IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 135>
Автор
Порака
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 10:36
Originally posted by kabul2010 kabul2010 напиша:

JAs otidov na adresata http//dyncorprecruiting.com?ext/tpl.as, mi pisuva deka treba prvin treba da apliciram za rabota i ne mi ja prifaka lozinkata,a jas ja cekam vizata.dali nesto ne e vo red.


ti prifati rab.pozicija direktno vo Alek.palace a na stranava ako ne si aplicirala i ako ne si otvorila profil ke te nema zatoa bez gajle

a proveri li na ovoj link:
http://www.cytiva.com/dyn/int/search.asp?act=list   

Изменето од butterfly8 - 07.Август.2010 во 10:42
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 13:14
Pozdrav na site
Moze li nekoj da mi kaze ako ideme u Dubai kolku ke ostaneme tamu
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 14:35
Originally posted by fatt fatt напиша:

Pozdrav na site
Moze li nekoj da mi kaze ako ideme u Dubai kolku ke ostaneme tamu

najmalku edna nedela
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 15:02
Колку и да останете, плата ви тече... барем како што разбрав... А и ќе се изнасликате... [:D/]
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 16:53
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by fatt fatt напиша:

Pozdrav na site
Moze li nekoj da mi kaze ako ideme u Dubai kolku ke ostaneme tamu

najmalku edna nedela


Wow blagodaram na odgovorot bas se izraduvav

Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 16:55
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Колку и да останете, плата ви тече... барем како што разбрав... А и ќе се изнасликате... [:D/]


hahaha superrr bas toa ni trebase

fala i sreca da imas sekogas
Кон врв
Trajkal Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trajkal Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 17:13
Zdravo na site!

Podolgo vreme pratam sto se pisuva,razni info i mislam deka ne sum sretnal ili sum ispustil okolu osiguruvanjeto!? Potocno sakam da prasam dali sme osigurani gore od nedaj boze,odnosno zivotno osiguruvanje?
Inaku i jas cekam viza od 10.07.10
Aplicirav online-Dyncorp-intl
Potpisav OL vo Alexandar Palace(Fuels Foreman)

Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2010 во 18:35
Kolku sto razbravme od regruterite i od luge sto se veke tamu osiguranjeto e sredeno(duri i koga si na odmor si osiguran,barem taka razbrav).
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 04:13


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:42
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 08:17
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Колку и да останете, плата ви тече... барем како што разбрав... А и ќе се изнасликате... [:D/]

Plata tece od denot koga ke go potpises FSA dogovorot vo Kuvajt...moze da vi se sluci kako na mene da go potpisete dogovorot na 12 den vo Kuvajt...a za slikanje...kolku sakas...samo sega e mnogu toplo za setanje...preku 47-48 stepeni.

Ete... Blagodaram Master1...
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 10:15
MI treba ako nekoj ima broj od Davor od MPI... na PP.. Fala...
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 12:37
Kade se sedi vo kuvajt,dali se e obezbedeno,dali nekoj znae.
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 13:43
znae li nekoj dali treba upat od maticen,za na klinika za TBC-testot
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 13:51
Znam deka ako imas upat od maticniot i ako imas plavi kartoni placas samo 100 denari ..a privatno se placa 400 vo Bit Pazar a 800 vo Drzavna klinika
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.