IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Како се шминкате?Споделете совети околу шмикањето.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се шминкате?Споделете совети околу шмикањето.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2011 во 16:21
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
smilegirl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smilegirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2011 во 19:08
Ме бива за шминкање, често и другарките ги шминкам.
Ставам крема за лице, пудра Дебора, маскара, туш за очи и сјај за уста :)
брзо се шминкам, не ми треба многу време
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2012 во 17:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2012 во 08:42
Dark Eye Makeup for Women 578x346 The Glamour Eye with Eye Makeup LooksEye Makeup with false Eyelashes 578x415 The Glamour Eye with Eye Makeup LooksPurple and Pink Eyeshadow as Eye Makeup 578x371 The Glamour Eye with Eye Makeup LooksNeutraal Eye Makeup as WOmen Beauty 578x386 The Glamour Eye with Eye Makeup LooksGlamour Eye with Good Eyeshadow Eye Makeup 578x342 The Glamour Eye with Eye Makeup Looks
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2012 во 19:09
Applying Makeup Match Your Hair Color-for women-2012 97580125c9a5.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2012 во 08:50

Шминката како средство за заведување

Секоја жена сака, барем одвреме-навреме на нејзиното лице да се гледа дека водела љубов. Експертите за мејкап велат дека вистинските "сексапилни" производи поседуваат неколку заеднички карактеристики. Пред се, нивната употреба не сугерира само сексуалност, туку ја имитира - заруменети образи, замрсена коса, изгрицкани нокти...

Усни
На врвот на сексуалната возбуда, усните природно се заруменуваат. Таа боја може да се репродуцира со нанесување на течен кармин кој им дава на усните природен ефект.

Очи
Замаглениот поглед е одраз на лошото однесување, но на добар начин. Нанесете темно моливче за очи, а потоа со прст или четка омекнете ја линијата, особено онаа под долните трепки.

Коса
Густата, сјајна коса е многу секси, но пената, геловите и лаковите за стајлинг не се. Големите количини од овие средства делуваат вештачки па наместо да и дадат волумен на косата, тие ја слепуваат.

Тело
Исончаната миризлива и светлива кожа која делува влажно отсекогаш им изгледале провокативно на мажите бидејќи асоцира на испотено тело по секс.

Образи
Размислувајте за розово или бронзено руменило. Румените образи значат забрзан крвоток, а исончаната кожа делува уште посексапилно кога на неа нема оштетувања од сонцето.

Нокти
Ноктите без лак (или премачкани со светол, нежен лак) можеби изгледаат почисто и поуредно, но во играта на заведување најсилен ефект предизвикуват оние премачкани во црвена боја. Најсекси се кратките и уредни нокти.

Трепки
Густите трепки се неизоставен дел од сексапилниот изглед. Токму затоа, многу жени се одлучуваат да вградат семиперманентни екстензии кои траат од четири до шест недели и "трпат" вода.

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:33
[Professional-Hair-and-Make-Up-For-Photography-make+up+artist.jpg]
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:36
За жал (или за среќа) тука не можам да ви помогнам. голема насмевка
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19181
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2012 во 11:41
Boudoir Photography, photography art, fine art
taa se nanesuva za da ima nekoj sto da razmachkaсмеењеголема насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2015 во 22:25
Nezno preku den upotrebuvam po nude nijanski znaci meso boja i rozevko a navecer i bordo i kafeno. Vo princip ubavo se sminkam znaci prvo mineje lice so sapun/piling i pena potoa krema za lice i sminkanje koe se sostoi od pudra ruz senka i karmin vo gore navedenite, maskara i tus/kreon linija diskretna i toa e toa. Potoa ja vadam sminkata so tumferi i miceralna voda i go piam liceto i krema i labelo.   Toa e toa vo kratki crti
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.