IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - МИТИНГ на СДСМ на 27-ми Јуни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МИТИНГ на СДСМ на 27-ми Јуни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 26>
Автор
Порака
MisterSk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisterSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 11:29
Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

Originally posted by MisterSk MisterSk напиша:

Јас ќе ви кажам колку митингаши имаше. Имаше едвај 8.000 митингаши, ова ви го кажувам од доверливи извори.
Само Чак Норис можеше да изброи повеќе од 8000 луѓе на митингчето на СДСМ :-))




Јас само да напоменам дека стварно ова ви го кажува од довеерливи извори, а доверливиот извор му е ............................... па кој ако не ЛАТАС


А твојот доверлив извор кој е? Велија можеби?

На темата.
@NRGMKD
Мене никој не ме потковал, ниту испратил на форум, јас си кажувам свое лично мислење, за разлика од некои.
Додека за другиот дел од твојот пост. Јас мислам дека тоа не е темата. Темата е митингот на сдсм. Зошто постојано го мешате ВМРО-ДПМНЕ во целава оваа приказна? Овде дискутираме за СДСМ и само за СДСМ, за нивниот митинг и за тоа што направија во изминативе години. Со еден збор, НИШТО! Го крадеа и лажеа народот! За ВМРО-ДПМНЕ ќе дискутираме во соодветната тема за тоа. Но кога веќе сме кај тоа, ајде дај ми факти и докази за тоа што го велиш, вака на празно можеме само да кажуваме до утре, ама ништо од тоа да не е вистина. А јас докази за СДСМ дадов неколку постови погоре. Сега ти си на ред.
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 11:29

.....значи интересна дебата,..гледам од проценката колку присатни,......

се преорентиравме,...., во крајниот пост дека и едната и другата фамилија

го краделе народот,....

....штом никој, па ни почитуваната г-ѓа или г-ица Замислена немаше добра

волја да ги даде фотките (за кого ли ги чува?).. аргументирано да видиме колку грѓани беа?!....

јас Ви посочив можност да ја видите состојбата од птичја перспектива на

YUTUBE,...а верувам сите сте ја веќе виделе!?,...за жал за едните е приказот

полн погодок, за другите е веќе предзнак за можен пораз!?...набрзо ќе се види!,

......зборувам за митингот не за фамилиите, затоа што тема за фамилиите допрва

треба да отворите!...но да се вратиме на присатните граѓани, моја проценка е

дека на митингот се биле присатни цца 33000-38000,...зошто!?,...па драги скопјанци

или фамилиски гласоговорници!...треба само да да се послужите со обична

математика,....квадратурата на булеварот од бината до семафорите поделете ја со

4, па додајте ја квадратурата на тротоарот до семафорите и просторот под кулите

поделен со 3,5, и на тоа додајте уште цца 7-8000,од левата страна на бината, сето ова може да се

заклучи од спотчето на YUTUBE,...но да направиме и др анализа, проценка на Опозицијата,

цца 45000- 50000,....па 500 автобуси по цца 45 се 22500 плус активистите и симпатизерит на

опозиијата во Скопје цца „исто колку од внатрешноста“ ова е математика на инволвраните

скопјанци опозионери кои секогаш тежат да се еднакви на оние од внатрешноста,....и ако од

„исто колку од внатрешноста“ се одземе половина а останатото се додаде на стварнат бројка

од цца 22500 се добива околу цца „стварно присатни граѓани“!?....хм..не е виша математика!?...

.... а не е ни блиску до 8000,...веројатно толку имаше на СЛАВАТА НА ПРЕМИЕРОТ,...опсс!

на роденденот на ДПМНЕ,...но ни ова не спада во темата!...

...што се однесува кој колку крадел!....тука веќе вака стојат работите,...оние кои во моментот бодат во

очи (СПОРЕД ПОДРШКАТА НА ГРАЃАНИТЕ) лошо се покажаа(велите крадеа) иако оставија полна државна каса,...

