IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Болници
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Болници

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Болници
    Испратена: 10.Август.2010 во 00:58
mora nekade da stavime vakva tema za nasite bolnici...........ova sto jas go gledem denovive niz drzavnata bolnica Skopje ........
NA SE NALIKUVA SAMO NE NA BOLNICA KADE TREBA DA SE TRETIRAAT BOLNI, A DA NE ZBORUVAM ZA ODNESUVANJETO NA POEDNI MEDICINSKI LICA...... MIZERIJA NEVIDENA........
BI U PREPORACALA NA MINISTEROT DA GO POSETI ODDELOT NA NEVROLOGIJA I DA SI GI PROVERI VRABOTENITE VO KOKVA SOSTOJBA MU SE?
OVA GO NEMA NI VO ZANZIBAR STO SE SLUCUVA TAMU SO PERSONALOT I NIVNIOT ODNOS, MOZEBI TREBA DA GI ISPRATI NA NEKOJA DOPOLNITELNA OBUKA ZA ODNESUVANJE, PATEM DA GI POTSETI DEKA NIE SME PACIENTI KOI SI PLAKAAT ZA USLUGATA..NEZAVISNO KOI SME I OD KADE DOAGAME.
SO POCIT MINISTRE PA PROSETAJTE MALKU POVEKE NIZ KLINIKATA.......
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:01
POTSETE TE GI MINISTRE DEKA KAFICITE SE NAOGAAT NA DRUGATA STRANA OD VODNJANSKA, KADE KE MOZAT RAAT DA SI PIJAT KAFEEE, A AKO SE DOJDENI NA RABOTA DA SEDAT TAMU KADE STO IM E MESTOTO..........
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:02
Месечинке,за оваа тема имам само еден збор МИЗЕРИЈА
Кога ќе се спомне нашето здравство и болници прво тоа ми паѓа на памет-невидена мизерија
персонал,однос,спремност,апарати,болнички материјали,редици во ходник...катастрофане
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:05
PERSONALOT PVO NEMA NIKAKVI COVECKI CUVSTVA VO SEBE SO PACIENTITE SE ODNESUVAAT KAKO SO ZIVOTNI, A NEKADE POVEKE GI TRETIRAAT ZIVOTNITE OTKOLKU LUGETO............OVIE NASIVE TAMU NE SE PRVO LUGE, KODEKS??!?
A STO BESE TOA KODEKS NA ODNESUVANJE?!
PA I NEKOJA ZAKLETVA IMASE?!!!!!!!!!!1
MA DAJ?
TE MOLAM?!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:07
Болниците кај нас се во катастрофална состојба. И со самото тоа се опасни за луѓето кои наместо да се излечат...се докрајчуваат.
Старата опрема, хигиената и се останато...се е на најниско ниво.
Но сето тоа нема да биде толку трагично, кадарот да им беше образован како што треба. Јас сепак мислам дека за да се вработат во болница, кандидатите треба да посетат обука за однесување ..во секојдневниот живот...може и онаа протокол академијата..ништо не е на одмет...

Пред три години си ветив на себе дека што и да ми се случи, никогаш нема да одам во некоја државна болница. Макар и последното денарче да го дадам, кај мене приватните болници го држат првото место. За здравје не се штеди. Жално за оние кои не можат да си го дозволат тој луксуз

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:10
Originally posted by *moon* *moon* напиша:


A STO BESE TOA KODEKS NA ODNESUVANJE?!
PA I NEKOJA ZAKLETVA IMASE?!!!!!!!!!!1
MA DAJ?
TE MOLAM?!


Во врска со ова. Кодексот на однесување одамна не постои. Сето тоа..е под секое можно ниво...катастрофа.
Мито..корупција...сето тоа цвета кај нас...како цвеќињава на балкон
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:16
hospital...bolnica po nashinski,...i so pravo....chovek zdrav ke vleze,..bolen ke izleze od,...tukashnive,...bolnici !

za bolnite shto vleguvaat,..vkje se znae,...ima povekje primeri vo posledno vreme!

sosema moderna zemja makedonijava ,..nema zbor za toa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 01:19
Лом се болнициве.
Објекти погодни за снимање на хорор филмови.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 09:20
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Лом се болнициве.
Објекти погодни за снимање на хорор филмови.

da ...za zal  i jas go imav toa chuvstvo....nikakvi uslovi... stari i iskinati postelnini...nedovolno zagreani тага..... zdrobeni zidovi....toaletite se prikazna za sebeизненадување...sepak moram da kazam deka med. personal  (bar jas imav takva sreka ) dava se od sebe da raboti kako treba i vo takvi uslovi ....
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 10:15
Иако дел од клиниките во Клинички Центар се реновирани,вклучувајќи ја тука и новата апаратурата,болнички кревети,чаршави,инсталирање на клими на покритичните оддели,за жал сепак на одредени клиники сеуште е состојбата на незавидно ниво.
За персоналот не сакам да генерализирам,како и во секоја друга професија има професионален и непрофесионален однос,мада медицината е многу сензитивна област и не би требало човек да има ''лоша среќа'' и да наиде на непрофесионализам.


Изменето од renatax - 07.Март.2011 во 10:46
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 02:13
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Месечинке,за оваа тема имам само еден збор МИЗЕРИЈА
Кога ќе се спомне нашето здравство и болници прво тоа ми паѓа на памет-невидена мизерија
персонал,однос,спремност,апарати,болнички материјали,редици во ходник...катастрофане


Аааа се потврдувам ама за персоналот ке направам исклучок ... море болничарки , сестри ... па и секојдневно има дејчиња на пракса .... како може тоа да не чини изненадување  бај д веј  додека сите тие се во фокусот се друго се занемарува плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 02:45
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Месечинке,за оваа тема имам само еден збор МИЗЕРИЈА
Кога ќе се спомне нашето здравство и болници прво тоа ми паѓа на памет-невидена мизерија
персонал,однос,спремност,апарати,болнички материјали,редици во ходник...катастрофане
Аааа се потврдувам ама за персоналот ке направам исклучок ... море болничарки , сестри ... па и секојдневно има дејчиња на пракса .... како може тоа да не чини изненадување  бај д веј  додека сите тие се во фокусот се друго се занемарува плазењеМирен бре ти

На стари години најде да трчаш по девојчиња на пракса    Еееее... се додека гледаш по нив... вистинските "парчиња" те одминуваатА за болнициве...

Аууу само НЕпофални зборови имам за Воена .... што персонал ќе беше тоа ... во ходник да им умреш..тие ќе слават Би ги здробила...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 02:46
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:
Мирен бре ти

На стари години најде да трчаш по девојчиња на пракса    Еееее... се додека гледаш по нив... вистинските "парчиња" те одминуваат Ја мислев на волонтерките плазење како ме негуваа додека бев таму трепкање голема%20насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 02:49
Аууу... ке го јаде стапот некоја

Како те негувале бе Јас мислев те бркале по ходник... да трчаш...кога имаш ... мака де а ти ме изненадуваш...те негувале
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,688 секунди.