IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Еротска поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Еротска поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 15:37

To Put It Simply, I Want You

by Iloveit
I want to be your companion
and walk hand in hand,
your strength enveloping mine.
Autumn leaves falling,
scuffing feet and laughter,
sharing nights, not finished by the dark.

I want to be your confidant
as you pen your deepest
thoughts, as your heartaches
bleed and finally break free.
Your dreams, I keep as if my own.
I want to smile as you smile
and giggle with you
at nothing at all.

I want to be your lover
and find the passions
that move you to action.
I want to be the softness
that induces you to trust.
I want to be the naughty
that makes you come back for more.
I want to please you.

I want to share your breakfast
and your dinner,
I want you in the shower
and in your bed and
with soft steps to bring you coffee
(I take mine black)
Your strong arms, the legs
that power your thrust,
your lips of pleasure,
these are the fuel of my desire

no it is no secret, my love,
and to put it very simply,
I want you.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 17:24
strast_24_6 

Mogu li da u očima tvojim okupam želje svoje,
linijom tvoga smiješka da zavrtim svoje čežnje,
na toplim usnama tvojim da pronađem smiraj
i utopim se u cjelovu što mi nudi san?

Mogu li na stazama vrata tvoga
jezikom da našaram ime svoje ili barem inicijale,
označim tvoje prve uzdahe ugrizom blagim,
i nastavim da se spuštam putevima požude?

Mogu li tu na grudima tvojim,
tu tik ispod bradavica, da napravim logor od dodira?
Da namjestim glavu na tvome stomaku
i označim još jedno mjesto na kojem gubiš dah?

Mogu li na pupku tvome napraviti bazen od šaputanja,
i otkrivati ljepotu baršuna kože tvoje?
Da li ćeš mi dozvoliti da prvi mladež iza tvoga pupka,
upitam za put koji vodi do bedara tvojih?

Mogu li na bedrima tvojim na tren da usnim
uz mirise strasti i drhtanje tijela?
Mogu li da tvoj ritam ljubavi uhvatim?
Mogu li samo da te gledam?

MOŽEŠ!!!

Marija Vranješa


Изменето од емил - 03.Август.2010 во 17:28
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 21:43

СОН

    Препушти ми го своето топло тело лесно како дим

          Потопи се во својата мирисна плот
                  Претопи се, стопи се во синиот воздух
                                   Допири...допри...длабочини
                          Опиеност навлегува во порите
    Вкусови на меденост растечена по нашите набрекнати гради, по свиоците во облик на виола и длабнатините на харфи...дишење


                                   Потчини се, чувствувај

Твоите нозе се лесни и пловат во течен сон
Твоите раце се препуштени на брановите од меурчиња

Ние сме облаци над кањоните исполнети со пурпурна светлост на нашата внатрешност, ние  успиени во лавиринтите на своите тела...лебдиме усвитени

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 12:11


Белите боски на Босилка

Белите боски на Босилка бодат
Болно во очите на срамежливите -
Уплав им лулеат, тајна им плодат
Дека е животот право на живите.
Блазе ти, Босилко, в грев што вовлекуваш
Погледот бессрамно ми те соблекува.

Боските, Босилко, в “браво“ ти стојат,
Очиве јавно им заблазуваат,
Очиве, невешто надеж што ројат,
Очиве, немушта тајна што чуваат.
Босилко, болко на убавината,
Првопрепознатост на питомината!

Белите боски на Босилка будат
Бура од безумства, вознемирености,
Неоти буица бесна и луда
Влече во невратка секакви цености!
Босилко, блажино серазулавена,
Од машкогласјето шумно прославена.

Блажена Босилко, бездно од занес,
Беспаќе, безизлез, слатка болештина!
Земи, завлечи ме во ѕвезден танец,
Лудата љубов е знак на човештина.
Босилко, осило на сите сетила,
Блазе му оному што си му ветила.

Бладежна Босилко, горчлива билко,
На сладострасјето си вододелница,
Ти - машки матиум, жестока жилко,
Ти - мижибајачко, ветерна мелницо,
Ти - разлудувачко, жено над жените,
Стави ме барем миг меѓу блажените.

Пред тебе машкоста ничкум се ведне,
Блескотен белег си на младеењето,
До кај е женопочитта се’ ми те жеднее,
Прва си буква на немеењето.
Босилко, бисерно грло на благоста,
Очиве со тебе ќе ми се нагостат.

Босилко, сонот мој ќе те нурне,
Вруток си бликотен на несонетото,
На чудеснината најпрв си урнек,
Утока брза си кон забранетото.
Ниеднаш наситка, вечно си девствена,
Ти - свето проклетство, болко божествена.

