IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 22>
Автор
Порака
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:38
Сепак би оставил на правниот систем да функционира, каков таков тој е еднинствен. Фатен човек како одгледува канабис и нормална постапка притвор. Што треба да се направе друго да замижат и кажат,  ами и кај вас еднаш беше така ама вие прикривте?
 секој си одговара за последиците и крај на приказнатада
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:40
на кој ПРАВЕН систем ? ...... оној под ДИРЕКТНА КОНТРОЛА НА МОНТЕРИТЕ  ? збунетост ........... газење%20од%20смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:41
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

на кој ПРАВЕН систем ? ...... оној под ДИРЕКТНА КОНТРОЛА НА МОНТЕРИТЕ  ? збунетост ........... газење%20од%20смеење
вероватно сакас да имас последен пост
постирај под мене јас завршив
поздрав да
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:41
i jas vikam taka!

neka si bide namira chovekot ...30-tina dena!

tuku,..

"...bil faten kako odgleduval"...?!збунетост

zarem vekje nekoj go dokazal toa ?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:43
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 
 
е да бе...
ја и ти ќе си правиме муабети...
виновен или не...
ама последната е на судот...
инаку каде ќе ни биде крајот...?
и што сега ако судот одлучи дека "канабисот" не е намерно посаден...
дека е диво изникнат и дека го има по целата околија...
па го ослободат...
и кој знае што се може да излезе како доказ или против доказ на суд...
етикетирање на некого за виновен...
па и директно посочување пред камери и правење сензација од тоа... мислам, не е во ред...

[/QUOTE]
По 100 години дефинитивно ист ставголемо%20гушкање
Мислам дека некој се насанка со ова апсење или го насанкаатага
народот оправдуваше додека се апсеа директори кои затвораа фирми и оставаа цели фамилии без работа ама сега кога се тргна на народот сите малку се подзамислија.
Не може никој да ја заборави сликата на таткото воден со лисицитага
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:44
toj ne znael so e... neznaenje pred zakonot ne opravduva
bilo korov za nego.. so ne go otstranil
a so imalo drugo na nivata.. so toa go poleval???? zelka????
a mozebi ima creva za pretek pa gi stava na site nivi kajsto ne mu raste nisto
neka se najdat
samo so pred da zasadi neso treba da izora, a crevata smetaat
ili nemalo marihuana?? i seto toa e kolektivna halucinacija predizvikana od DPMNE?
abe branko si kazal

toj makraduli ne vrsel nasilstvo, toj dule ne gael marihuana.. site vie ste kjoravi som ste glasale za DPMNE

nema veze.. si ima istrazen, vo hotel ne go piknaa ne se udreni u glava.. i istragata kje pokaze so e i kako e

samo so imame temi za nebulozni taspravii

utre cekjte deka nekoj kje bide kaznet na crveno svetlo... odma represija a ne crveno.....

na kraj ispagja deka ako si opozicioner si vakciniran protiv site sranjaИзменето од anakin - 17.Јули.2010 во 13:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:45
Побрзаат да го прогласат за виновен..ѓавол.дури и оние ученичињата ,студенти...не ги видов оние со црковните знамиња и крстови?
ПРЕМУМЦИЈААААА...ААААААА ....НА НЕВИНОСТ...за однапред осудените не постои???
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:46
некој тука спомена ДОБЛЕСТ и ПРАВЕН СИСТЕМ ......... бре бре бре ...... 
ама доблест кај некој друг а никако кај својот ..... кој да ЗНАЕШЕ и ИМАШЕ трунка доблест , првин ќе покренеше истрага за докажан рекет од страна на државен функционер па следователно ќе се послужеше и со  “ правниот систем “ кој е под негова директна контрола за да го казни оној кој извршил тешко кривично дело .... злоупотреба на службена должност и така натака ......... Доблест ........ ахахаахахахахахахахахахахахаха .......... бара доблест од некој кој не е релевантен да суди на припадник на партијата чив лидер е а за монтирано и недокажано дело ......... е Дуле , Дуле ....... и до таму отидоа во омразата кон Б. Ц . ......... смеење
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:49
море , ова ми мириса на класична намештаљка ....... ама од страна на БЦ ...... му сади канабис на Дуле за да овие го фатат па после да има за што да ломоти по медиумите .......... размислување
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:58
abe aj ne zezaj BC  da go namestel samo Duleзбунетост on bi celo selo изненадувањеne on igrach na malo збунетост
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 14:01
Originally posted by gazela gazela напиша:

abe aj ne zezaj BC  da go namestel samo Duleзбунетост on bi celo selo изненадувањеne on igrach na malo збунетост
 
 
што се чудиш ? ........ ионака БЦ е виновен по правило и по навика ..... и за она што другите го прават ....... во моментов голема%20насмевка 
Кон врв
depo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 501
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај depo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 14:12

Овој е во притвор заради тоа што е член на СДС а не заради тоа што дозволувал да расне дива трева во нива. Спаска е осудена не заради непочитување судска одлука туку заради тоа што е бг.

п.с. Многу одамна имам слушнато случај за проблеми со полиција на човек што берел дива трева. Ме интересира дали законски е регулирано ова или не.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 14:58
ах Дуле , Дуле ......... ем ОПЉАЧКАН ем наместен небаре си мексички нарко бос ....... очигледно дека БЦ не е единствената опасност која ја чувствуваат ...... од таква гајле си немаат ....... ти си поопасниот зошто полека но сигурно го претставуваш она најстрашното за нив ..... гласот на народот ....... оној обичниот ....... трудољубивиот и чесниот ..... само НАПРЕД ДУЛЕ ....... малку се такви како тебе ама сепак вредни штом некои фичфириќи покондурени лопужи почнаа да се тресат од тебе да да да да да
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 15:02
Дуле не е гласот на народот на Томиќ, Дуле е гласот на обичниот Македонец кој полека но сигурно се осознава и ќе направи она што е неопходно за демократијата во Македонија.Дуле ќе биде поводот...а поводецот...ке му припадне на Овчарот...вонземјанин
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.