IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 145146147
Автор
Порака Обратен редослед
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 18:01
Секоја чест што можете да одолеете на модните трендови,кај мене поинаку функционираат работите,едноставно неможам а да не си подарам секоја сезона по еден нов капут,мантил или наметка.
Шаренила не сакам....сакам црна и бела боја,со јасни ,чисти линии и ненатрупани со детали.

За да го разбијам ''црно-белиот свет''среќа во мојата мала  колекција си додадов  уште сива и црвена боја и си правам интересни комбинации.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:49
Јас си се подновив минатата година непланирано со едно капутче и оваа година не сум со план да купувам нова јакна или капут. Инаку си имам од претходно и кратка кафеава јакна, ќе си менувам кратко - долго зависно од времетоголема%20насмевка
инаку капутчето ми е црно и при избор на јакна, капут преферирам црна, кафеава, сива или темно сина боја, иако морам да признаам дека лани гледав многу убави црвени капутчиња но ја мразам таа боја, ја избегнувам не сакам да се правам црвенкапахи,%20хи... при избор на јакни повеќе ми се допаѓаат темните варијанти или можеби нешто во комбинација со бело, но не да преовладува белата.
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:39
Зимска јакна моментално имам кратка, до колкови ми е, фина е, ми се погоди и планирам и годинава да си ја носам.
И марки не ми се приоритет во изборот на јакна.
Инаку, сакам долги капути кај машки. Секси ми се.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:32
slika

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:20
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20028
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20027


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 14:39
Какви зимски јакни, капути носите / сакате да купите? Каква боја е / би сакале да биде вашиот капут?
Дали секоја година купувате нови или ги носите истите повеќе години?
Дали мора да биде маркирано она што ќе го купите или не мора?
Ставајте слики од машки / женски капути, палта, мантили, бунди ...да
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 145146147
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,262 секунди.