IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 135>
Автор
Порака
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 14:07

Za koja baza e ova...za vo Gvantanamo...:):):)...nema vrska...ako ne znaete,prasajte...se raboti za vo Kandahar, za zelen bedz za dvizenje niz NATO baza...treba da imas dokument za neosuduvan ili deka ne si pod istraga,i kopija od pasos,i za 2 minuti dobivas bedz, i toj vazi onolku kolu ti vazi dokumentot za neosuduvan...jas izvadiv dva takvi vo februari..nikakvo intervju,nisto...nekoj izgleda bil sega,ama slabo razbral za sto se raboti...ne me cudi,bez navreda, ama sekakvi luge odat na rabota vo Avganistan, pa posle nemozat da povrzat 2 so 2 i sirat dezinformacii od tamu...ne mi se veruva...ke treba da pocnat da pravat IQ test...zaradi vakvi raboti...:)....[/QUOTE]

TAka mi kazaaa momcite od fluoor !!!!!!!!!!!!!
Македонија Засекогаш
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 15:17
Originally posted by skopjemkd skopjemkd напиша:

Originally posted by ivteo ivteo напиша:

Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

pozdrav na site za dobriot thread ;)


   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala


bravo za ovaa plata,mada golema razlika...kade potpisa?Srecno


ova ti e klasicen primer na toa "frli me majko na buniste so ksmet". ti bre pojma nemas , ama sreka imas. a za odogovor, .... do sega si trebal da znaes sto e OL, kako idat tie rab i sl.


Ajde MASTER1 ti nam javi kolike su plate za billeting coo,laundry...koga ke vidime ovie ponudi od 40-50000 ni doadja da se obesime :)) kako moze neko da zima 13000 a neko 3 pati pogolema za ista pozicija???

Изменето од gonzo - 13.Август.2010 во 01:14
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 16:33
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

pozdrav na site za dobriot thread ;)


bi zamolil za nekolku informacii dokolku znate..


denes dobiv pozicija i potpisav za LG4 FN Administrative Assistant, Mid. (Application Processing- momentalen status na mojot profil na sajtot na Dyncorp za ovaa pozicija)

-sto e tocno OL(offer letter)?

-dali nekoj ima poveke informacii za ovaa pozicija (iskustva..soveti..itn)?

-go procitav cel ovoj thread no ne najdov nikoj so slicna pozicija..na forum.hr ja vidov slednata informacija:
Plate U Dyncorpu...   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala


Offer letter e ponuda za rabota, tamu ti pisuva na kratko koi ti se rabotnite zadaci i koja ke ti bide platata...oficijalen dogovor so konecna plata potpisuvas posle lekarskite pregledi i ne bi trebalo da se razlikuva sumata, osven ako vo meguvreme ne nastanale nekoi promeni
sto se odnesuva do lekarskite, ti pregleduvaat se, krvna slika komplet, test za droga, EKG, pluca, zabi, itn...kompleten sistematski pregled..
obrni vnimanie na krvniot pritisok i zabite...
Mnogu cudno kolku pari ti ponudile, zatoa sto platata za ovaa pozicija bese pomala...ama mozebi gi kacile platite, daj Boze...
Luge, mozebi zaradi ova cekame tolku dolgo...mozebi i nasite plati ke skoknat..
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 18:38
procitav na hrvayskiot forum deka ke se otvaraat uste 900 rabotni mesta.ako toa vazi i za tuka togas e dobro za tie koi nemaat uste potpisano offer l.
trpenie-spasenie
Кон врв
Kristijan.T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristijan.T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 23:21
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

pozdrav na site za dobriot thread ;)


bi zamolil za nekolku informacii dokolku znate..


denes dobiv pozicija i potpisav za LG4 FN Administrative Assistant, Mid. (Application Processing- momentalen status na mojot profil na sajtot na Dyncorp za ovaa pozicija)

-sto e tocno OL(offer letter)?

-dali nekoj ima poveke informacii za ovaa pozicija (iskustva..soveti..itn)?