народот ги казни,....овие сегашниве иако беа казнети пак дојдоа на Власт само што за жал, наместо економија

заштедените пари ги даваат на „национално културна патриотска промоција И ПРЕРОДБА“,......

....одкога сите граѓани ги описменија и информатички ги едуцираа, ....изгледа вака најлесно се средуваат финансиските сметки,....

.... иако македонските граѓани се набилдаа со

знаење и патриотизам,...за жал масите им остана празни или во подобар случај полупразни (реално гладни луѓе),

...полни со знаење и патриотски настроени,......хм ...време е да го оставиме МИТИНГОТ,...ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА СТАНДАРДОТ,....И

ЕКОНОМСКИОТ СТАТУС НА ДРЖАВАТ И ГРАЃАНИТЕ!?....

и што е тука заедничко со Чак Норис!?...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 11:30
Da vo pravo si, muabetot bese za mitingot...

Kako indirekten ucesnik, ne po moja volja (citaj sluzbeno), mozam da dadam edna procenka deka definitivno imase mnogu poveke od tie famozni 8000, kako sto "ljubi" da preraskazuvaat vljubenite vo Ve Me Ro To....

Inaku sto se odnesuva do organizatorot mozam da kazam deka e izdisan balon, no ete nekako mu se vrakja srekjata, pa uspeva da go sarmira povtorno narodot, koj gladen, ograben, se fakja za slamka... Ispagja navistina onaa starata... od dve zla se fakjaat za pomaloto...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 11:35
Originally posted by MisterSk MisterSk напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

Originally posted by MisterSk MisterSk напиша:

Јас ќе ви кажам колку митингаши имаше. Имаше едвај 8.000 митингаши, ова ви го кажувам од доверливи извори.
Само Чак Норис можеше да изброи повеќе од 8000 луѓе на митингчето на СДСМ :-))




Јас само да напоменам дека стварно ова ви го кажува од довеерливи извори, а доверливиот извор му е ............................... па кој ако не ЛАТАС


А твојот доверлив извор кој е? Велија можеби?

На темата.
@NRGMKD
Мене никој не ме потковал, ниту испратил на форум, јас си кажувам свое лично мислење, за разлика од некои.
Додека за другиот дел од твојот пост. Јас мислам дека тоа не е темата. Темата е митингот на сдсм. Зошто постојано го мешате ВМРО-ДПМНЕ во целава оваа приказна? Овде дискутираме за СДСМ и само за СДСМ, за нивниот митинг и за тоа што направија во изминативе години. Со еден збор, НИШТО! Го крадеа и лажеа народот! За ВМРО-ДПМНЕ ќе дискутираме во соодветната тема за тоа. Но кога веќе сме кај тоа, ајде дај ми факти и докази за тоа што го велиш, вака на празно можеме само да кажуваме до утре, ама ништо од тоа да не е вистина. А јас докази за СДСМ дадов неколку постови погоре. Сега ти си на ред.


So cela pocit kon tebe, ti preporacuvam da se navratis na nekoi temi tuka vo politika, kade nagolemo iznesuvam fakti i dokazi, vo debata so nekolku od vljubenite kon ve me ro to, na koi sto fakti ne dobiv ni denes nikakov odgovor. Sto se odnesuva do SDSM, pak ke kazam ne gi branam, nitu imam namera da diskutiram za nivnoto rabotenje. Ednostavno mi se do daske odmileni. No posle X desavki, so vladeackite strukturi, definitivno gi smestiv na br.1 na mojata lista na omrazeni partii.
SDSM e vednas pozadi niv.

