IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Совети за вашата градина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Совети за вашата градина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 14:05
кога веќе спомнав хидропоникс добро е да посочам дека во таков случај треба да се внимава поозбилно на ph вредноста на водата ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&PID=226520#226520


а кај аквапоникс велат треба уште поголема предострожност

http://www.projectfeed1010.com/blog/2016/11/14/just-the-phacts-ph-and-aquaponics/

било терале зелениот-круг в градина [1] или пак меѓу четири ѕида [2][2]

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.