IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 36>
Прашање: Очекувате ли предвремени избори во МК?
Одговор Гласови Статистика
30 [54,55%]
25 [45,45%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 13:55
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Матуфи сте вие, какви избори, уште за кампањи да земат да трошат пари од буџетот.Сејте мирни и да си оди ВМРО, кој ќе ги замени, Сранко ?

Тачно,вмро ќе си оди судбината им е сигурна не знам кај се брзаат,и така динар нема во државава уште на избори последните залихи да се спискаат...
Плус и кој ќе гледа кампања 2 месеци...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 18:52
Posle popisot 100% ke ima izbori, zatoasto taka odlucija "golemite"
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 19:54

Читајќи го денешниот печат..го прочитав и ова:

Од: Dejan
Датум:  04.02.2011 12:16:37
Предлог закон:
 
ИЗБОРИ СЕКОЈ 6 МЕСЕЦИ ДОДЕКА НЕ ДОЈДЕ БРАНКО НА ВЛАСТ!
АКО НЕ ДОЈДЕ ПОСЛЕ 6 ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ ИЗБОРИ, ДРЖАВЕН УДАР ИЛИ НАСИЛНО РУШЕЊЕ НА ВЛАСТА. БРАНКО Е ВЕЧЕН, МАКЕДОНИЈА Е ПРОЛАЗНА!
намигнување

Изменето од novace - 04.Февруари.2011 во 19:58
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 20:04
убаво си рече некој, некој страда од уплав од Бранко, патем не учествува само Бранко на избори, нити пак се организираат во негова чест, а на нив може повторно да си победи омиленава наша партија, ама се разбира според некои, он води се во државава и е најголем мастермајнд позади сите кулиси...
и таа германката нека не с**е многу кога не знае каква е ситуацијата кај нас во собрание и дека не функционира собранието како што треба, и какви се пратеници има во него... и нека не им кажува на СДСМ колку ни било потребно еврото, туку на тие кои безмилосно го трошат секој ден како тоалетна хартија и нека се распраша колку даночни измами има кај нас и колку посебно битна е таа на Велија...


Изменето од Анастеа - 06.Февруари.2011 во 16:31
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 20:59

Предвремени избори нема да има, џабе ви е темава.

Никој од надвор од големите чинители не дозволува такво нешто пред се заради местењето на пописот во корист на Шќиптарите - courtesy of SDSM.

А по консултациите меѓу внатрешниве чинители и Ставревски додатно потврди дека нема шанси да има предвремени избори.

Ова што се збори е со цел да и пуштат на "опозицијата" да ги попали малкуте поддржувачи, демек да ја испукаат негативната енергија и да им помине ќефот. Но таков луксуз како предвремени избори, кои покрај се друго и ќе не чини пари, никој нормален во ситуацијава не го дозволува.

Може да има муабети за предвремени, но сето тоа е во доменот на млатење празна слама.



Изменето од Persej7 - 04.Февруари.2011 во 22:57
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 22:31
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Posle popisot 100% ke ima izbori, zatoasto taka odlucija "golemite"

Доколу не се смени изборниот закон ќе биде џабе фрлени пари затоа што ќе добиеме иста слика- коалициска влада во која секој ќе свири во своја шупелка, секој ќе го слуша својот партиски шеф, а вината ќе ја сноси премиерот.збунетост
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 22:39
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Posle popisot 100% ke ima izbori, zatoasto taka odlucija "golemite"
Доколу не се смени изборниот закон ќе биде џабе фрлени пари затоа што ќе добиеме иста слика- коалициска влада во која секој ќе свири во своја шупелка, секој ќе го слуша својот партиски шеф, а вината ќе ја сноси премиерот.збунетост


E ova go pocituvam ...mama
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 22:49
Да бидеме реални и начисто...
кај нас не е можна влада на само една партија...
секогаш владата ќе биде коалициска...
на една македонска...
и една албанска партија...
тоа во најфин случај...
и секогаш ќе има сателитски партии плус...