Znaci pak ke ti kazam, navrati se na nekoi temi vo ovoj podforum Politika, i ke gi procitas site moi postovi. Ke gi procitas site fakti.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
MisterSk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisterSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 11:38
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА е овдека морав да се изнасмеам!
Ти мислиш дека помалото зло е СДС(БЈР)М и Б.Ц? ХАХАХАХАХАХАХАХА ма не ме смеј молим те.
Кој е тој народ гладен и ограбен? Кој го ограби народот? СДС! Кој правеше лошо на државата, ја крадеше и државаша назадуваше во негово време? СДС И Б.Ц!
Твоја проценка со точна бројка неможе да се мери, извини.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 12:01
Vo red, celosno se soglasuvam so tebe deka SDSM i B.C bea nepotrebno zlo na Makedonija, ama toa bese pred 6 godini. Pred 6 godini Nikolce mavtase so edno knizule, na kogo pisuvase prerodba vo 100 cekori. Ama ne kaza za kolkav period e toa? Dali mislese za 100 godini? 1 cekor 1 godina.? Pa 6 godini pominaa otkako Vmro stapna na vlast, a nisto se nema podobreno, naprotiv se e otideno vo bezdna.

1. Celosen kolaps na ekonomijata.
2. Kompaniite vo drzavava se oteznati so danoci, edvaj sobiraat pari za plati na svoite vraboteni
3. Celosen kolaps na zdravstvoto
4. Stapkata na kriminal porasna za celi 27 %
5. Uck ni se vrati nazad.
6. Celosen kolaps na sektorot gradeznistvo.
7. Cenite na proizvodite za osnoven zivot porasnaa za 50 - 100 %, a platite se zamrznaa.
8. Nema pari vo delot na odbranata
9. Vladata se prezadolzi kaj bankite. Zema krediti so 10 % kamata, a odbiva finansiska inekcija od MMF so kamatna stapka od 3-4 %, a seto toa za da nema nikoj uvid vo trosenjeto.
10. Gradi ludi proekti od tipot 100 spomenici, i zgradi so neverojaten budzet od 200 milioni evra, a od druga strana kolapsite gi turka na strana.
11. Zemjodelcite nemaat kade da go plasiraat svoeto proizvodstvo, a davackite dopolnitelno im se zgolemija.
12. Vo vreme na recesija, site drzavi nosat pozitivni ekonomski merki, samo nasata vlada donese odluka da si gi namali platite 1.5 godina posle udarot od recesijata.
12. Cenata na benziniti raste na sekoi 2-3 nedeli, a vladata nikako ne planira da ja namali akcizata, t.e marzata, a so toa dopolnitelno ja oteznuva rabotata na kompaniite i zemjodelcite. Toa ne mi stoi kako ekonomsko rabotenje..
13. Brojkata na nevraboteni sekoj den rapidno raste, no vo agencijata za vrabotuvanje brojkite se namaluvaat zaradi odlivot na rabotna sila vo stranstvo. Toa ne e namaluvanje na nevrabotenosta, tuku cista eliminacija.


Pak ke kazam, ne sporeduvajte so toa sto napravil SDSM, zasto sto napravija i si zaminaa. Narodot gi kazni. Kazete sto pozitivno napravile od vladejackata garnitura za ovie 6 godini rabota, i mavtanje so portokalovoto kitapce...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 15:01
Originally posted by MisterSk MisterSk напиша:

Originally posted by BoaVista BoaVista напиша:

Originally posted by MisterSk MisterSk напиша:

Јас ќе ви кажам колку митингаши имаше. Имаше едвај 8.000 митингаши, ова ви го кажувам од доверливи извори.
Само Чак Норис можеше да изброи повеќе од 8000 луѓе на митингчето на СДСМ :-))




Јас само да напоменам дека стварно ова ви го кажува од довеерливи извори, а доверливиот извор му е ............................... па кој ако не ЛАТАС


А твојот доверлив извор кој е? Велија можеби?



Jas za razlika od tebe nemam nekoj takov ''doverliv'' izvor. Jas licno bev vidov i tvrdam deka LAZETE! Isto kako sto lazat vmrovcinjata vo mojot grad deka od nasiot grad otisle edvaj dva avtobusi, a jas licno bev svedok deka od mojot grad otidoa 10 polni avtobusi, edno kombe i neznam kolku koli. Svedok sum i za mnogute avtobusi na naplatnata rampa na Kumanoivo, samo od Kumanovo nekade okolu 50tina.Svedok sum i iljadnicite luge koi zaedno od saem otidoa nakaj vlada i go blokiraa celo Skopje. Epa da mi prostis ali samo od istocna Makedonija imalopoveke od 10-15 iljadi liuge. Da ne vidov so moi oci mozebi i ke vi poveruvav. I neznam zosto jas se trudam da se objasnuvam ovde so tebe koga snimkite i slikite vredat poveke od iljada zborovi. Zatoa pusti si go linkot koj ti go ostaviv pogore, mozda ke ti se razjasnat rabotite.
Ili pak u kraen slucaj prodozi da zivees vo fantazii, ali zapomni deka koga togas ke morate da se soocite so realnosta.



