IDIVIDI forum ¬еб саЉт
почетна страница почетна страница > —тил на живот > ћода и убавина
  јктивни теми јктивни теми RSS - ∆енски парфеми
  наЉчести прашаЬа наЉчести прашаЬа  ѕребаруваЉ форум   Ќастани   –егистрираЉте се –егистрираЉте се  ¬лез ¬лез

∆енски парфеми

 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1234 47>
јвтор
ѕорака ќбратен редослед
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 23.‘евруари.2014 во 09:38

ЌаЉдобрите нови парфеми од 2013 година

ЌаЉдобрите нови парфеми од 2013 година

¬истинскиот мирис Эе направи да се чуствувате поубаво, посекси, во главно повеЭе прекрасно- ние знаеме, па затоа ги издвоивме наЉдобрите. »збраните наЉдобри шест, безразлика дали Эе ги одберете за себе или за поклон, нема да погрешите во изборот.

1. Tory Burch парфем: Д—уптилен мирис коЉ трае цел ден. »ма многу убав, романтичен мирис, но не е премногу овошен или цветен. Д“оЉ е како прекрасен поглед во форма на маглаУ, изЉавила ¬икториЉа  ирби, директор за убавина.

Light and sparkly

2. Marni Rose парфем: ћирисот е многу елегантен, но исто така и сензуален. Д£ас го носам Chanel Cristalle од своЉата 15-тта година, и ова е првиот парфем коЉ ми се допаднал исто колку тоЉ. ѕочетната сензациЉа од благи розни мириси брзо исчезнува, а тоа што останува е шумски мирис, а не прашкаст. –ечиси потсеЭа на машки парфем, што ми се допаГаУ, изЉавила ќдри —латер, директор во мода.

Modern rose

3. Dolce & Gabbana парфем: ≈гзотичен мирис, но овоЉ не е тежок. «ачаден и малку сладникав како Sophia Loren. ДЌе само што моЉот маж го примети овоЉ мирис, туку и ми го душкаше вратот цела ноЭ и цело време ми кажуваше дека прекрасно мирисамУ, изЉавила “ифани Ѕлекстон веб дизаЉнер.

Sexy and spicy

4. Elizabeth Arden Untold парфем: ћногу цветен и богат мирис.  ремавата гардениЉа мирисот е божествен и не премногу благ. Дћногу зрел мирис, но не онаков што би носела маЉка миУ, изЉавила јна  арадимас фотограф.

Lush floral

5.  Maison Martin Margiela Replica Beach Walk парфем: ћек, деликатен, кокосов мирис коЉ потсетува на сончеви денови. Дћириса на оригиналниот Coppertone, само сто пати подоброУ, изЉавила ПулиЉа ћалакоф асистент директор на мода.

Super-beachy

6. Sonia Kashuk Yellow Alluriana парфем: —веж, чист и лежерен. »ако е лесен, има нешто секси во него. ДЌота на греЉфрутот навистина ме погоди кога го ставив, кое беше многу освежително и енергизираноУ, изЉавила ћариса ќливиа, асистент за убавина.

Fresh and citrusy

£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 10.Ќоември.2013 во 15:45
&amp;#208;&nbsp;&amp;#208;µ&amp;#208;Ј&amp;#209;&amp;#131;&amp;#208;ї&amp;#209;&amp;#130;&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#130; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#190; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;ї&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;∞ &amp;#208;Ј&amp;#208;∞ photos of  &amp;#209;Ш&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#188;&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#189; &amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#184;&amp;#209;&amp;#128; &amp;#208;&amp;#191;&amp;#208;∞&amp;#209;&amp;#128;&amp;#209;&amp;#132;&amp;#208;µ&amp;#208;&amp;#188;

...Za esen - zima period,edinstvenite i neodolivi noti na Jasmin Noir...!


»зменето од Valerija - 04.ћаЉ.2019 во 09:30
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
Ninja 35  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 24.‘евруари.2009
ЋокациЉа: Macedonia
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 17840
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Ninja 35 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 23:12
ееее....овоЉ вечно Эе ми е во сетилата...мечтаеЬе

јко ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
 он врв
mariija  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 01.ƒекември.2007
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 2459
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ mariija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 23:07
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
 он врв
Valerija  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)

–егистриран: 07.Ќоември.2005
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 105298
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Valerija ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 19.ќктомври.2013 во 21:25

ѕарфемите настанале за да Ља пренесат замислата, фантазиЉата и желбата, а наЉскапите примероци парфеми во светот ги задоволуваат и другите сетила, покраЉ самиот мирис. Ўишенцата се така прецизно изработени од наЉскапиот кристал и од злато, што Ља оправдува цената и од неколку стотини илЉади долари.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-01

 

¬и ги претставуваме петте наЉскапи парфеми во целиот свет:

1. Clive ChristianТs Imperial Majesty Perfume Ц $215.000 долари

ЌаЉскапиот парфем на светот чини ДсамоУ $215.000 долари за едно шишенце! Clive ChristianТs Imperial Majesty Perfume има уникатен мирис коЉ е комбинациЉа од Љасмин, кардамом, каранфил, лимон, бергамот и бензион. »ако парфемот има исклучителен мирис, цената му е висока поради шишенцето кое е украсено со вистински диЉамант. ѕроизведени се само 20 шишенца од овоЉ парфем, 10 за жени и 10 за мажи.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-1

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-2

2. Hermes Perfume 24 Fabourg Ц $1.500 долари за 30 ml

’ермес го произвел овоЉ парфем во 1995 година. —одржи иланг иланг, цвет од портокал, Љасмин, ирис, ванила и амбер и сето тоа е само во 30 ml.