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:03
Не ка има коалиции, ама кога ќе се гласа за личност нема да има “сателити“ кои не сме ги гласале.
Јас не се срамам да кажам дека гласав за Груевски, ама ден денес жалам  што од мојот глас во пакет со него добија луге кои јас никогаш немаше да ги гласам.
Ние треба   и МОРА да го добиеме правото да гласаме за личности кои знаеме дека добро работеле без разлика од која партија доаѓаат. Само така Македсонија ќе добие влада -политичари кои ќе работат за народот а не за својот благодет.
Не може во Холандија ли Белгија ли министер да падне само затоа што платил некое евро од државни пари- а нашиве да трошат милионски суми и да не им фали влакно од глава само затоа што зад нив стои нивната партија и гласовите кои ние не сме им ги дале ним туку на партијата.тага
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:09
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Не ка има коалиции, ама кога ќе се гласа за личност нема да има “сателити“ кои не сме ги гласале.
Јас не се срамам да кажам дека гласав за Груевски, ама ден денес жалам  што од мојот глас во пакет со него добија луге кои јас никогаш немаше да ги гласам.
Ние треба   и МОРА да го добиеме правото да гласаме за личности кои знаеме дека добро работеле без разлика од која партија доаѓаат. Само така Македсонија ќе добие влада -политичари кои ќе работат за народот а не за својот благодет.
Не може во Холандија ли Белгија ли министер да падне само затоа што платил некое евро од државни пари- а нашиве да трошат милионски суми и да не им фали влакно од глава само затоа што зад нив стои нивната партија и гласовите кои ние не сме им ги дале ним туку на партијата.тага
 
И поред најдобрата желба да те пофалам за искреноста покажана овде.....сепак си остануваш сиров идеалист..
А тоа е сепак.....„недопустливо„ во овој реален свет..на реални сметки и „крчмари„ кои ги испорачуваат..големо%20гушкање
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:14
Се согласувам...
ама нешто да прашам, ако може секако...

кој кого кај нас ќе суди...
има некој чист кој ќе се нафати и ќе рече...
еве јас сега ќе расчистам со ова ајдуциве...
кој би бил тој...
кога оној кој има таква можност, мислам законска...
на тоа место дошол затоа што го донел некој...
како тој што треба да биде суден...
уствари...
сакав да прашам...
има некој политичар или финкционер кај нас со чисто досие...????збунетост
би било интересно да чуеме некој да посочи таков...намигнување


Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:21
СИТЕ политичари и фунционери си се ЧИСТИ.....се додека не се до(по)каже СПРОТИВНОТО...во (и) со Закон спроведена постапка голема%20насмевка!?.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:27
“Нечистотијата“ произлегува токму од сплетот закони донесени по принципот “господ прво себеси си дал брада“.
Значи ако го сменат изборниот закон сами ќе се исчистат, односно ние ќе ги исчистиме. Нема тогаш да ставаат на листата некој за кој знаат дека на старт ќе изгубат.
Искрено, за мене секогаш ќе останат двајцата Николовци- Поповски и Груевски  како најдобри министри за финансии, мојот респект го има младиов од Велес-мислам дека е Николовски од СДСМ, младиот (едно слабо момче- Александар Илиевски ли е, не сум сигурна)- не овој Охриганецот- незнам од каде е детево ама ме одушеви со неколку свои настапи од ВМРО, Роза Топузовска од ЛДП.
Имаме квалитетни ама не избиваат на површина од оние “виличарите“
Новачеголемо%20гушкање
Па ако не постои идеализмот-пропаднавме. Знаеш дека надежда последна умира.голема%20насмевка
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 00:05
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Па ако не постои идеализмот-пропаднавме. Знаеш дека надежда последна умира.голема%20насмевка
 
Секако дека е тоа така..НО..почитувана...трепкање
Јас сепак морам (и) да размислувам на неопходниот и задолжителен баланс помеѓу.... она што го мислам и она што (морам да го) правамголема%20насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.