IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ Идивиди кладилница 2010/2011/2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 39>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 23:48
Твенте-Интер  1-1              Х
 
Вердер-Тотенхам 2-1         1
 
Бенфика-Апоел ТА 3-0       1
 
Лион-Шалке 1-1                 Х
 
Бурса-Валенсија 2-2           Х
 
Ман Јунајтед-Рејнџерс 3-1 1
 
Барса-Панатинајкос 4-1     1
 
Копенхаген-Рубин 1-0        1
 
Баерн-Рома 2-0                   1 
 
Клуж-Базел 1-1                   Х
 
Марсеј-Спартак М 2-1        1
 
Жилина-Челзи 0-3              2
 
Милан-Оксер 2-1                 1
 
РеалМ-Ајакс 2-0                  1
 
Арсенал-Брага 3-0              1
 
Шахтер-Партизан 2-1         1
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 00:31
Твенте-Интер 1-3              2

Вердер-Тотенхам 2-1         1


Бенфика-Апоел ТА 2-0       1


Лион-Шалке 0-1                 2


Бурса-Валенсија 1-2           2


Ман Јунајтед-Рејнџерс 4-1 1


Барса-Панатинаикос 3-0     1


Копенхаген-Рубин 1-1        X


Баерн-Рома 1-1                   X


Клуж-Базел 0-2                   2


Марсеј-Спартак М 0-0        X


Жилина-Челзи 0-2              2


Милан-Оксер 4-0                 1


РеалМ-Ајакс 1-0                  1


Арсенал-Брага 2-2              X


Шахтер-Партизан 2-0        1
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 07:39
Победник на ЛШ 2010 / 11 ќе биде CHELSEA да
 
TWENTE - INTER  0:1 (2)
WERDER - TOTTENHAM  1:1 (X)
BENFICA - HAPOEL T.A.  3:1 (1)
LYON - SCHALKE  1:0 (1)
BURSASPOR - VALENCIA  1:1 (X)
MANCHESTER UTD - RANGERS  2:1 (1)
BARCELONA - PANATHINAIKOS  3:0 (1)
COPENHAGEN - RUBIN  2:1 (1)
BAYERN - ROMA  2:1 (1)
CLUJ - BASEL  2:0 (1)
MARSEILLE - SPARTAK MOSCOW  1:0 (1)
ZILINA - CHELSEA  0:3 (2)
MILAN - AUXERRE  1:0 (1)
REAL MADRID - AJAX  2:1 (1)
ARSENAL - BRAGA  1:0 (1)
SHAKHTER - PARTIZAN  0:1 (2) големо%20гушкање
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 18:03
Шампион - Арсенал
 
Твенте - Интер 2:1   1
Вердер - Тотенхем 4:1 1
Лион - Шалке 2:0 1
Бенфика - Хапоел 1:1 x
Ман.Јун - Глазгов 2:1 1
Бурса - Валенсија 0:2 2
Барса - Панатенаикос 3:0 1
Копенхаген - Рубин 1:1 x
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 18:56

Не дека за светсково имав премогу погодоци, хи,%20хи... но битно е да се дружиме...се надевам ќе се приклучи уште некое женскосреќа

Победник во ЛШ 2010/2011 = Барселона
 
Твенте-Интер                0-2
 
Вердер-Тотенхам          1-0
 
Бенфика-Апоел ТА        1-1
 
Лион-Шалке                  1-2 
 
Бурса-Валенсија            0-3
 
Ман Јунајтед-Рејнџерс  2-1 
 
Барса-Панатинајкос      3-1
 
Копенхаген-Рубин        1-0
 
Баерн-Рома                   2-2
 
Клуж-Базел                    0-1
 
Марсеј-Спартак М         1-1
 
Жилина-Челзи               0-3
 
Милан-Оксер                 2-1
 
РеалМ-Ајакс                  3-1
 
Арсенал-Брага              4-0
 
Шахтер-Партизан         1-1
 
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 19:14
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

 
Баерн-Рома                   2-2
 
размислување хммм...
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 19:20
ништо нема да ме изненади и доколку загубат баерн...не
ти си поголем оптимист во врска со нивсреќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 22:23
Za deneska zadocniv ali aj ke pukam za utre ... kolku da si ima koleska Schatzii ... голема%20насмевкаголемо%20гушкање
 
 

Bayern – Roma  2:1   (1)

CFR Cluj - Basel 0:1   (2)

Marseille - Spartak Moskva 1:1   (x)

Žilina – Chelsea  0:2   (2)

Real Madrid – Ajax 2:1   (1)

Milan – Auxerre 3:1   (1)

Arsenal - Braga     2:1   (1)

Shakhtar Donetsk – Partizan 0:1   (2)

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 22:52
Konecni rezultati, I kolo

1. Twente - Inter 2:2
2. Werder - Tottenham 2:2
3. Benfica - Hapoel TA 2:0
4. Lyon - Schalke 1:0
5. Bursaspor - Valencia 0:4
6. Manchester U - Rangers 0:0
7. Barcelona - Panatinaicos 5:1
8. Kobenhavn - Rubin 1:0
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 22:57

Пласман после првите 8 утакмици

 
1.ЛиВидио 7
 
2.Емил        6
 
3.Шатци    5
 
4.Марко     5
 
5.Сантјаго 3


Изменето од емил - 14.Септември.2010 во 23:06
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 22:59
ako smetas pak 3 za rezultat i 1 za tip... 5 imam...


demek jak prognozer...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:02
Емиле, ниси добро ливидио ... имам 7 поени... да
Ова ми е прогнозерскиот ник демек Ли - Видио... голема%20насмевка

Изменето од LiDivio - 14.Септември.2010 во 23:26
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:07
Се извинувам црвенеењецрвенеење ја средив табелата.Во право сте да

Изменето од емил - 14.Септември.2010 во 23:07
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 23:34

уф нешто сум трефнала, не сум 0забава

патем мило ми е што си добив колешкаголемо%20гушкањеда


Изменето од Schatzii - 14.Септември.2010 во 23:35
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.