IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Технички забелешки за серверите!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Технички забелешки за серверите!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
djbocka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај djbocka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 12:07
Здраво ,

Сега ме банираа на MAX AWP Arenata , не успав да видам кој но навистина без причина или ако смета дека сум имала нешто нека повели нека даде доволен доказ преку демо дека користам чит.Скоро веке 2 години играм на серверот и никогаш нит сум пуштила чит нит имам во PC такво нешто .

Мојот ник на сервеот е DjBocka , ке ве молам да ме одбанирате за да си продолжам со играта на истиот !

Однапред благодарам !
Кон врв
MassacrE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MassacrE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2012 во 14:53
ej mn e gejski koa te dc radi golem ping... daj naprajte da nemoze da se brisat ubistvata koa ke te dc... ete dajte rok od 10 sekudni da se vratis na ist server so istite ubistva da ne ti se brisat.. ednas u rok od 5 min 5 pati me dc.. bra nekoja alternativa kao mojava naprajte
Кон врв
MassacrE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MassacrE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2012 во 18:18
koa sum na dr server sve si e okej a vlezam na max odma diskonekt radi hight ping... sto sakate vie bez i4 ping.. ne e fer ke naprais 100 ubistva so se vika i te diskonektira radi gluposti
Кон врв
GBLTeam Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GBLTeam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2012 во 21:50
Здраво имам едно прашање, значи веќе долг период неможам да влезам на ниеден од МахАрена серверите порано пред 1 година кога имав АДСЛ од On.Net по ново ONE можев а сега откако го сменив во CableTEL(Blizoo) неможе никако да влезам на ниеден мах сервер првин мислев до мене да не е проблемот но неможе да биде до мене кога на сите сервери можам само на мах неможе да се влезе пробува да се конектира,имам прашано неколку другари што користат близоо или телекабел дали може да се конектираат ми рекоа дека ни они неможат. Незнам зошто се блокирани сите и неможе да се влезе на ниеден од МахСерверите! Ако може тоа да го средите.


] connect 195.26.159.82:27015
Connecting to 195.26.159.82:27015...
Retrying 195.26.159.82:27015...
] connect 195.26.159.82:27016
Connecting to 195.26.159.82:27016


Кон врв
TonY.Mkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TonY.Mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2012 во 20:45
Gi zamoluvam adminiti na Gungame da gi posetuvaat serverite pocesto zatoa sto e nevozmozno da se izigra bez citer.Fala onapred.
Кон врв
Јована. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јована. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2013 во 23:56
Originally posted by TonY.Mkd TonY.Mkd напиша:

Gi zamoluvam adminiti na Gungame da gi posetuvaat serverite pocesto zatoa sto e nevozmozno da se izigra bez citer.Fala onapred.
се сложувам!
Кон врв
bambucha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bambucha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2013 во 18:28
a be koj e toj admin CAJ Undisputet 4 Victory koga e dead im kazuva na sovite na belli bukvi kaj e postavena bombata (c4) ova ne e fer da me banira samo oti mu kazuvam deka ne e fer toa so kazuva taka!!!


195.26.159.90:27016
repeat.slq unban pls nekoj
Кон врв
picetka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picetka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2013 во 16:10
Здраво на сите , нов сум на серверите и на форумов . Имам еден проблем , играв активно кантер пред 3-4 години па реков ајде пак да попукам , имам 22 години и сум бил админ предходно . Добив бан на Даст 24/7 и Инферно 24/7 поради WH причина . Ако можи да ме одбанирате пошо така играм за релакс чат пат , а хакер во никој случај , плус неиграм со слушалки :С
П.С несакам да навлегувам во дебати со админиве , пошо знам дека можи да се згреши некојпат
Поздрав па се надевам дека ке се пукаме пак
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 00:53
...i kaj nas na rabota ke pukne koj den.Serverite ne rabotat so meseci. загриженост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 08:16
Загор, серверите се функционални, веројатно се работи за индивидуален проблем. Дали можеш да го 'пингаш' серверот 195.26.159.82 ?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 12:57
Originally posted by Figgy Figgy напиша:

Загор, серверите се функционални, веројатно се работи за индивидуален проблем. Дали можеш да го 'пингаш' серверот 195.26.159.82 ?

А ти мислиш дека е сериозен?среќа
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 13:05
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by Figgy Figgy напиша:

Загор, серверите се функционални, веројатно се работи за индивидуален проблем. Дали можеш да го 'пингаш' серверот 195.26.159.82 ?

А ти мислиш дека е сериозен?среќа


Искрено не го ни пратам по форумов, па помислив дека е сериозен. :)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 13:06
 Загор е загор, затоа и ти рековголема насмевка

Кон врв
r1w Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај r1w Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 22:46
Zasto nema admini na serverite. Ne utepaa citeri. Se pocesto serverite se bez admin. Od tolku mnogu admini, sramota e nieden da ne gi prati serverite.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.