IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Теми за разговор со девојка во кафич
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Теми за разговор со девојка во кафич

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 18:03
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Mindy Mindy напиша:


Ме интересира која девојка би сакала да разговара на тема погреб и како би изгледало тоа изненадување

Значи седнуваш у кафич со девојка која не ја познаваш и едноставно започнуваш муабет на тема погреб ?? збунетост

И не ми замерувајте,,,,, призинавам де, некои работи ептен буквално ги сфаќам намигнување
 
Следниот пат ќе се препуштите на повесели теми од погреб... 40 дена помен! изненадување



Ќе мора да го почекаме dejanpp  да ни одговори 
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 19:25
Брее...

Изглеа се зазбореа овие во кафичов...газење%20од%20смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 12:59
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Ко за првпат најкорисно е (бар мене ми било) да се разврзат муабети кој каде сака да излегува најчесто, по кои и по какви места, што те интересира од музика, какви занимации имаш во слободно време, каде живееш, каде си учел, студирал, каде работи и што ,луѓе што ги познавате заедно......такви општи муабети за да стекнеш основна престава за особата отприлика каква е и од каде доаѓа, со колку слободно време располага, со кои фаци се дружи.
После понатака се продлабочуваат разговорите на секој состанок.
Јас барем мислам дека така се почнува, опуштено, незадолжително.
 
изненадување Ова баш ми личи на опуштено и незадолжително, ко утре да ќе се земаат... голема%20насмевкаголема%20насмевка
А ти што предложуваш? Да седиш на маса со некој и да не го прашуваш буквално ништо или да си кажувате вицеви едно 2 саати?
Ако се работи за состанок нормално дека сеакаш да дознаеш општи работи за личноста. Ако го прашаш некој каде студирал не го прашуваш кои прашања му се паднале на испит у 3-та година.
Секој разговор може да се сведе на умерен и незадолжителен без да му се навалага во интимата на човекот, ко за прв пат. А па ако направиш некој личен муабет значи дека треба да се зимаш, абе ајде.....
Е друг е филмот кога ќе влезеш во некое згужвано место со миљарда народ и гласна музика. Тогаш и немаш што многу да збориш, туку се дереш на уво и прашуваш глупости од типот, каде ќе идете после кафиќот, со кого сте дошле, кај ти се другарките и сл.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 13:45
 
Буквално ме сфати... голема%20насмевка
 
Нкогаш не ми се случило на прв состанок да отидам со девојка која ама баш ич не ја знам. Секогаш знам отприлика со каква личност си имам работа. Таквите општи работи ги дознавам како познајник или пријател со девојката. Подоцна ако ми се засвиѓа девојката за нешто повеќе (не верувам буквално во љубов на прв поглед) и' предлагам состанок. Е тогаш, и таа отприлика си знае со кого излегува (ако прифати), а таму во кафиќот подоцна има безброј теми за разговор (посебно некои полични теми...). Коментарот го напишав врз основа на болдираното... Затоа така ми изгледаше твојот коментар... среќанамигнување
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 15:54
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

tema za razgovor moze da bide sekoja pocnuvajci od pogrebi ..........


ахам, ако женската е обожавател на семејството Адамс газење%20од%20смеење


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 19:07
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

tema za razgovor moze da bide sekoja pocnuvajci od pogrebi ..........


ахам, ако женската е обожавател на семејството Адамс газење%20од%20смеење


е затоа треба да се биде образован и да се имаат широки познавања за светот и појавите во него голема%20насмевка

ја напримел, радо би причал и за семејството адамс, голема работа... ретко кога не можам да правам муабет на одредена тема, а не сум зборлив по природа среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 22:40
Не е нишо страшно да збориш за зезнати теми ако е таков моментот. И ако човекот има смисол за сарказам и црн хумор. И си тресеш зелени, и покушаваш филозофии и на крај ќе заебеш работа и ќе напраиш некоја мртва фаца и ќе се окезите убаво. Нишо страшно, бруки се дешаваат.

Боже господе indeed.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 02:22
Колку повеќе ја мислиш што да кажеш ќе ја оплескаш на крај.....вака си шибаш опуштено и си тераш како за прв состанок нормално нешто секојдневно.
Епа треба да знаеш со кој си факаш работа,состаноков не е на слепо за да излезеш со некој мора барем една работа да ти се допаѓа кај личноста.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 16:35
a be,od mnogu muaebetenje ...nema air!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 21:58
ај да не се губи време во празен муабет,кажи што е поентата
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 21:59
па и не мора да има тема...jас си уживам кога си го пиjам кафето во безтегловност...тотал пиис,,, тишинааа....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 22:03
Каскатии и на зборови
само ќе си дишиме...хахахахаа
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 16:37
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Колку повеќе ја мислиш што да кажеш ќе ја оплескаш на крај.....вака си шибаш опуштено и си тераш како за прв состанок нормално нешто секојдневно.
Епа треба да знаеш со кој си факаш работа,состаноков не е на слепо за да излезеш со некој мора барем една работа да ти се допаѓа кај личноста.


баш така
останатите 99 работи ... игнорирај ги
Кон врв
shako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2010 во 18:42
ako mnogu zboris , otide ribata so drug , zs kazale molcenjeto e zlato
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.