IDIVIDI forum ¬еб саЉт
почетна страница почетна страница > —тил на живот > ћода и убавина
  јктивни теми јктивни теми RSS - ∆енски парфеми
  наЉчести прашаЬа наЉчести прашаЬа  ѕребаруваЉ форум   Ќастани   –егистрираЉте се –егистрираЉте се  ¬лез ¬лез

∆енски парфеми

 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1 44454647>
јвтор
ѕорака
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 21:25

ѕарфемите настанале за да Ља пренесат замислата, фантазиЉата и желбата, а наЉскапите примероци парфеми во светот ги задоволуваат и другите сетила, покраЉ самиот мирис. Ўишенцата се така прецизно изработени од наЉскапиот кристал и од злато, што Ља оправдува цената и од неколку стотини илЉади долари.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-01

 

¬и ги претставуваме петте наЉскапи парфеми во целиот свет:

1. Clive ChristianТs Imperial Majesty Perfume Ц $215.000 долари

ЌаЉскапиот парфем на светот чини ДсамоУ $215.000 долари за едно шишенце! Clive ChristianТs Imperial Majesty Perfume има уникатен мирис коЉ е комбинациЉа од Љасмин, кардамом, каранфил, лимон, бергамот и бензион. »ако парфемот има исклучителен мирис, цената му е висока поради шишенцето кое е украсено со вистински диЉамант. ѕроизведени се само 20 шишенца од овоЉ парфем, 10 за жени и 10 за мажи.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-1

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-2

2. Hermes Perfume 24 Fabourg Ц $1.500 долари за 30 ml

’ермес го произвел овоЉ парфем во 1995 година. —одржи иланг иланг, цвет од портокал, Љасмин, ирис, ванила и амбер и сето тоа е само во 30 ml.

 

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-3

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-4

3. Annick Goutal Perfume EAU DТhadrien Ц $1.500 долари за 100 ml

ѕознатиот трговец со парфеми Annick Goutal го дизаЉнирал овоЉ парфем со богат мирис, користеЉЭи Ља аромата на греЉпфрут и лимон. Ќеговиот сладок мирис ги фасцинира сите луГе околу вас.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-5

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-6

4. Henri Alméras's Joy Perfume for Jean Patou Ц $800 долари за 30ml

Henri Alméras го креирал £оу уште во 1929 година и оттогаш се смета за еден од наЉдобрите парфеми во светот. £оу е цветен парфем коЉ настанал за време на кризата по падот на Wall Street и станал многу популарен и покраЉ високата цена.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-7

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-8

5. Jar Perfumes The Bolt of Lightening Ц $765 долари за 30 ml

ѕознатиот дизаЉнер на накит, Joel A. Rosenthal го креирал Jar Perfumes и The Bolt of Lightning, силен и свеж парфем чиЉшто мирис го споредил со мирисот на воздухот после удар на гром.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-9

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-10»зменето од Valerija - 19.ќктомври.2013 во 21:26
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
mariija  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 01.ƒекември.2007
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 2459
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ mariija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 23:07
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
 он врв
Ninja 35  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 24.‘евруари.2009
ЋокациЉа: Macedonia
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 17840
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Ninja 35 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 23:12
ееее....овоЉ вечно Эе ми е во сетилата...мечтаеЬе

јко ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 10.Ќоември.2013 во 15:45
&amp;#208;&nbsp;&amp;#208;µ&amp;#208;Ј&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;ї&amp;#209;&amp;#130;&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#130; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#190; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;ї&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;∞ &amp;#208;Ј&amp;#208;∞ photos of  &amp;#209;Ш&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#188;&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#189; &amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#184;&amp;#209;&amp;#128; &amp;#208;&amp;#191;&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#128;&amp;#209;&amp;#132;&amp;#208;µ&amp;#208;&amp;#188;

...Za esen - zima period,edinstvenite i neodolivi noti na Jasmin Noir...!


»зменето од Valerija - 04.ћаЉ.2019 во 09:30
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 23.‘евруари.2014 во 09:38

ЌаЉдобрите нови парфеми од 2013 година

ЌаЉдобрите нови парфеми од 2013 година

¬истинскиот мирис Эе направи да се чуствувате поубаво, посекси, во главно повеЭе прекрасно- ние знаеме, па затоа ги издвоивме наЉдобрите. »збраните наЉдобри шест, безразлика дали Эе ги одберете за себе или за поклон, нема да погрешите во изборот.

