IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Жените на фудбалерите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Жените на фудбалерите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 4,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 06:07

Пенант ги остави свршеницата и синот за манекенка

Поранешната ѕвезда на Ливерпул, а сега играч на Стоук, Џермејн Пенант, ја остави свршеницата Лара, со кој има едногодишен син, со цел да биде со моделот Алис Гудвин. Дваесет и осумгодишникот го пропушти роденденот на синот Треј и, во меѓувреме, се фалеше за својата врска со атрактивната Гудвин.
- Џермејн е најсовршениот човек во светот и е прилично добар фудбалер. Си го сакам мојот Џермејн. Ова е совршена недела - изјави Гудвин преку Твитер на денот на роденденот на Треј.
Во меѓувреме, Пенант и забрани на Алис да постува свои слики на кои е разголена, бидејќи не сакал да ја дели со целиот свет. Тој има доста контроверзна кариера, откако во 2005 година беше уапсен поради возење под дејство на алкохол. Пенант беше свршен со Лара од ланскиот мај, но во април ја запозна згодната манекенка, по што ги прекина плановите за свадба.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2011 во 13:37

Сами Кедира во врска со најзгодната германска манекенка

Фудбалерот на Реал Мадрид, Сами Кедира, е фатен од папараците во друштво на занесна убавица на плажа во Сен Тропе. Германските медиуми пренесуваат дека се работи за славната германска манекенка Лена Герцке, која 24-годишниот фудбалер се обидувал да ја "фати" три години.
Сега, очигледно, му успеало со Лена, која во Германија се смета за наследничка на Хајди Клум. Во оваа година, благодарение на заработката поголема од милион евра, го освои петтото место на листата на најплатени манекенки во светот.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 09:09

Еми Гроув е најголема заводничка во Премиерлигата

Еми Гроув е нова ѕвезда на британските таблоиди откако ја прогласија за најголема заводничка во англискиот фудбал за 2011 година.
Оваа манекенка заведе дури тројца англиски фудбалери годинава. Во почетокот на 2011 година беше во врска со бившиот играч на Арсенал и на Ливерпул, а сегашно крило на Стоук, Џермејн Пенант.
После него го заведе Габриел Агбонлахор од Астон Вила, а сега англиски "Сан" пишува дека Еми е во врска со дефанзивецот на Евертон, Лејтон Бејнс иако овој бил оженет
Фаталната Еми очигледно е слаба на фудбалери, а прашање е само кога ќе фати некоја позната ѕвезда која ќе ја однесе и до насловите страници на таблоидите.

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2011 во 11:00
Реал Мадрид и поубавата половина

120

Знаат што е најдобро.

Покрај тоа што играат добар фудбал, шпанскиот фудбалски клуб импресионира со сексипил и надвор од терените.

Сајтот caughtoffside.com направи тим од единаесет играчи - најубавите сопруги, девојки или поранешни љубовни освојување на “Кралевите”.

Mesut Ozil – Aida Yespica

121

Sami Khedira – Lena Gercke

122

Kaka – Caroline Celico

123

Alvaro Arbeloa – Carlota Ruiz

124

Cristiano Ronaldo – Irina Shayk

125

Raul Albiol – Alicia Roig

126

Iker Casillas – Sara Carbonero

127

Gonzalo Higuain – Soledad Fandino

128

Sergio Ramos – Lara Alvarez

129

Xabi Alonso – Nagore Alonso

130

Fernando Gago – Luli Fernandez

131


Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 11:24

Ромина ќе биде најсреќена ако Дарко потпише во Азија

Мис Бугарија за 2010 година, Ромина Андонова, која е во врска со македонскиот фудбалер Дарко Тасевски, откри дека тој и е на прво место во срцето и дека ќе го следи каде и да ја продолжи својата кариера.

Ромина се надева дека наскоро ќе почнат да живеат со Дарко заедно во странство. Тасевски ќе остане во Левски најмалку до јануари и се поизвесно е дека потоа ќе направи трансфер надвор од Бугарија.

