IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:37

samo ne vlagaj po kladilnici, katastrofa sme...

Изменето од Marko Polo 1 - 14.Септември.2010 во 23:38
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:43
пссс какви кладилници,
ја само во оваа тука влегувамкулбакнеж
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:45
па не би кажал дека сме катастрофа.барем јасголема%20насмевкатрепкање
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:47
Dobro de, jas za sebe toa...

3 tipa od 8 natprevari, ni 50%... srekja sto se "ugode" rezultatot na Benfika...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:47
Da vi dadam fora nekoe kolo pa posle i ja ce se uklucam...плазење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:48
за почеток и не е така лошосреќа
емил ти да не се офајди од утакмицивезбунетост
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:49
да
 
Денес имам печалба од коцка
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:52
честитамголемо%20гушкање
со здравје да си ги трошитенамигнување
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:52
Благодарам Шатци големо%20гушкање
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 15:59

Баер - Рома         3:1    1

Клуж - Базел       2:0    1
 
Марсеј - Спартак2:0    1
 
Жилина - Челзи  0:3    2

Реал - Ајакс        1:1     x

Милан - Оксер    1:1     x
 
Арсенал - Брага 4:1     1
 
Шахтјор - Парт. 4:1     1
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 23:02
Konecni rezultati od vtoriot del od I kolo:

1.Bayern - Roma 2:0
2.Cluj - Basel 2:1
3.Olimpique - Spartak 0:1
4.Zilina - Chelsea 1:4
5.Milan - Auxerre 2:0
6.Real - Ajax 2:0
7.Arsenal - Braga 6:0
8.Shahter - Partizan 1:0

Изменето од Marko Polo 1 - 15.Септември.2010 во 23:02
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2010 во 03:50
1.Емил            15
 
2.ЛиВидио      13
 
3.Шатци           9
 
4.Марко            9
 
5.Сантјаго        6

6.Блу Скарлет 4


Изменето од емил - 16.Септември.2010 во 07:25
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 00:52
Spartak Moskva - Zilina      2:0   (1) 
Auxerre - Real Madrid        0:2   (2)
Ajax - Milan            1:2   (2)
Partizan - Arsenal     1:3    (2)
Braga - Shakhtar    1:1   (x)
Basel - Bayern     1:2   (2)
Roma - CFR Cluj       2:0  (1)
Chelsea - Marseille      2:0   (1)
 
 
Rubin - Barcelona      0:3   (2)
Panathinaikos - Copenhagen    1:0  (1)
Tottenham - Twente      2:0   (1)
Inter - Werder      2:1   (1)
H. Tel Aviv - Lyon      0:2   (2)
Schalke - Benfica      2:1   (1)
Valencia - Man. Utd.    1:1   (x)
Rangers - Bursaspor   1:0   (1)


Изменето од Blue Scarlet - 27.Септември.2010 во 00:56
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2010 во 08:05
I koga sme kaj pobednikot poradi vecna lojalnost ke napisam MILAN .... (i iako mi e mnogu tesko da priznam vakvo nesto i onaka so pola usta, moze bodovite na pola ke mi se racunaat, nesto mi veli deka ovaa godina ke bide Real) голема%20насмевка

Изменето од Blue Scarlet - 27.Септември.2010 во 08:07
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.