IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Шпанска Примера
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шпанска Примера

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Шпанска Примера
    Испратена: 29.Август.2010 во 23:30

Шампионатот на земјата, која е актуелен светски и европски првак започна овој викенд.  И оваа сезона Алфа ТВ ќе ви овозможи следење на се што е најинтересно на терените во Шпанија и тоа не само низ директни преноси туку и со редовниот преглед на колото.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:34
А, и тука има опасни манекенчиња...изненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:35
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

А, и тука има опасни манекенчиња...изненадувањеизненадувањеизненадување
 
 
да
 
Реал М оваа вечер ми растурија тотото лутина
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 23:41
изненадување тага
ах повеќе среќа следниот патда
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 01:14
Barsa e povtorno Champion ovie od Real pravi manekeni hahahha
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 12:04
РЕЗУЛТАТИ

ХЕРКУЛЕС - АТЛЕТИК Б. 0:1

Љоренте 46'

МАЛАГА - ВАЛЕНСИЈА 1:3

Фернандез 45' - Адуриз 9', Жоакин 70', 74'

ЛЕВАНТЕ - СЕВИЉА 1:4

Рубен 10'(п) - Конко 12', 62', Негредо 28'(п), Ренато 88'

ЛА КОРУЊА - САРАГОСА 0:0

ЕСПАЊОЛ - ГЕТАФЕ 3:1

Освалдо 33', 54', Датоло 90' - Галан 61'(аг)

СОСИЕДАД - ВИЉАРЕАЛ 1:0

Прието 57'

ОСАСУНА - АЛМЕРИЈА 0:0

САНТАНДЕР - БАРСЕЛОНА 0:3

Меси 4', Иниеста 31', Виља 63'

МАЈОРКА - РЕАЛ М. 0:0

ПОНЕДЕЛНИК

АТЛЕТИКО М. - ХИХОН 22 ч
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 12:06
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Barsa e povtorno Champion ovie od Real pravi manekeni hahahha
 
и јас сум за барса од шпанскава лигазабава
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 15:57
Па и самиот Мурињо изјави дека Реал ке биде клуб од 2012 па натамо голема%20насмевка и дека успех за нив е ако бидат во првите 3 годинава во Шпанија
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:15

Кристијано во аут три недели

Кристијано Роналдо поради повреда на глуждот од фудбалските терени ќе отсуствува три недели.

Португалецот со повредата се здоби на синоќешниот натпревар против Мајорка, кој заврши со резултат 0:0.

Поради повредата, Роналдо нема да биде во составот на својата репрезентација за квалификацските натпревари против Кипар и Норвешка. Тој, исто така, ќе ги пропушти натпреварите на Реал против Осасуна во првенството на Шпанија, и против Ајакс во Лигата на шампионите

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:28
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Па и самиот Мурињо изјави дека Реал ке биде клуб од 2012 па натамо голема%20насмевка и дека успех за нив е ако бидат во првите 3 годинава во Шпанија
 
реал ќе биде клуб откако ќе си замине роналдо оттамухи,%20хи... 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 20:36
Значи сега според твојта логика Шатци, треба да типуваме за Реал затоа што Кристијано е повреден..........среќасреќа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 22:32
Која ѕвезда што ќе отиде во Реал дали првата или втората сезона....се повредува...шо е работата збунетост
Арно вели ЛиДивио .... све манекени беее плазење не се игра балет...него фудбал голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 13:59
Мурињо веќе влезе во конфликт со шпанските медиуми

Медиумите беа најголемата причина Жозе Мурињо да си замине од Интер на крајот од минатата сезона, но како што стојат сега работите, најверојатно, ништо нема да се смени ниту во Мадрид. Новиот тренер на Реал е изненаден од критички настроените мадридски новинари кои го следат секој негов чекор и не се задоволни од формата во која се наоѓа најтрофејниот шпански клуб.

Воопшто не е задоволен од написите во врска со Реал, но Мурињо призна дека најмногу го изненадиле критиките по слабото реми без голови меѓу Реал и Мајорка во првото коло од Примера, инаку меч одигран минатата недела.

"Во последните години во Реал поминаа многу тренери: Капело, Шустер, Рамос и Пелегрини. Нам ни треба стабилност. Опкружувањето и медиумите не му помагаат на Реал да ја пронајде вистинската рамнотежа и да се упати во посакуваната насока", вели трофејниот стручњак кој додека беше во Италија речиси секоја недела имаше по еден конфликт со медиумите, па дури во еден период и воопшто не комуницираше со нив ризикувајќи притоа да добие парични казни и суспензии. Освен со медиумите, тој веќе имаше кавга со судиите и тоа на дуелот со Мајорка кога протестираше на неколку одлуки на главниот арбитар и неговите помошници.

Тој не заборави да повтори дека Реал на мечот со Мајорка бил многу блиску до победата, а причина за ремито без голови бил голманот на домашниот тим кој одбранил седум чисти шанси за гол. Во исто време, Мурињо откри дека првпат во својата кариера не се грижи за трофеите.

"Во овој момент не сум опседнат со трофеите. Ако бев, ќе останев во Интер", додаде Португалецот.

Инаку, од оваа сезона Реал почнува една нова етапа од својата историја. Освен што го донесе трофејниот стручњак, летово се ослободи од две легенди на клубот: Раул и Гути, а во екипата донесе неколку млади фудбалери кои треба да бидат иднина на Реал Мадрид.
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2010 во 14:39
даAtletik B.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.