1. Tory Burch парфем: Д—уптилен мирис коЉ трае цел ден. »ма многу убав, романтичен мирис, но не е премногу овошен или цветен. Д“оЉ е како прекрасен поглед во форма на маглаУ, изЉавила ¬икториЉа  ирби, директор за убавина.

Light and sparkly

2. Marni Rose парфем: ћирисот е многу елегантен, но исто така и сензуален. Д£ас го носам Chanel Cristalle од своЉата 15-тта година, и ова е првиот парфем коЉ ми се допаднал исто колку тоЉ. ѕочетната сензациЉа од благи розни мириси брзо исчезнува, а тоа што останува е шумски мирис, а не прашкаст. –ечиси потсеЭа на машки парфем, што ми се допаГаУ, изЉавила ќдри —латер, директор во мода.

Modern rose

3. Dolce & Gabbana парфем: ≈гзотичен мирис, но овоЉ не е тежок. «ачаден и малку сладникав како Sophia Loren. ДЌе само што моЉот маж го примети овоЉ мирис, туку и ми го душкаше вратот цела ноЭ и цело време ми кажуваше дека прекрасно мирисамУ, изЉавила “ифани Ѕлекстон веб дизаЉнер.

Sexy and spicy

4. Elizabeth Arden Untold парфем: ћногу цветен и богат мирис.  ремавата гардениЉа мирисот е божествен и не премногу благ. Дћногу зрел мирис, но не онаков што би носела маЉка миУ, изЉавила јна  арадимас фотограф.

Lush floral

5.  Maison Martin Margiela Replica Beach Walk парфем: ћек, деликатен, кокосов мирис коЉ потсетува на сончеви денови. Дћириса на оригиналниот Coppertone, само сто пати подоброУ, изЉавила ПулиЉа ћалакоф асистент директор на мода.

Super-beachy

6. Sonia Kashuk Yellow Alluriana парфем: —веж, чист и лежерен. »ако е лесен, има нешто секси во него. ДЌота на греЉфрутот навистина ме погоди кога го ставив, кое беше многу освежително и енергизираноУ, изЉавила ћариса ќливиа, асистент за убавина.

Fresh and citrusy

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 03.јприл.2014 во 10:07

7 женски парфеми на кои нема да им одолеете оваа пролет

ѕролетта ни пристигна, а заедно со новите колекции и високи потпетици, доЉде времето за избор на нов пролетен парфем.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-01

–ешивме да ви Ља олесниме работата со овие 7 слатки предлози во кои вреди да вложите.

Chloe - "Rose de Chloe"

ќвоЉ парфем е наменет за постоЉаните романтичарки кои зад себе оставаат елегантен облак со цветен мирис. ћирисот на Chloe е споЉ од рози, магнолии и бел мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-02


Dolce & Gabbana - "Dolce"

ѕовторно романтичен и префинет мирис коЉ е наменет за елегантните и ненаметливи жени. ћириса на цвет на папаЉа, Љужноафрикански цвет и нероли.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-03


Dior - "Miss Dior Blooming Bouquet"

Не ги маГепса нежните девоЉки кои сакаат опоЉни мириси. Ќежен е, но и доволно силен за да го користите и како вечерен парфем.

—поЉ од праска, роза, божур и бел мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-04


Versace - "Bright Crystal Absolu"

—екси, но сепак полесен од вообичаените парфеми, наЉновиот Versace парфем е создаден за заводничките кои обожаваат слатки мириси.

—одржи овошна нота на шипка и малина помешана со божур, лотус, магнолиЉа и мошус.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-05


Kenzo - "Floralista"

Ќаменет исклучиво за девоЉките кои сакаат да се одвоЉуваат од останатите по своЉот мирис, а Ъубители се исклучиво овошни ароми.

÷ветот од праска, крушка и Љаболка, во комбинациЉа со нежен божур се основните ноти на овоЉ парфем.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-06


Marc Jacobs - "Daisy Delight" 

Ѕаш како сите претходни, така и овоЉ Daisy парфем е весел, разигран, наменет за девоЉките кои сакаат слатки мириси.