- Во секој момент можат да го купат и јас сум подготвена да го следам. Дарко ми е на прво место во срцето, а тоа се гледа од нашето заедничко живеење во Софија. 100% сум со него каде било да игра - изјави манекенката за бугарски "Блесок".
Таа сподели дека има амбиции да се занимава со манекенство и во странство, но не мечтае за Италија.

- Таму мојата професија е заситена и затоа повеќе сакам со Дарко да заминеме некаде во Азија. Таму мислам дека ќе успеам повеќе - додаде Ромина.
Таа испланирала екскурзии надвор од Бугарија за време на претстојните празници, па така, за Божиќ, исто како и лани, ќе бидат на гости кај родителите на нашиот фудбалер.

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 20:52
Јоланда Снајдер
Јоланда Снајдер е модел, ТВ презентерка, актерка во Холандски серии и сопруга на

Холандскиот репрезентативец и играч на Италијанскиот фудбалски тим Интер, Весли Снајдер.


Таа е родум од Шпанија, но живее и работи во Холандија.

Токму во Холандија е прогласена за најубава жена на сите времиња.

Во 2006, 2007 и 2009 за Холандското издание на магазинот за мажи, FHM е прогласена за најсекси Холандска жена.

Во 2009 година се појавила во Холандското издание на серијата "Жените на фудбалерите", со што подоцна била прогласена за најубава жена на Холандски фудбалер.

На 10 јули 2010 година, Јоланда и Весли ја крунисале својата љубов, во Италија.

На својот свадбен ден Јоланда носела бел фустан од сатен со карнери во вид на обрачи и тантела, дизајниран од Марија Карин.Изменето од Schatzii7 - 01.Април.2012 во 20:54
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:36
Antonella Rocuzzo девојката на Меси

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:40
Lara Alvarez девојката на Серхио Рамос


Malena Costa девојка на Пујол


Daniella Semaan девојка на Фабрегас

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 17:55
Торес и Олала Домингез


Стивен Жерард и Алекс Куран


Диего Форлан и девојката Заира Нара

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 18:01
Давид Виља & Патриција Гонзалес


Андрес Ињеста & Анна Ортиз


Сопругата на Чех»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 23:26
  karmen elektra!


..ne e fudbalerska zena, ama imala mnogu bliski  sredbi so  fudbaleri.

....ja ''driblale'' i ''golovi i davale vo edna  vecher ,..eden cel celcat fudbalski  tim,изненадување..barem taa taka se falela !


..valjda i  na  rezervite im dala  ..da si ''igraat'' so nea !голема насмевка


....Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2012 во 10:27
Бугарката Николета Лозанова (девојка на Божинов од Лече) среќа
 
 голема насмевка
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2012 во 05:32

НАЈ-СЕКСИПИЛНИТЕ ПОЛОВИНИ НА ЕП

Започнува Европското првенство, а машката публика со сигурност ќе се надева освен спектакуларни натпревари и многу голови да се порадува и на најубавите фудбалски половини. 


Многу убавици, ќе заминат за Полска и Украина, за да ги поддржат своите омилени директно од стадионите а ние ви нудиме да уживате во убавината на дел од нив. 

Која ли ќе биде најсреќна по финалето на 1 јули?


Кристен Пажик (Андриј Шевченко - Украина)Американскиот модел е сопруга на носителот на Златната топка за 2004 година Андриј Шевченко од осум години. Двојката има два сина - Џордан и Кристијан.


Оксана Андерсон (Кристијан Вилхемсон - Шведска)Шведскиот фудбалер Кристијан Вилхемсон може со право да се гордее дека го освојува срцето на прекрасната моделка со руско потекло, која му роди ќерка (Наоми) во јуни 2011 година.

Хелена Сегер (Златан Ибрахимовиќ - Шведска)Напаѓачот на Милан и шведскиот национален тим животот го дели со поранешната манекенка и актерка, која е 11 години поголема од него. Двајцата имаат две момчиња - Максимилијан и Винсент.

Татјана  (Самир Насри - Франција)Поранешната тенисерка и Французинот почнуваат да се гледаат во 2008 година, кога тој се уште е фудбалер на Олимпик (Марсеј) и љубовта сеуште не е згасната.


