IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е најдобриот политичар ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е најдобриот политичар ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
Прашање: Кој Е Најдобриот Политичар ???
Одговор Гласови Статистика
3 [0,05%]
3523 [61,16%]
2065 [35,85%]
36 [0,63%]
2 [0,03%]
8 [0,14%]
103 [1,79%]
20 [0,35%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Dolanc Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dolanc Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 02:09
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by Dolanc Dolanc напиша:


Тито умре пред 26 години, а престана актвно да владее пред повеќе од 30. Германците 30 години после Хитлер беа длабоко по патот на напредокот, поголемо разорување на народната психа тешко и може да се замисли. За к*рсот на настаните во последниве 25 години, а посебно последниве 15 се криви македонските клептократски структури олицетворени преку СДСМ и ДПМНЕ, како и нивните деривати.
Да но Хитлер е прогласен за непријател на Германската идеја на просперитет а Тито е сеуште моден тренд во Македонија


Тито не беше непријател на македонската идеја за просперитет, да беше така, Македонија немаше да биде рамноправна република туку ќе беше она што беше меѓу двете војни. Факт е, а трагедија за денешните владетели на Македонија, дека земјата доживеа најголем подем за негово време. Затоа и нема потреба народот за се откажува од него како германците од Хитлер. Тој ни одблику не му нанесе такво зло на народот. Напротив. Просто, овој народ - тоа што беше средната класа сеуште и после 26 години од неговата смрт не видел ништо подобро од времето на СФРЈ, кога многу подобро се живееше и слободно се патуваше. Во седумдестите СФРЈ достигна 80% од германскиот стандард, ЈНА беше ремноправна со НАТО. МАкедонија остана на истото ниво, за да сега има 5% од германскиот стандард.
Joža je bil kicoš!
Кон врв
igor_bt_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor_bt_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 02:40
Средната класа се повеќе и повеќе се губи....
Класа создавана со години и со социјализам,
ама социјализам не како денешниот шо го нудат партиите, туку бившиот....
Политиката да се биде во НЕВРЗАНИТЕ !!!!
www.titoslavija.com
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 10:16
Леле муабетов
Кон врв
igor_bt_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igor_bt_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 18:58
Не плачи, само сети се шо беше тогаш, а шо е сега а????
www.titoslavija.com
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 00:23
najgolema kola togas bese jugo florida ili golfnemavme dvd,mobilni,brend obleka,nemavme milka cokoladineznaevme za podobro zatoa i bevme zadovolni,AMA...koga ke vidis do kade dosol svetot a ti si ostanal vek zad nego gradejki fabriki,bolnici,bazeni...koi ke bidat secii so toa nicii,abe mi doaga vo 45-TA  da se vratime i kapitalizam da izglasame a ne sega odnovo se...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 00:29
Originally posted by igor_bt_mk igor_bt_mk напиша:

Не плачи, само сети се шо беше тогаш, а шо е сега а????
Lele sto bilo togash, abe mi kazuva babami se vozelo par nepar se stedel benzin, au kakov SOCIJALIZAM, potoa so bonovi se kupuvalo brashno, seker, zejtin...a ZASTO ZNAESH LI TI MENE DA MI KAZISH???Abe TITO VE RABOTEL BASH NA "POLITICHKI NACHIN" a vie zaslepeni ve lazeshe so pozajmena plata od krediti kloja voi ja daval na prvi, ne smeevte da smomnite nisto za nekoj politichar zatoa sto za takvite postoese GOLI OTOK, i ti kje mi kazuvash demokratija i TITO,toa ti bil REZIM.
Ja znaesh vistinata za TRST???Ne ja znaesh i uste dolgo nema da ja znaeme!
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 00:32
Originally posted by igor_bt_mk igor_bt_mk напиша:


Политиката да се биде во НЕВРЗАНИТЕ !!!!
Lugje ovie NEVRZANITE se vajda Gana, Niger...i uste koja bre AFRICHKA drzava abe so pleminja li sakash sojuz
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 00:48
Originally posted by maja maja напиша:

[QUOTE=igor_bt_mk] Не плачи, само сети се шо беше тогаш, а шо е сега а????
Lele sto bilo togash, abe mi kazuva babami se vozelo par nepar se stedel benzin, au kakov SOCIJALIZAM, potoa so bonovi se kupuvalo brashno, seker, zejtin...a ZASTO ZNAESH LI TI MENE DA MI KAZISH??? TQUOTE]   izvini majice ama ne bilo celo vreme kako shto velish,..........tuku samo vo odredeni periodi vo koi i onaka vo svetot postoeshe kriza,.........so nafta,...........i drugo,..............baba ti ne ti kazala bash se kako shto bilo!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:07
Да бе и имало стоковни размени онака овца за овца се мењавале додека не дошол Американецот и не рекол кого бе вие овца овде јас сум газда ај сите овци кај мене а у зимо и ајвар за џабе ке правите
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:12
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

[QUOTE=igor_bt_mk] Не плачи, само сети се шо беше тогаш, а шо е сега а????
Lele sto bilo togash, abe mi kazuva babami se vozelo par nepar se stedel benzin, au kakov SOCIJALIZAM, potoa so bonovi se kupuvalo brashno, seker, zejtin...a ZASTO ZNAESH LI TI MENE DA MI KAZISH??? TQUOTE]   izvini majice ama ne bilo celo vreme kako shto velish,..........tuku samo vo odredeni periodi vo koi i onaka vo svetot postoeshe kriza,.........so nafta,...........i drugo,..............baba ti ne ti kazala bash se kako shto bilo!
каква криза!криза на умот постоеше,сега да ви дадат кафе маргарин прашак на бонови.Во умот и слепата послушност беше проблемот,абе нес-кафе се немаа напиена а камо ли капучинода ве видамсега да ви дадат бонови абе цела влада ке ја потепате
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:21
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

[QUOTE=igor_bt_mk] Не плачи, само сети се шо беше тогаш, а шо е сега а????
Lele sto bilo togash, abe mi kazuva babami se vozelo par nepar se stedel benzin, au kakov SOCIJALIZAM, potoa so bonovi se kupuvalo brashno, seker, zejtin...a ZASTO ZNAESH LI TI MENE DA MI KAZISH??? TQUOTE]   izvini majice ama ne bilo celo vreme kako shto velish,..........tuku samo vo odredeni periodi vo koi i onaka vo svetot postoeshe kriza,.........so nafta,...........i drugo,..............baba ti ne ti kazala bash se kako shto bilo!
Lele brza pa ti si zarem on onie CRVENITE SO PETOKRAKATA, lele aman menjaj partija:))
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:28
Ѕинго партија и Тито Крива Паланка за Брза само шума и шумско овошје
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:48
a,be otkako znam za sebe jas sum naj golem anti komunist,.......ama me nervira sega koga nekoj ke kaze deka idoli mu bile najgolemite gomnari,.............itn.......... vo ovaa zemja koi shto gi izbral neukiot i prost narod!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2006 во 01:57
a koga vikam kriza ,mislam na ekonomska, zatoa ne meshajte babi i zabi!...........krivo mi e samo koga ke vidam deka nekoj na tug grb si go obezbeduva zivotot,..............................,a takvi se tuka skoro site shto imaat se,..............pa duri i obozavateli...........!!!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.