 омбинациЉата на Љаболка, ирис, гардениЉа, божур, мошус и сандаловина сигурно Эе ве освои од прва.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-07


Burberry - "Brit Rhythm for Women"

Ћесен парфем коЉ е препорачлив како дневна вариЉанта, а содржи ноти на лаванда, мошус, цвет од портокал и неролиЉа.

7-zenski-parfemi-na-koi-nema-da-im-odoleete-ovaa-prolet-08»зменето од Valerija - 03.јприл.2014 во 10:07
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 03.ћаЉ.2014 во 22:31

”бав ми е за во пролет.


 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 15.£уни.2014 во 22:57
Saharienne, многу ми е егзотичен за во лето.

»зменето од јнастеа - 15.£уни.2014 во 22:59
 он врв
BIBI_G_3  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)
—“ј–ќ—≈ƒ≈Ћ≈÷

–егистриран: 21.јвгуст.2013
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 2372
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ BIBI_G_3 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 07.јвгуст.2014 во 12:22
ovoj ...ljubav na prvo pomirisuvanje  трепкаЬе

Ќ≈ѕќѕ–ј¬Ћ»¬ ќѕ“»ћ»—“
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 22.£ануари.2015 во 08:21

ЌаЉдобрите женски парфеми за оваа зима


¬о зима потребно е малку да ги заЉакнете мирисните ноти кои студените денови Эе ги направат поприЉатни и потопли.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-01.jpg

“окму затоа, ако немате идеЉа со каков парфем да се подновите, а потребна ви е промена и освежуваЬе, пробаЉте еден од овие предлози:

Gucci Premiere 

јко сакате сите да се прашуваат коЉа сте штом влезете во просториЉата, тогаш овие мирисни ноти се создадени за вас.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-02.jpg


Diesel Loverdose

ѕарфем коЉ го привлекува спротивниот пол со опоЉната мешавината на ванила и сладунец.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-03.jpg


Versace Vanitas

«а сите жени кои од дома не излегуваат без гламурозен изглед. Ќеговите ноти од црн чаЉ и кедар се уживаЬе за сите сетила.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-04.jpeg


Hugo Boss Nuit Pour Femme

ќдличен аксесоар на секоЉ мал црн фустан. »деален е за свечени вечерни прилики од кои не сакате да си заминете сами.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-05.jpg


Lancôme La Vie Est Belle

Д омплициранУ парфем коЉ се состои од вкупно 64 мирисни ноти, па ако сте жена коЉа постоЉано сака нешто ново и различно - ова е идеалниот избор коЉ никогаш нема да ви досади.

najdobrite-zenski-parfemi-za-ovaa-zima-06.jpg

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
lotus flower  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 08.—ептември.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 6937
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ lotus flower ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 10.‘евруари.2015 во 15:46
Пенифер Ћопез оваа недела го претстави неЉзиниот нов парфем Д£LuxeУ. ѕарфемот коЉ Эе биде достапен во пролет, има овошно-цветен мирис создаден од бергамонт, малина и ананас, а посебна нота му додаваат ружата и коренот од ирис.
ѕарфемот Д£LuxeУ е во соработка со Coty, истите претставници кои стоЉат зад претходните парфеми на ПеЉ Ћо. ƒизаЉнот на шишето е инспириран од Ъубовта на Пенифер кон модата, луксузноста и животинските принтови. “окму затоа, за претставуваЬето на парфемот и Пенифер одбрала секси фустан во животински принт.


 он врв
evangeline  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 22.јвгуст.2011
ЋокациЉа: Naxos
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 6756
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ evangeline ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 13.јприл.2015 во 23:04
—ега за сега, овоЉ.
јма треба да си наЉдам фаворитче за летово, се мислам Light Blue пак и пак во наредниве 101 годзамисленост

¬нимаваЉ кому му веруваш.
» Гаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

 он врв
Devojcence  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор


–егистриран: 28.ћарт.2015
ЋокациЉа: Skopje
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 497
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Devojcence ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 14.јприл.2015 во 16:52
Vip212 rose na carolina hererra.
 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 14.јприл.2015 во 18:27

—акав да си го купам од Escada Turquoise Summer, ама многу ми е слаткасто-цветенне знам
 он врв
 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1 44454647>
  —подели тема   

—кок до ќвластуваЬа  ликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

—траницата е генерирана за 0,125 секунди.