 

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-3

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-4

3. Annick Goutal Perfume EAU DТhadrien Ц $1.500 долари за 100 ml

ѕознатиот трговец со парфеми Annick Goutal го дизаЉнирал овоЉ парфем со богат мирис, користеЉЭи Ља аромата на греЉпфрут и лимон. Ќеговиот сладок мирис ги фасцинира сите луГе околу вас.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-5

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-6

4. Henri Alméras's Joy Perfume for Jean Patou Ц $800 долари за 30ml

Henri Alméras го креирал £оу уште во 1929 година и оттогаш се смета за еден од наЉдобрите парфеми во светот. £оу е цветен парфем коЉ настанал за време на кризата по падот на Wall Street и станал многу популарен и покраЉ високата цена.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-7

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-8

5. Jar Perfumes The Bolt of Lightening Ц $765 долари за 30 ml

ѕознатиот дизаЉнер на накит, Joel A. Rosenthal го креирал Jar Perfumes и The Bolt of Lightning, силен и свеж парфем чиЉшто мирис го споредил со мирисот на воздухот после удар на гром.

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-9

pette-najskapi-parfemi-vo-svetot-10»зменето од Valerija - 19.ќктомври.2013 во 21:26
£акиот човек има само една слаба страна-жената што Ља сака!
 он врв
mrzla  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)
натурална девоЉка

–егистриран: 14.ћаЉ.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 13330
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ mrzla ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 07.—ептември.2013 во 00:12


da imav nekoja keshovina...ke go imav i nego...... zasega od tester
» бричот падна на колена пред зборот:

“е преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
 он врв
Schatzii7  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)
Unglaublich

–егистриран: 19.ќктомври.2011
ЋокациЉа: Lost somewhere
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 7019
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Schatzii7 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 07.£ули.2013 во 16:06
ћоментално овоЉЪубов


їWenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.Ђ :) (Lenin 1917)
 он врв
Blue Scarlet  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор
Ћик (аватар)
јмазонка

–егистриран: 03.Ќоември.2009
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 9011
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ Blue Scarlet ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 15.Ќоември.2012 во 17:58
£а отворив сезоната .... голема насмевка


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

 он врв
јнастеа  ликни и види ги опциите
јдминистратор
јдминистратор
Ћик (аватар)
ѕ»ѕ» долгиот чорап

–егистриран: 07.јприл.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 35441
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ јнастеа ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 30.јприл.2012 во 00:04

нне можам без него мечтаеЬе


Originally posted by јнастеа јнастеа напиша: он врв
paris25  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 16.ћаЉ.2006
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 969
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ paris25 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 29.јприл.2012 во 23:48
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

za mrzla...

super parfem трепкаЬе
 он врв
paris25  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 16.ћаЉ.2006
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 969
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ paris25 ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 29.јприл.2012 во 23:45
Originally posted by mrzla mrzla напиша:


» знае некоЉ дали е добар овоЉ новиов?
Nina Rici Rici rici li e ovoj ? ako e toj mnogu e dobar fenomenalen e go imam doma i jas prodavam vakvi parfemi намигнуваЬе
 он врв
LiDivio  ликни и види ги опциите
ћодератор
ћодератор


–егистриран: 19.ћаЉ.2010
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 7264
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ LiDivio ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 24.јприл.2012 во 18:20
изненадуваЬегазеЬе од смееЬе
» песна измислиле за парфем.... смееЬе
 
 он врв
sneska_v  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)

–егистриран: 05.£уни.2009
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 3455
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ sneska_v ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 21.јвгуст.2011 во 14:14
 

prekrasen parfemсреЭа


»зменето од Valerija - 03.ћаЉ.2012 во 18:50
 он врв
mrzla  ликни и види ги опциите
—ениор
—ениор
Ћик (аватар)
натурална девоЉка

–егистриран: 14.ћаЉ.2008
—татус: ќфлаЉн
ѕоени: 13330
ќпции за коментарот ќпции за коментарот   Ѕлагодарам (0) Ѕлагодарам(0)   ÷итираЉ mrzla ÷итираЉ  ¬неси репликаќдговор ƒиректен линк до овоЉ коментар »спратена: 05.£ули.2011 во 02:16
Originally posted by Valerija Valerija напиша:Ne gi menuvam letovo
» бричот падна на колена пред зборот:

“е преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
 он врв
 ¬неси реплика ¬неси реплика страница  <1234 47>
  —подели тема   

—кок до ќвластуваЬа  ликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

—траницата е генерирана за 0,109 секунди.