Блештат у Босилка боските бели
Како изгрејсонце. Небесна свежина
Лежи врз денот и ко што се вели
Паѓа врз душата незнајна тежина.
Босилка тоа, неоти божица,
Пристигна нечујно, со ситноножица.

Пристигна лижна и блудна и гола,
Бесрамно млада, со привлечностите
Чека на колена, недомолена,
За да ги помири противречностите:
да може човекот в љубов да векува,
Да може љубовта да почовекува.

Гане Тодоровски


Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13863
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 00:37
 
 
 Ако не тебе ...
Кому да го покажам
Сливовиот цвет ?
Зашто неговиот
цут и мирис ..
ќе ги знае  само тој...
кој  вистински го спознал ......
 
Ки Но Томонори .....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 14:44
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Белите боски на БосилкаБелите боски на Босилка бодатБолно во очите на срамежливите - Уплав им лулеат, тајна им плодатДека е животот право на живите.Блазе ти, Босилко, в грев што вовлекувашПогледот бессрамно ми те соблекува.Боските, Босилко, в “браво“ ти стојат,Очиве јавно им заблазуваат,Очиве, невешто надеж што ројат,Очиве, немушта тајна што чуваат.Босилко, болко на убавината,Првопрепознатост на питомината!Белите боски на Босилка будатБура од безумства, вознемирености,Неоти буица бесна и лудаВлече во невратка секакви цености!Босилко, блажино серазулавена,Од машкогласјето шумно прославена.Блажена Босилко, бездно од занес,Беспаќе, безизлез, слатка болештина!Земи, завлечи ме во ѕвезден танец,Лудата љубов е знак на човештина.Босилко, осило на сите сетила,Блазе му оному што си му ветила.Бладежна Босилко, горчлива билко,На сладострасјето си вододелница,Ти - машки матиум, жестока жилко,Ти - мижибајачко, ветерна мелницо,Ти - разлудувачко, жено над жените,Стави ме барем миг меѓу блажените.Пред тебе машкоста ничкум се ведне,Блескотен белег си на младеењето,До кај е женопочитта се’ ми те жеднее,Прва си буква на немеењето.Босилко, бисерно грло на благоста,Очиве со тебе ќе ми се нагостат.Босилко, сонот мој ќе те нурне,Вруток си бликотен на несонетото,На чудеснината најпрв си урнек,Утока брза си кон забранетото.Ниеднаш наситка, вечно си девствена,Ти - свето проклетство, болко божествена.Блештат у Босилка боските белиКако изгрејсонце. Небесна свежинаЛежи врз денот и ко што се велиПаѓа врз душата незнајна тежина.Босилка тоа, неоти божица,Пристигна нечујно, со ситноножица.Пристигна лижна и блудна и гола,Бесрамно млада, со привлечноститеЧека на колена, недомолена,За да ги помири противречностите:да може човекот в љубов да векува,Да може љубовта да почовекува.Гане Тодоровски


bese neumoren zborokovac, no i golem meraklija... prekranobe cuvstvoto da ucis od vakov velikan na zborot...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 19:18
Нешо измислено одамна и то на пијанство

Надеж

ооо има ли надеж
за да ми дадеш
од твои усни да пијам
по тело твое да скијам
да не се кријам
на гради твои да спијам
за гз да те фатам
по тебе да не патам
кажи да скратам
дај ми знак
пред да падне мрак
да те верглам
се до прв сончев зрак
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 12:35

Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2012 во 19:43
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:


Моето тело геогравска карта
сино од твоите желни усни
по него
пловат твоите цврсти раце
собираат сочни,зрели плодови.

Вкусни
се,не им одолеваш
слатки се,најслатки зрели круши
занесен во
триаголникот на сласта
нежно патуваш по белите бедра.

Љубовен,
сладок вресок
пот од врели треперливи тела,
страста го исполнува
етерот
неповторлив миг забележан во времето.

Даница Петровска


Мило ми е кога е прочитана мојата поезија:)


Изменето од Дак - 27.Јуни.2012 во 19:43
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2012 во 19:49
Еве уште една моја поезија која треба да биде во мојата нова збирка поезија:)

Еротска карта

Име на Љубов,
Презиме на Блудничка,
Родена со среќна ѕвезда,
Лична карта на „риба“.
Опасно женствена,
заводливо елегантна,
прекрасно неодолива,
слатка ,вкусна бајадера.
Сензуално еротска
опсесивно примамлива,
безсрамнo ужива
занесно имагинарна.
Еротска карта,
блуз еротски набои,
страсна слатка мисла,
лична карта на „дупла риба„

Даница Петровска-Дани,а овдека како Дак:)Изменето од Дак - 27.Јуни.2012 во 19:51
Љубов и само љубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.