IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 135>
Автор
Порака
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:36
jas pustiv samo sw,bez dodatni dokumenti,i vednas sledniot den me viknaa na razgovor.so sebe go nosev pasosot i 2 sliki.ako imas nekoi diplomi ne e loso da gi stavis ili da gi poneses sosebe ako te povikaat.jas neznaev.cekam viza.bi trbalo do septemvri da dobieme,inaku neznam sto da pravime
Кон врв
Kristijan.T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristijan.T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:40
Ehee pa bi trebalo do semptemvri kolku se ceka odprilika viza za Dubai?
povekje od 10 15 dena ne bi trebalo da e.
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:44
Kristijan nisto ne te kosta povtorno da apliciras,ako im trebas ke te povikaat i bez dokumenti,jas koga aplicirav nemase nisto po mojata struka,pa moze i zatoa ne mi baraa.
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:45
pa jas cekam veke 2 nedeli,a nekoi moze i poveke
Кон врв
Kristijan.T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristijan.T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:51
Abe ne vaka...jas gi brkam rabotite mesto tatko mi poso on slabo kompjuteri barata.Gotovo be on ceka viza isto taka od 16 juli.
ke apliciram jas samo da zavrsham skolo
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 01:12
Nova informacija momciiii !!!!!!!!

Na intervju vo baza se odi za bedz da zemes,razgovaras so ludje koi rabotat vo security,ne kazuvaj deka si bil vo vojska ili taka nesto sto e povrzano so rat ili oruzje,sekoi 9 meseci se odi na intervju za zelen bedz,i moze da se sluci isto da te prasaat zavisi kakov covek ke ti se padne za intervjuto,za bedzot ne prasuvaat da objasnuvas za rabota tuku od privatniot zivot !!   
Македонија Засекогаш
Кон врв
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 05:14
pozdrav na site za dobriot thread ;)


bi zamolil za nekolku informacii dokolku znate..


denes dobiv pozicija i potpisav za LG4 FN Administrative Assistant, Mid. (Application Processing- momentalen status na mojot profil na sajtot na Dyncorp za ovaa pozicija)

-sto e tocno OL(offer letter)?

-dali nekoj ima poveke informacii za ovaa pozicija (iskustva..soveti..itn)?

-go procitav cel ovoj thread no ne najdov nikoj so slicna pozicija..na forum.hr ja vidov slednata informacija:
Plate U Dyncorpu...   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 05:20


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:44
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 06:56
RESPECT MASTER !
Megudrugoto bi te prasal dali se raboti za doc.od MVR(sto veke go izvadivme i e bes ogranicuvanje t.e. vremenski rok) ili za doc. od SUD(min. za pravda)?
PLEASE ANSWER
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 08:26


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:45
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 08:28


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:45
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
Kristijan.T Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristijan.T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 10:43
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by sasohamer sasohamer напиша:

I hope see you soon MASTER 1

Ajde...site ste dobrodojdeni...ve cekam vo Apache...srekno.


Kazi ni kolku sme tamu procentualno balkanci ili makedonci potocno.
I dali ima od balkanci sto se shoferi?
bys driver niz baza?
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 11:09
Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

pozdrav na site za dobriot thread ;)


   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala


bravo za ovaa plata,mada golema razlika...kade potpisa?Srecno
Кон врв
skopjemkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopjemkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 13:33
Originally posted by ivteo ivteo напиша:

Originally posted by tir_sk tir_sk напиша:

pozdrav na site za dobriot thread ;)


   Administrative Assistant, Jr. 17582.4   Administrative Assistant, Mid. 17841.6 Administrative Assistant, Sr. 17841.6
mene mi bese ponudena (i toa stoi vo dokumentot sto go potpisav) plata od 46.224$ What's the deal here?
Dokolku mi e ponudena ovaa plata i sum potpisal za ovaa plata, nema vlajda da mi dadat da potpisam za onaa od 17841 $ vo Kuvajt/Dubai?

-dali mozete da mi kazete podetalno za medicinskite proverki vo Kuvajt/Dubai? sto opfakaat, sto prasuvaat, sto proveruvaat, sto e osnov da ne gi pomines testovite itn..?

fala


bravo za ovaa plata,mada golema razlika...kade potpisa?Srecno


ova ti e klasicen primer na toa "frli me majko na buniste so ksmet". ti bre pojma nemas , ama sreka imas. a za odogovor, .... do sega si trebal da znaes sto e OL, kako idat tie rab i sl.

Изменето од gonzo - 13.Август.2010 во 01:06
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.