Изменето од BoaVista - 30.Јуни.2010 во 15:03
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 15:05
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Vo red, celosno se soglasuvam so tebe deka SDSM i B.C bea nepotrebno zlo na Makedonija, ama toa bese pred 6 godini. Pred 6 godini Nikolce mavtase so edno knizule, na kogo pisuvase prerodba vo 100 cekori. Ama ne kaza za kolkav period e toa? Dali mislese za 100 godini? 1 cekor 1 godina.? Pa 6 godini pominaa otkako Vmro stapna na vlast, a nisto se nema podobreno, naprotiv se e otideno vo bezdna. 1. Celosen kolaps na ekonomijata.2. Kompaniite vo drzavava se oteznati so danoci, edvaj sobiraat pari za plati na svoite vraboteni3. Celosen kolaps na zdravstvoto4. Stapkata na kriminal porasna za celi 27 %5. Uck ni se vrati nazad.6. Celosen kolaps na sektorot gradeznistvo.7. Cenite na proizvodite za osnoven zivot porasnaa za 50 - 100 %, a platite se zamrznaa.8. Nema pari vo delot na odbranata9. Vladata se prezadolzi kaj bankite. Zema krediti so 10 % kamata, a odbiva finansiska inekcija od MMF so kamatna stapka od 3-4 %, a seto toa za da nema nikoj uvid vo trosenjeto.10. Gradi ludi proekti od tipot 100 spomenici, i zgradi so neverojaten budzet od 200 milioni evra, a od druga strana kolapsite gi turka na strana.11. Zemjodelcite nemaat kade da go plasiraat svoeto proizvodstvo, a davackite dopolnitelno im se zgolemija.12. Vo vreme na recesija, site drzavi nosat pozitivni ekonomski merki, samo nasata vlada donese odluka da si gi namali platite 1.5 godina posle udarot od recesijata.12. Cenata na benziniti raste na sekoi 2-3 nedeli, a vladata nikako ne planira da ja namali akcizata, t.e marzata, a so toa dopolnitelno ja oteznuva rabotata na kompaniite i zemjodelcite. Toa ne mi stoi kako ekonomsko rabotenje..13. Brojkata na nevraboteni sekoj den rapidno raste, no vo agencijata za vrabotuvanje brojkite se namaluvaat zaradi odlivot na rabotna sila vo stranstvo. Toa ne e namaluvanje na nevrabotenosta, tuku cista eliminacija.Pak ke kazam, ne sporeduvajte so toa sto napravil SDSM, zasto sto napravija i si zaminaa. Narodot gi kazni. Kazete sto pozitivno napravile od vladejackata garnitura za ovie 6 godini rabota, i mavtanje so portokalovoto kitapce...


Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 17:49

Многу работи направија,но една од друга понесреќни,глупави и штетни.Се разбира освен за нив ( Фамилијата).Токму поради огорченоста - која (кој се движи меѓу народот) е повеќе од видлива, и предизвика и во овој период на годината масовен митинг ,најмасовен во овој временски период а инаку за последните пет години.

