IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Шпанска Примера
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шпанска Примера

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Шпанска Примера
    Испратена: 20.Мај.2014 во 12:42
Атлетико Мадрид ја осигура титулата по нерешениот резултат со Барселона. Сосема заслужено и баш ми е мило. Според мене Диего Симеоне е дефинитиво тренер на годината. Но дали оваа титула ќе ги чини титула помалку во ЛШ? 
Диего Коста се повреди и има официјална изјава дека нема да настапува во финалето на ЛШ. И Арда Туран се повреди на истиот натпревар но за него сеуше нема официјална изјава ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2014 во 15:01
Реал си ја прокоцка шансата (каква - таква, шанса имаше плазење) по вчерашниот натпревар на кој изиграа 1:1 со Ваљадолид. Голот на Рамос не беше доволен (а таман се разигра на крајот на сезоната) и како јагода на шлагот Кики се повреди и излезе жалејќи се на бутниот мускул. 
Само да се надеваме дека ќе биде во ред за финалето на ЛШ.

Сега се е во рацете на каталонците ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2014 во 14:25
Драмата в Примера е полна .... , но сепак очекувам Реал да тепат во среда Ваљадолид кој што им домакинство на Гранада ( прек конК*рент ) и визита на изпадналиот веќе Бетис

Изменето од емил - 05.Мај.2014 во 14:34
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2014 во 14:18
По изминатиов викенд во Шпанската Примера трката е уште отворена за титулата оваа година. 
Барса и Реал ремизираа и извлекоа по еден бод а Атлетико изгуби од Леванте и за нив нема бодови. 

Табелата изгледа вака:

1. Атлетико Мадрид 36 одиграни, 88 поени
2. Барселона 36 одиграни, 85 поени
3. Реал Мадрид 35 одиграни, 83 поени 

Е сега весела математика: голема насмевка

- Атлетико Мадрид е единствениот кандидат кој зависи само од себе. Потребни му се четири бода за освојување на титулата. Последните два меча ги игра со Малага и Барселона. Следниот викенд Реал моѓе да му направи услуга ако киксне на еден од двата натпревара и ако Барса изгуби од Елче титулата ќе им биде обезбедена.

- Барселона на преостанатите два натпревара игра со Елче и Атлетико. Тие се во потешка позиција за освојување на титулата затоа што им е потребно да ги добијат двата натпревара и Реал да киксне на еден од преостанатите три кои ги игра.

- Реал Мадрид има уште три натпревара до крајот и тоа со Ваљадолид, Селта у Еспањол. За да ја освојат титулата треба да победат во сите три но и да се надеваат дека Атлетико ќе изгуби барем еден натпревар ( барем оној со Барса голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 21:28
се откри зошто Диего Кошта промаши пенал против Хетафе...

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 10:03
Ако не можеш по магарето, удри по самарот...

Реал - Ваљекано 5:0

Класично пуштање 3 бода од страна на Билбао на Атлетико Мадрид...

Билбао - Атлетико 1:2
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 11:05
Реал изгуби од Севиља и падна на третата позиција. 
Барселона со сигурна победа над Селта.
Атлетико со еден гол ја победи Гранада. 

Резултати од 30 коло:

Барселона - Селта 3:0

(Нејмар 6 ’, 67’, Меси 30’)

Атлетико Мадрид - Гранада 1:0

(Диего Коста 63’/)

Рајо Ваљекано - Осасуна 1:0

(Ларивеј 90’)

Севиља - Реал Мадрид 2:1

(Бака 19’, 72’- Роналдо 14’)


Табела: Атлетико Мадрид 73 бодови, Барселона 72, Реал Мадрид 70, Атлетик Билбао 56, Севиља,...


