IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ на СДСМ на 27-ми Јуни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ на СДСМ на 27-ми Јуни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 01:53
Темата беше за митингот. намигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 02:09
da de!...i zavrshi...pa?

...i vikaat sprotivnine deka ,...duri osumsto dushi se pojavile!


 stvarno?изненадување

Изменето од Анастеа - 02.Јули.2010 во 03:17
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 03:21
Слушајќи ги и едните и другите, претпоставувам дека вистината е некаде на средина.
Околу триесетина илјади... жива мера голема%20насмевка
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 08:07

....hahaha ni samata ne mozes da pretpostavis kolku si blisko do tocnata brojka,........ops, ako prodolzime vaka pak ce  si napravime miting,.....no sto po mitingot,... dali otvorivme nova ideja,...Vlasta da go potrosi i ona stogo vece nema!?.....

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 08:10
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Темата беше за митингот. намигнување

Акција-реакцијанамигнување
Сега малку ке ги анализираме последиците (за бојката никогаш нема да добиеме точен одговор).
Опозиционерите одат ко пауни-надуени ко селкска невеста кога оди на чешма облечена во ново руво. Искрено мислам дека ни самите не веруваа дека ке имаат толкав одзив. Сега не се сопираат во фалби.
Позиционерите- претаат, докажуваат нешто во што и самите не веруваат и знаат дека тоа што го кажуваат никој не ги верува.
Неопределените (сеирџиите) - внимателно ги слушаат и едните и другите.
Интересни се анализите за невладините, стечајците и нападите врз нив. Првиве (се ми се чинидека) како многупати до сега ке ги искористат во свои цели и после ке ги стават на чекање.
Вториве се лутат, а имаа прилика да си ги приграбат, да им ги намират потребите и мирно село. Излезе дека е полесно  да им се прати контрамитингаши, да ги газат со коли, д ги подмавнуваат по некоја скриена тупаница (револтираните граѓани де) и на крај топтан им ги дадоа на опозицијата.Сега се бунат зошто отишле кај опозицијата.
Во сета заврзлама и едните и другите имаат голема среќа што кај нас иде лето, народов ќе се фати со мисла за кредити за каков таков 10 дневен одмор кој ке го плаќаат цела година и работата ке избледи.
Ние стрпливо ке чекаме. Во септември ѕвончето едните ке ги вика во школо, другите на митинг.

Кон врв
MisterSk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisterSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 12:12
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...Со или без  ,,фамозните фотки,,  многу добро знаеме..сите...
дека  митингот ... беше ...тотално промашување....

и сигурна сум дека ..после него ...рејтингот на  Бранко ...

ќе се  намали  ..уште повеќе.....

Идејата може му беше  една..ама се покажа нешто сосема друго...

.... погрешно  одигран потег...во  многу погрешно време  .....намигнување


Браво zamislena! Со овој пост се е кажано! Се согласувам во потполност!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 13:19
Originally posted by dras dras напиша:

....hahaha ni samata ne mozes da pretpostavis kolku si blisko do tocnata brojka,........ops, ako prodolzime vaka pak ce  si napravime miting,.....no sto po mitingot,... dali otvorivme nova ideja,...Vlasta da go potrosi i ona stogo vece nema!?.....


Кога веќе се фативте за бројките, најточната може да ја каже само некој кој ги пребројал луѓето. Има ли таков? збунетост

Митинзи секако дека треба да има, но не вакви во вид на прослава, со песни и парадни говори, туку вистински демонстрации и работнички протести, на кои ќе се слушне пред се незадоволството на граѓанинот, а не голата желба на потрошени и веќе девалвирани политичари за враќање на власт.

Зарем очекувате нови идеи од стариот Бранко или некој мисли дека волкот со рувото и карактерот го променил?
Нови луѓе требаат за промени, нови!....


Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 17:30
...при толку стварни филмувани докази,...и малку проста математичка логика нема потреба од платени бројачи,...за платени обманувачи можеби има простор,.... за идеиите!, ...за жал на овие простори има многу малку простор за ПАТРИОТСКИ идеи,....или грешам!,.....малку е тука КРИВ дежурниот кривец на ДПМНЕ,.....што им е човекот крив,...или им стана стварно НОЌНА МОРА!?....
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 19:03
Митингот очигледно БЕШЕ УСПЕШЕН овие се по**аа во гаќи.А да беше со повод- рушење на влада, со преку 100000 протестанти.Ни бајачки не помагаа.
Во тоа беше успешен - во пораката дека СЕ СЛУЧУВА НАРОД.
Дај боже на секоја забегана власт да има капацитет во државата за да и се случи народ.Ќе поразмисли за постапките...
Иако за парите се работи ...нели...Па тешко да се воздржат...вонземјанин
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 23:16
Пред околу еден месец во ресторанот Микеи во Камник, БЦ ги собрал најблиските "мафијашки" соработници .....и меѓу другото дал и една ваква изјава:
.Ќе се вратиме на власт, во тоа сум сигурен, за нас ќе биде добро а за народот не можеме да направиме ништо, за народот ќе биде тешко

Ова е информација од втора рака.....ама верувам дека е точна, ја добив од човек кој бил присутен и е близок на БЦ
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 00:42
....пред околу,...неколку месеци,..кај селската чесма, на тетката од баба ми комвшивката и рекла од прва рака,...БЦ наречен „НОЌНА МОРА“,....ќе направи голем Митинг,....и шо е тука чудно,...чвекот намислил и си напрвил голем Митинг,.....хм,...да не е смешно ќе се расплачев,....од кај се ви овие ТРАЧЕВИ,..зарем ДПМНЕ дотука дојде!?....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 01:07
Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Пред околу еден месец во ресторанот Микеи во Камник, БЦ ги собрал најблиските "мафијашки" соработници .....и меѓу другото дал и една ваква изјава:
.Ќе се вратиме на власт, во тоа сум сигурен, за нас ќе биде добро а за народот не можеме да направиме ништо, за народот ќе биде тешко

Ова е информација од втора рака.....ама верувам дека е точна, ја добив од човек кој бил присутен и е близок на БЦ
 
газење%20од%20смеењемда..и јас слушнав за ова...ми кажа брат на другарка ми на кој му кажал еден пријател чиј другар бил келнер во кафаната...Б.Ц оваа мудра мисла ја напишал на салвета..па конобарот ја собрал за успомена....
абе ајде....ппмладен...не трескај зелени жити ја...во недостиг на аргументи лупате ко максим по дивизија...бог да чува и да бранко...ова де...да браниплазење
 
 БЦ ги собрал најблиските "мафијашки" соработници газење%20од%20смеење
 


Изменето од Andjelina - 03.Јули.2010 во 01:10
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 01:16
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење....nogami,...k'o shto mi lichi,...toj branko i zemjava i narodov ke gi,...nadzivee!газење%20од%20смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 01:34
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by pmmladen pmmladen напиша:

Пред околу еден месец во ресторанот Микеи во Камник, БЦ ги собрал најблиските "мафијашки" соработници .....и меѓу другото дал и една ваква изјава: .Ќе се вратиме на власт, во тоа сум сигурен, за нас ќе биде добро а за народот не можеме да направиме ништо, за народот ќе биде тешко Ова е информација од втора рака.....ама верувам дека е точна, ја добив од човек кој бил присутен и е близок на БЦ

 

газење%20од%20смеењемда..и јас слушнав за ова...ми кажа брат на другарка ми на кој му кажал еден пријател чиј другар бил келнер во кафаната...Б.Ц оваа мудра мисла ја напишал на салвета..па конобарот ја собрал за успомена....

абе ајде....ппмладен...не трескај зелени жити ја...во недостиг на аргументи лупате ко максим по дивизија...бог да чува и да бранко...ова де...да браниплазење

 

 БЦ ги собрал најблиските "мафијашки" соработници газење%20од%20смеење

 Lady ... силна си на зборови и на навреди.....ама ако си толку храбра ајде на кафе, да размениме мислења...ке го донесам и човекот за да ти ја потврди информацијава.

Изменето од pmmladen - 03.Јули.2010 во 16:07
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.