Мелани Слејд (Тео Волкот - Англија)Мелани и Тео се запознаваат во продавницата каде што работела русокосата пред неколку години и од тогаш се неразделни. Во Англија таа дури е прогласена за најсексапилната фудбалска половина, ги надмина Колин Руни и Алекс Џерард.

Колин Руни (Руни - Англија)Сопругата на напаѓачот е меѓу намногу зборуваните жени на Островот, но колку и да ја критикуваат медиумите, таа дефинитивно останува една од најубавите фудбалски сопруги.


Ани Купер (Ешли Кол - Англија)Убавата ТВ водителка е последното освојувањето на Ешли Кол, најверојатно таа ќе му биде партнерот, која ќе го поддржува на Евро 2012. Освен ако не ја замени со некоја друга ...


Лара Алварес (Серхио Рамос - Шпанија)Спортската новинарка и омилена на дефанзивецот на Реал Мадрид Серхио Рамос.Се смета за една од најпосакуваните жени во Шпанија.


Сара Карбонеро (Икер Касиљас - Шпанија)На Пиринејскиот полуостров очигледно е модерно фудбалери да излезат со новинарка. Касиљас и Сара Карбонеро планираат свадба веднаш по завршувањето на Европското првенство. Сите се сеќаваат на бакнежот откако Шпанија триумфираше на Мундијалот пред 2 години. Дали двојката и овој пат ќе има слични прилики за радост ќе видиме


Шакира (Жерард Пике - Шпанија)Не можеме да ја пропуштиме и прекрасната половина на Жерард Пике. Колумбиската пејачка е една од најсексапилните жени на планетата, а одбранбениот играч на Барселона има среќа да и се радува постојано.


Рафаел Фико (Марио Балотели - Италија)Иако се разделија минатиот месец, италијанскиот модел призна на неколку пати дека го сака Марио и би се вратила кај него, ако тој и го дозволи тоа. Може и да не е на стадионот, но Рафаел сигурно ќе стиска палци за Супер Марио и "азурите"

.
Алена Середова (Џанлуиџи Буфон - Италија)Прекрасниот чешки модел е сопруга на голманот на Италија. Двајцата имаат две момчиња - на 4 и на 2 години и живеат среќно во Торино.


Ирина Шејк (Кристијано Роналдо - Португалија)Дали има некој кој не го познава рускиот модел и кој не ги сака убавите линии на нејзиното тело? Кристијано е дефинитивно среќен со таква жена до себе и затоа брза да ја направи својата законска сопруга уште во јули.


Лена Герке (Сами Кедира - Германија)Напаѓачот на Реал Мадрид се радува на убавината на Лена Герке веќе повеќе од една година.


Силвија Маихел (Марио Гомез - Германија)Младинската љубов на напаѓачот на Бундестимот Марио Гомез е близу до него веќе долги години.


Аида Јеспика (Месут Озил - Германија)Пред неколку години венецуелскиот топмодел најверојатно ќе стискаше палци за Италија, додека излегуваше со Матео Ферари, од кого има и дете. По разделбата на двајцата сепак убавицата смени неколку мажи, a во моментов го топли креветот на Месут Озил.


Сара Бранднер (Бастијан Швајнштајгер - Германија)Девојката на Бастијан Швајнштајгер е позната низ целиот свет со неодоливата убавина.


Доријан Роуз (Ибрахим Афелај - Холандија)Фудбалерот на Барселона може да се пофали дека излегува со една од најпосакуваните жени во Холандија, а и не само таму ...


Силви ван дер Варт (Рафаел ван дер Варт - Холандија)Волшебната Силви сигурно е една од главните претендентки за првото место.

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2013 во 18:20
Официјално прогласена и најубавата сопруга на фудбалер

 

Откако Меси повторно ја доби „златната копачка“ за најдобар фудбалер за изминатата година, аргентинскиот модел Евангелина Андерсон ја доби розевата „златна топка“ за најубава сопруга на фудбалер за 2012 година.

Минатата година, оваа престижна титула ја доби Тамара Гого, која овој пат се задоволи со второто место. Многумина гласаа за Андерсон, сопругата на стоперот на Малага, Мартин Демикеле.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.