Реков дека ќе биде убаво Атлетико Мадрид да се види на првата позиција .... голема насмевка

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 12:29
Примера, 29-то коло:

Граната 1-0 Елче
Еспањол 0-0 Леванте
Ваљадолид 1-1 Ваљекано
Атлетик Билбао 1-0 Гетафе
Осасуна 1-2 Севиља
Бетис 0-2 Атлетико Мадрид
Валенсија 2-1 Виљареал
Реал Мадрид 3-4 Барселона

Табела:

1. Реал Мадрид 70 бода
2. Атлетико Мадрид 70
3. Барселона 69
4. Атлетик Билбао 55
...
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2014 во 11:52
По неверојатниот пораз на Барса од Ваљадолид, кои го совладаа големиот каталонски ривал на домашен терен со минимални 1:0, се чини дека овој пат шампионската титула ќе ја освои некој од ривалите од Мадрид. 
Атлетико го совлада тимот на Селта Де Виго на гости со 0:2 и се искачија на втората позиција, зад Реал кој со победата од 3:0 над Леванте успеа да остане лидер на табелата. 

Убаво би било да се види Атлетико на врвот за промена ... голема насмевка


MATCHESHOMEAWAYGOALS
 PTSGPWONDRAWNLOSTWONDRAWNLOSTWONDRAWNLOSTGSGA
Legend: PTS: Points    WON: Games Won    DRAWN: Games Drawn    LOST: Games Lost    GP: Games Played    GS: Goals Scored    GA: Goals Allowed
1Real Madrid CF6727214212019417626
2Atletico Madrid6427204311309136321
3FC Barcelona6327203412018337422
4Athletic Bilbao5127156610315355031
5Villarreal442713597436164733
6Real Sociedad432612778314464636
7Sevilla412711886345544742
8Valencia CF3627106117343373938
9Espanyol3627106117253463233
10Levante36279995534462634
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 21:53
Ама последните 25 минути Атлетико беше натеран во шише од Реал.
Нека се среќни со тој бод освоен.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 21:00
Атлетико не успеа да го совлада потпомогнатиот од судиите Реал Мадрид... натпреварот заврши 2:2

како не го затепа судијата оној од клупата (150 кг) на Атлетико, штета... ... Симеоне го спаси...

Изменето од LiDivio - 02.Март.2014 во 21:01
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2013 во 17:49
Куп на Кралот -  Атлетико без милост, Реал без " муниција" 

Во саботата се одиграни уште пет меча од шеснаесет финалето на шпанскиот Куп на Кралот, а најголемото изненадување е ремито на Реал против нискорангираниот Олимпик.

Иако без првите ѕвезди во екипата, Роналдо и Бејл, фудбалерите на мадридски Реал непријатно ги изненадија своите навивачи со реми без голови, 0:0, на гостувањето кај третолигашот Олимпик де Хативи.

Се очекуваше лесна работа на тимот на Анчелоти, но наместо тоа, домашниот тим се радуваше на големо, историско реми против скапоцените мадридски ѕвезди.

Тоа што не му успеа на Реал, му успеа на градскиот ривал Атлетико, кој им спакува „четири комада“ на нискорангираната екипа на Сен Андреуа. Два гола постигна Арда Туран, а по еден Гарсија и Виља за конечни 0:4.

Селта оствари минимална победа над Билбао со голот на Мине, додека Леванте потклекна на гостувањето во Хуелва. Двата меча завршија со победа на домаќините од 1:0.

Со шокантното реми на Реал, победник немаше ни во дуелот меѓу Џирона и Гетафе 1:1.

Денеска се играат уште пет натпревари, а реванш мечевите се на програмата од 17 до 19 декември.

Куп на кралот: шеснаесет финале први мечеви:

Сабота:

Сант – Андреу – Атлетико Мадрид 0:4

Џирона – Гетафе 1:1

Селта – Билбао 1:0

Олимпик – Реал Мадрид 0:0

Рекреативо – Леванте 1:0

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 09:48
По високата победа од 7-0 над Леванте се покажа кој од големите ѕвезди на Барса е и голем човек ... 

El grande Pique голема насмевка


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2013 во 19:10
Стартува Примера

Викендов стартува новата сезона во шпанската Примера, а како и во минатите сезони, единствени кандидати за титулата се големите ривали Барселона (ја брани титулата) и Реал Мадрид.

Изменето од Schatzii7 - 17.Август.2013 во 19:15
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.