Масовен само поради политиките на владата и ништо друго.Затоа и народот ќе ја казни оваа власт.Тоа е повеќе од сигурно па што и да мегафонираат мегафоните на власта.Нивното мегафонирање само го иритира народот, но кој тоа го сваќа го сваќа, сегашниве очигледно или не им е гајле - карванот врви- или навистина не сваќаат?не  
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:59
...ха линкот на БоаВиста е добар,...само се послужите,....Замислена, со нејзините фотки ја нема,...и самата знае зошто,...а МистерСк,...нека оди на роденденот на ДПМНЕ,....и нека му ракоплеска на неговиот Лидер,....ОВАА ТЕМА ВЕЌЕ НЕМА ВАЖНОСТ,....медиумската војна пак се префрли на државните и локалните телевизии,.....но време е да се чуе и вистинската страна,...гласачите,...за жал анкетите обично ги плаќаат,....ќе почекаме до Јануари,...ќе има веројатно избори,....Премиерот го искористи својот џокер,....неговиот предходник истера само три ипол години,...човекот се потруди за четири,....но веројатно казнта ќе го стигне,....народот ги дава гласовите,...иако Македонија е земја на ИНФОРМАТИЧАРИ,....многу луѓе незнаат да си го напишат ниту името,...а Универзитетите ,...,и сите на факултет?!,...резултатите се на повидок,....многу образовани кадри за бизниси за кои не е потребно повеќе од средно образование за занатлии,....и пак нема работа , ...дали може да ги извеземе новите кадри со дипломи,....ајде нова Тема!?...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:24
изненадување изненадување
Сите и се нафрлија на замислена за фотките. Па  не ви треба. Прашајте го Гугл ќе ви покаже.

Туку...Сите се запнаа СДСМ ова, СДСМ она а јас мислев дека темава е да се збори за минитнгот, а не за (не)направените работи од страна на партијава.
Не може да се оспори фактот дека митингот на партијава беше успешен. Може да се оспори само бројката на тие што дојдоа на митинг.
Ми боде очи еден дел од текстот (од говорот)....

 Почитувани граѓани, драги пријатели, Режимот на Груевски ја заглави државата во жив песок. Нема придвижување ни напред ни назад. Само тонеме секој ден се повеќе и повеќе. Тоа не е наша судбина. Работите и може и мора да се променат на подобро. Народот си ја бара државата назад. Македонија заслужува да има подобра иднина. Вечерва ја почнуваме нашата битка за предвремени парламентарни избори. Ние сме одговорна партија и никогаш и ништо нема да направиме што би наштетило на нашите национални и државни интереси.

Народот си ја барал државата назад?изненадување  Назад кај кого? Да ја вратат назад на СДСМ? Да ја вратат државата на партија што и така не може сама себе да се спаси, а не пак цела држава..изненадување...
Биле одговорни и немало да направат ништо што би ни наштетило?изненадување Ќе потпишат ли за тоа?...Дека нема да ни наштетат?..Ако ни наштетат да паѓаат глави на плоштадот...таму пред ВМРОвските споменици.  Ееее ама нема...зборот тогаш ќе го однесе ветерот...ќе остане само народот со празните ветувања!
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:40
...Со или без  ,,фамозните фотки,,  многу добро знаеме..сите...
дека  митингот ... беше ...тотално промашување....
и сигурна сум дека ..после него ...рејтингот на  Бранко ...
ќе се  намали  ..уште повеќе.....
Идејата може му беше  една..ама се покажа нешто сосема друго...
.... погрешно  одигран потег...во  многу погрешно време  .....намигнување
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 21:11
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...Со или без  ,,фамозните фотки,,  многу добро знаеме..сите...
дека  митингот ... беше ...тотално промашување....
и сигурна сум дека ..после него ...рејтингот на  Бранко ...
ќе се  намали  ..уште повеќе.....
Идејата може му беше  една..ама се покажа нешто сосема друго...
.... погрешно  одигран потег...во  многу погрешно време  .....намигнување


Дај те молам образложи малку!!Што е тоа што сите знаете а јас не? Изгледа сум промашил нешто
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 21:25
Генерале па ти во војска беше бе,тебе ти е должност да не браниш не да знаеш Бранчо и Грујоголема%20насмевка
 
Туку линкот од Змислена интересен многу упм,се ликови на кои многу им е тешко во животот,сироти тие не можат крај со крај да врзат и живеат со 9000 платичка тага
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.