IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 147>
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично
    Испратена: 04.Октомври.2010 во 14:39
Какви зимски јакни, капути носите / сакате да купите? Каква боја е / би сакале да биде вашиот капут?
Дали секоја година купувате нови или ги носите истите повеќе години?
Дали мора да биде маркирано она што ќе го купите или не мора?
Ставајте слики од машки / женски капути, палта, мантили, бунди ...да
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:20
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20028
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20027


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:32
slika

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:39
Зимска јакна моментално имам кратка, до колкови ми е, фина е, ми се погоди и планирам и годинава да си ја носам.
И марки не ми се приоритет во изборот на јакна.
Инаку, сакам долги капути кај машки. Секси ми се.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:49
Јас си се подновив минатата година непланирано со едно капутче и оваа година не сум со план да купувам нова јакна или капут. Инаку си имам од претходно и кратка кафеава јакна, ќе си менувам кратко - долго зависно од времетоголема%20насмевка
инаку капутчето ми е црно и при избор на јакна, капут преферирам црна, кафеава, сива или темно сина боја, иако морам да признаам дека лани гледав многу убави црвени капутчиња но ја мразам таа боја, ја избегнувам не сакам да се правам црвенкапахи,%20хи... при избор на јакни повеќе ми се допаѓаат темните варијанти или можеби нешто во комбинација со бело, но не да преовладува белата.
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 18:01
Секоја чест што можете да одолеете на модните трендови,кај мене поинаку функционираат работите,едноставно неможам а да не си подарам секоја сезона по еден нов капут,мантил или наметка.
Шаренила не сакам....сакам црна и бела боја,со јасни ,чисти линии и ненатрупани со детали.

За да го разбијам ''црно-белиот свет''среќа во мојата мала  колекција си додадов  уште сива и црвена боја и си правам интересни комбинации.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 20:53


моjот само е црн.


Изменето од pagane - 05.Октомври.2010 во 22:55
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 20:57и пак моjа...и пак ...само е црна.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 22:43
мислам дека ќе пукнам за мантил..
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 22:45
имаш мантил тоа кремовото ??

моментално барам некој сив,... со едноставен крој... премногу се иритирачки тие ГУЖВАНИТЕ.... ич не можам да ги сварам.... зошто некој би сакал да оди туткан...
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 22:48
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

имаш мантил тоа кремовото ??

моментално барам некој сив,... со едноставен крој... премногу се иритирачки тие ГУЖВАНИТЕ.... ич не можам да ги сварам.... зошто некој би сакал да оди туткан...

тоа е палто, ја барам мантил ама долг.
Купи ми маајкоо мантил...
а гужваните се катастрофа у боја.

Изменето од DarlinG - 05.Октомври.2010 во 22:48
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 08:13
ZARA -лежерно,модерно,убавосреќа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 12:17
Burberry Alexander%20McQueen Balmain Proenza%20Schouler Alexander%20McQueen Rick%20Owens%20Lilies Aminaka%20Wilmont Temperley%20London Catherine%20Malandrino Sandro Rag%20&%20bone Bird%20by%20Juicy%20Couture 

Изменето од sneska_v - 06.Октомври.2010 во 12:19
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 12:27
Bottega%20Veneta Roberto%20Cavalli Donna%20Karan Antik%20Batik Vivienne%20Westwood%20Red%20Label Moschino Antonio%20Berardi Burberry Vivienne%20Westwood%20Red%20Label Vivienne%20Westwood%20Anglomania Belstaff Donna%20Karan 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 147>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.