zemas ventolin.....



ne , ne zemam, pa mene mi gi preporacaa tie drugite i za alergijata pa ne znam dali i kolku ke mi pomognat
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 23:55
Loratedin ti e za alergijata,a ventolinot za da ti go olesne disenjeto....se dava ako tesko dises ili imas opstrukcii
Кон врв
Mak1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mak1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 17:18
Eve eden mnogu dobar lek protiv alergijata od polen,go koristam i zadovolna sum,toa se sumlivi tableti,na baza rastvoren loratadin se vikaat PRESSING,
10 dnevna terapija.Probajte ,mene mi pomogna!!
no dance,no life!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 10:11
Мене понекогаш ми се случува тешко дишење, кога му објаснував на докторот , рече алергија, а досега никогаш не сум имала никаква алергија. Остана на тоа да одам на алерго тест, а се уште не сум отишла
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2006 во 11:19
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Ìåíå ïîíåêîãàø ìè ñå ñëó÷óâà òåøêî äèøåœå, êîãà ìó îá¼àñíóâàâ íà äîêòîðîò , ðå÷å àëåðãè¼à, à äîñåãà íèêîãàø íå ñóì èìàëà íèêàêâà àëåðãè¼à. Îñòàíà íà òîà äà îäàì íà àëåðãî òåñò, à ñå óøòå íå ñóì îòèøëà
Moze da ne ti e alergija..moze da ti se slucuva od napnatost,stres ili nervoza...i jas mislev deka nemozam na momenti da disham kako da nemam vozduh,a ispadna od stres deka e.......
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2006 во 16:17
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Мене понекогаш ми се случува тешко дишење, кога му објаснував на докторот , рече алергија, а досега никогаш не сум имала никаква алергија. Остана на тоа да одам на алерго тест, а се уште не сум отишла
Treba da napravish alergo test,se naoga vednash do poliklinikata vo Cair.Samo upat i nema cekanje :)
    
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 09:56
Фала богу оваа пролет немам проблеми ни гушење ни тешко дишење..
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 00:23
dali ste slusnale za rida screen allergy test se pravi vo institutot za medicina na trudot edna od ponovite metodi za otkrivanje na alergiii e trbe samo upatce od maticen i 60 den a na privatno istiot e okolu 1200 den
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 01:57
Da pravev..kaj dr.Ezova
Кон врв
~ThE_VaMpIrE~ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThE_VaMpIrE~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 10:10
Ja sum alrgicna na komarci :( mnogu e loso zaso cela me jadat.....cela sum plikovi i rani
Pretty Green Eyes
Eyes of a fallen Angel
Eyes of a Tragedy
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 10:15
Во таков случај намачкај ги со ракија или стави ладни облоги и ке ти помине..
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 10:17

босилек ?

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2006 во 10:25
Може и тоа ама ретко кој го поднесува вкусот на босилеткот
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2006 во 12:25
ајде кој има тука од форумџииве апотекар или стручно алерголог лице.. ми треба совет..
Не се обракам на клиника или приватен за малклу ке ме убиеа, ми треба мала помош од вас...
Може дечки?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.