IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Mлекарот Дуле е во притвор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mлекарот Дуле е во притвор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 22>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:07

Производство и растурање?Леле мамо, глупчовци..што не му ставиле од ова тревките и по домот?Ако растурал а не ниту собирал, ниту произведувал ниту посеал...а нема доказ за ништо...зошто докажуваа пред да се покрене обвинението.Чуле за презумција на невиност?.Сега на крај кој ќе плаќа за малтретирање и се што следува во вакви случаи.А оној со вработувањата ,нема ниту смена а чувај боже да го гонат како Димов или Димовски како се викаше..Прогон на неистомисленици...ако вака продолжи да не почне и во обратен смер?...И што потоа...ѓавол

Уште еден случај за  мавање по уши од Европа.вонземјанин
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:08
како тргнало , Дуле ќе го прошиша и мексиканскиот нарко картел ..... а она со кравите и сведмилк му била само маска ...... газење%20од%20смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:10
Originally posted by емил емил напиша:

Црвенковски: Случајот Илиевски е израз на вандализмот на власта

  


Еве класичен пример на негирање на делото кое е тешко кривично дело од страна на лидер на најголема опозициска партија.
Потоплно истата демагогија со години.

Зошто Бранчо не одговорил,како,на кој начин и што барал Канабисот во нивата на Илиевски,и место да ја осуди постапката како секој нормален човек,место да каже дека вистина е одгледуван Канабис од Илиевски и да даде поддршка на полицијата да се бори против дрогата,Бранчо продолжува со дневно политички обвинувања за ситни политички поенчиња да добие.

А никако да сконта дека многу подобар ефект ќе има да го жигоса одгледувачот на Канабис,па макар бил и од неговата света СДСМ.

Добро има ли некој во неговата партија да му објасни на човеков што изјавил,и која глупост ја кажализненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:14
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Црвенковски: Случајот Илиевски е израз на вандализмот на власта

  


Еве класичен пример на негирање на делото кое е тешко кривично дело од страна на лидер на најголема опозициска партија.
Потоплно истата демагогија со години.

Зошто Бранчо не одговорил,како,на кој начин и што барал Канабисот во нивата на Илиевски,и место да ја осуди постапката како секој нормален човек,место да каже дека вистина е одгледуван Канабис од Илиевски и да даде поддршка на полицијата да се бори против дрогата,Бранчо продолжува со дневно политички обвинувања за ситни политички поенчиња да добие.

А никако да сконта дека многу подобар ефект ќе има да го жигоса одгледувачот на Канабис,па макар бил и од неговата света СДСМ.

Добро има ли некој во неговата партија да му објасни на човеков што изјавил,и која глупост ја кажализненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување
 
 
па одговорил само кој колку разбира ....... тајм%20аут
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:25
ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:26
Тоа што е најлошо во целата приказна е...

фактот што едните веќе го прогласија за виновен...
зошто...?
по уставот човекот е невин се додека на суд не се докаже дека е виновен...
па какви и се приказни да не излегуваат во јавноста од страна на новинарите...

од друга страна пак другите веднаш го прогласија за политички случај...
зошто...?
за политички поени...
за политизирање на се што е можно...?
има ли потреба од тоа...?


Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:27

bre, te fatile tebe na siluvanje pa ke cekame da dokazat deka si ti?

gluposti, covekot napravi greska
ima vreme da se isprave, vo postoeckiot sistem postojat soodvetni merki, sto sega tuka ne e jasno?
 


Изменето од konan - 17.Јули.2010 во 13:28
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:29
Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар ......... смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:31
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар ......... смеење
  nepravdi ima miljon, sekade, a politikata na postavuvanje na svoi lugje na soodvetni mesta ne ja izmislime nie, temata e: dali e faten na delo i sto e tuka problem
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:33

Млекарот Дуле е во притвор

 
Па нормално, не ке го стават во хотелне
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:35
Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

ao i malku imase branko doblest i itrina, ednostavno ke go osudese chinot isklucese od clenstvo zemjodelecot i ke se ogradese od site dosegasni komentari za dobriot zemjodelec, taka ke mu se dignese barem malku rejtingot
No ne toj uporno so glava preku zidда
 
 
исто како што го исклучија од членство за ДОКАЖАН и НЕМОНТИРАН случај директорот на пазарна инспекција кој поради “ казна “  го местат за директор во електро маврово - гостивар .........
  nepravdi ima miljon, sekade, a politikata na postavuvanje na svoi lugje na soodvetni mesta ne ja izmislime nie, temata e: dali e faten na delo i sto e tuka problem
 
 
додека судот не пресуди , вината е само претпоставка ..... а пошто некој спомена доблест и итрина , јас само направив компарација со еден пример  од миЉон докажани неправди за изминативе неколку години кои станаа НАГРАДЕНИ наместо санкционирани .......некој спомена ДОБЛЕСТ ? ........ голема%20насмевка смеење


Изменето од МАРШАЛ - 17.Јули.2010 во 13:36
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:35
jas kolku sto slusnav i vo drugite nivi imalo kanabis ama niv nekako ne gi spomnuvaat a zasto
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:36
Originally posted by konan konan напиша:

bre, te fatile tebe na siluvanje pa ke cekame da dokazat deka si ti?

gluposti, covekot napravi greska
ima vreme da se isprave, vo postoeckiot sistem postojat soodvetni merki, sto sega tuka ne e jasno?
 
е да бе...
ја и ти ќе си правиме муабети...
виновен или не...
ама последната е на судот...
инаку каде ќе ни биде крајот...?
и што сега ако судот одлучи дека "канабисот" не е намерно посаден...
дека е диво изникнат и дека го има по целата околија...
па го ослободат...
и кој знае што се може да излезе како доказ или против доказ на суд...
етикетирање на некого за виновен...
па и директно посочување пред камери и правење сензација од тоа... мислам, не е во ред...

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:37
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ај вака.
Да оставиме партии и политички префрлања.
Само едно прашање до сите.


Зошто кога Канабисот кој изникнал сам,сопственикот на земјиштето не го пријавил истото во полиција,кога знае дека Канабисот е забранет за било какво култивирање и се смета за дрога и истото одгледување и поседување е казниво според законот????????????????

Па цели две години пријавувале земјоделците од битолско, ама никој не реагирал.
Постои во архивите низ веснициве.
Не може да оставиме партиите бидејки тие не не оставаат нас.
Не зборуваме за Бранко Црвенковски, зборуваме за земјоделец во чија нива како и во сите околни растело марихуана .
Зарем не ги чувме изјавите на другите, зарем не читаме што пишува?
Синоќа со сите што правев муабет не чув еден што верува во ова па дури и окорели вмровци.
Луѓе, не зборуваме за оние кои се апсеа-директори на фирми кои дрпаа милиони. Зборуваме за земјоделци кои излегоа ко оние афионопроизводителите во Авганистан.изненадување

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.