-go procitav cel ovoj thread no ne najdov nikoj so slicna pozicija..na forum.hr ja vidov slednata informacija:
Plate U Dyncorpu...   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala


Offer letter e ponuda za rabota, tamu ti pisuva na kratko koi ti se rabotnite zadaci i koja ke ti bide platata...oficijalen dogovor so konecna plata potpisuvas posle lekarskite pregledi i ne bi trebalo da se razlikuva sumata, osven ako vo meguvreme ne nastanale nekoi promeni
sto se odnesuva do lekarskite, ti pregleduvaat se, krvna slika komplet, test za droga, EKG, pluca, zabi, itn...kompleten sistematski pregled..
obrni vnimanie na krvniot pritisok i zabite...
Mnogu cudno kolku pari ti ponudile, zatoa sto platata za ovaa pozicija bese pomala...ama mozebi gi kacile platite, daj Boze...
Luge, mozebi zaradi ova cekame tolku dolgo...mozebi i nasite plati ke skoknat..


Abe mene me cudi sto i na tatko mi za Bys driver skros ista plata do dolarce 46.224$ bash preeska proveriv vo dokumentite.I sea toa e malce cudno?
U svaki slucaj grom ke bide ako bidat tie plati DAJ BOZE
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 16:29

Ajde MASTER1 objasni im na nekoi ovde ne ni e JASNO ! koga ke vidiaT :-)kako moze neko da zima 13000 a neko 3 pati pogolema za ista pozicija???!
Македонија Засекогаш
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 18:11
fala za odgovorite momci/devojki.

jas isto se nadevam deka nema za ne zeznat nikoj od nas i ke se drzat do dogovorite i sumite so sme gi potpisale ovde.
inace za komentarite za sreka, dali imam poima ili ne..e islisno da komentiram.. pred da iskomentiras na nekoj (skopjemkd) treba da znae moe prethodno rabotno iskustvo..kako za info (iako ne e potrebno) sum rabotel vo OSCE, NATO, generalen direktor na dobri firmi itn..pa sega ti vidi dali e se do k'smet ili mozebi i malku iskustvo i znaenje.. ..a za k'smet, se nadevem deka imam i deka ke me sledi i ponatamu..kako sto bi mu posakal na sekoj ovde ..

Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 11:25
I sega iamlo li Zgolemuvanje na plaTAA ili nEE :-) Samo spekulaciii !!!!!!!
Македонија Засекогаш
Кон врв
sassoon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sassoon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 16:15
da li je obavezna diploma od srednje skole?? da li primaju bez nje a recimo da govorim tecno engleski?
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 16:38
se Moznooo !!!!!!       

BI TREBNALO
Македонија Засекогаш
Кон врв
sassoon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sassoon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:53
Posle koliko dana provedenih u Avganistanu se ide doma na odmor?
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 20:49
Originally posted by sassoon sassoon напиша:

Posle koliko dana provedenih u Avganistanu se ide doma na odmor?

Posle 6 meseci ti pokriva firma,sve drugo ako dobies plakas sam.
Jos jedan lik potpisal offer so pogolema plata (nova )
Кон врв
sassoon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sassoon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 21:49
Da li kompanija placa avionsku kartu, i vizu prilikom odlaska u Avganistan?? Nije mi jasno oko lekarskog pregleda, da li se radi sve tamo u Kuvajtu?? Neko mi je rekao da se radi ceo lekarski u Skopju?! Sta je od toga tacno?
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 22:43
Originally posted by sassoon sassoon напиша:

Da li kompanija placa avionsku kartu, i vizu prilikom odlaska u Avganistan?? Nije mi jasno oko lekarskog pregleda, da li se radi sve tamo u Kuvajtu?? Neko mi je rekao da se radi ceo lekarski u Skopju?! Sta je od toga tacno?


kompanija plaka karta i viza i nema kuwajt nego dubai.site pregledi se tamu,u sk samo tbc (mantu test) i potvrda od policija deka ne si osuduvan
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.