IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто алкохол и цигари кога ни штетат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто алкохол и цигари кога ни штетат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 09:45
ednash gledav vo prijateli edna replika na CHENDLER
pusac izgleda nezdravo no srekjno hahhahahhah

Изменето од mikus
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 09:50
алоууууууууууууууу
шта вам је??? Маја, аман....не претеруј...

се што е умерено е добро..исто и алкохолот....ете ко за мене со слаба циркулација и вечно ладни нозе и раце, кои се ладни бидејчи до ниф не доаѓа доволно крв---после чаша вино (добро, добро ако е ПРОШЕК и две-три) имам крф на сите страни у телово

*и ХРАНАТА е поголем проблем од алхохолот кога е во големи количини*


Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 13:33
Ивана ти нешто не си ОК или со сила се правиш...на секој мој пост лупеташ нешто, дали се читаш ти воопшто што пишуваш.Каде виде дека нешто се претерало, па станува збпор за алкохолизам,,еејјјј јасно ти е.Зарем ке идам по те*е и ке ти давам образложение на моите дадени постови, првин ми објаснуваш што е PC a што PS2, потоа во кошницата гледаш јајца , сега претерувам со исказот за алкохоличарите.Ти изгледа слабо ги разбираш работиве.Или не читаш како што треба.

Изменето од maja
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 01:18
eeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjj........ama se zapalivte ofofofof....zesko tuka.........
ovoj topik stvarno bil inetersen............

a inace za temata...........ne pusev cigari 9god. ne piev ni kapka alkohol 9god,drugoto nikot objasnuva.......i ubavo mi bese......
sea iam all-inclusive pusam+pijam+pusam....i znaete sto POUBAVO MI E!!!!!!
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 02:11
Ja ne pusam cigari, a pijam taka ne epten cesto ama cesto
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 09:10
Originally posted by maja maja напиша:

Ивана ти нешто не си ОК или со сила се правиш...на секој мој пост лупеташ нешто, дали се читаш ти воопшто што пишуваш.Каде виде дека нешто се претерало, па станува збпор за алкохолизам,,еејјјј јасно ти е.Зарем ке идам по те*е и ке ти давам образложение на моите дадени постови, првин ми објаснуваш што е PC a што PS2, потоа во кошницата гледаш јајца , сега претерувам со исказот за алкохоличарите.Ти изгледа слабо ги разбираш работиве.Или не читаш како што треба.


Нафталинке една.....почна да вадиш стари муабети од плакара
пола саат ми требаше да се сетам што е ова PC a што PS2, а тогаш за твоје информација, не ти објаснував него си прашував јас...

...немам енергија да се објашњавам сеа со те*е само ради реда те прашувам:
АКО мислиш дека лупетам шо толку ИДЕШ ПО МЕНЕ и образлагаш....ја ни не дискутирам со оние кои немаат ништо паметно да ми кажат , а уште повеќе не ми ја контаат смислата за ХУМОР.....


Motivation is game in my hands
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 10:05
За уништување на разни бубачиња кои шетаат по форум , во случајот МОЛЦИ се користи НАФТАЛИН....


Шетаат и духови...........

Добар некој овој хумор, само да се разбери
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 10:10
Што има врска ова со алкохол и цигари!?
 
П.С.
не пушам ама сакам понекогаш во зависност од ситуацијата нешто жештоко!
Штетат точно ,но ако е умерено тогаш не верувам дека е штетно!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 10:20
Originally posted by maja maja напиша:

За уништување на разни бубачиња кои шетаат по форум , во случајот МОЛЦИ се користи НАФТАЛИН....


Шетаат и духови...........

Добар некој овој хумор, само да се разбери


PERCEPCIJA, PERCEPCIJA (do vcera MOLECOT ne beshe MOLEC).....ete kolku e subjektivna PERCEPCIJATA (do tolku mnogu shto nekogash srcinjata na jajca mozat da zalicat )
Motivation is game in my hands
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 23:21
да да штетна работа
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 22:41
Многу штетна
Кон врв
tripko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tripko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2006 во 14:54
stetni se navistina i alhoholot i cigarite no najevtino zadovolstvo ako moze taka da se narece e alhoholot vo posledno vreme osobeno vinoto za zal
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 15:47

ШТЕТНО Е ДА СИ ОГРАНИЧЕН, ЗА Те*е И ЗА ДРУГИТЕ

Кон врв
DonZlatko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DonZlatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2006 во 17:41
jeste da se stetni ama bez cigara fraer ne biduva a so cigara normalno deka ide i alkohol stilot na fraerite
HACKED BY PUSHILISTA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.