IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 129130131132133 135>
Автор
Порака
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 12:02
Mico jas prasuvam dali vikale plumer i HVAC za interview posto i jas za toa apliciram
Кон врв
vlado.vlado Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlado.vlado Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 13:08
Здраво на сите,

Јас сум дипломиран електроинженер со големо работно искуство. Сакам да аплицирам за работа во Авганистан и ме интересира кои се најдобрите работни позиции на кои би можел да конк*рирам и која висина на плата да барам или ако ми биде понудена да прифатам. Што мислите, што е најдобро? Исто така јас одлично зборувам француски јазик, но ми е кажано дека за во Авганистан е потребно познавање од англискиот јазик. Ме интересира какви се тестовите за англиски јазик, колку се големи, какви вежби има и колкаво познавање воопшто е потребно од англискиот за таму?

Поздрав,
Владо
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2011 во 14:54
neznam za plumber dali vikaat,procitav na eden hrvatski forum deka vikaat,ako si blisku do aleksandar palas vidi dali se tuka dyn corp,zasto nekoi vikaat deka pak dosle i deka platite se kaceni
Кон врв
Alex86 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex86 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 13:09
Zdravo na site, imam edno prasanje.

na 29ti mart dobiv email od Dynacorp deka na 30ti mart ke me kontaktiraat na skajp za nekoe intervju. Vo majlot pisuva deka imaat otvorena pozicija za elektricari, i toj isti mail e prepraten na uste edno 7-8 luge.

Dali znae nekoj dali e ove vistina ili nekoja zaebancija?

Mailot go procitav vcera, sto znaci kasnam 5-6 dena, pa ima prativ mail da vidam sto e kako e.
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 13:47
Si ja propustil sansata,navistina sev pravat taka intervjua vo dyn i jas vcera cuv,prati im mejl za povtorno da te kontaktiraat.kazi ni preku sto podnesuvase
Кон врв
Alex86 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex86 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2011 во 14:12
Aplicirav preku ovaa stranica ama ima sigurno pred nekolku meseci : http://www.dyncorprecruiting.com/

Im prativ pak email pa ke vidam dali ke odgovorat...

Изменето од Alex86 - 06.Април.2011 во 14:32
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2011 во 14:36
Luge pa nikoj da napisal dali e povikan na razgovor dali se javuvaat vo skopje ili samo vikaat luge od bosna
Кон врв
Alex86 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex86 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2011 во 16:06
Mene mi odgovorija, i mi pisaa na skajp. mi pobaraa da im skeniram pasos, sv, diploma od sredno i bilo koja druga sto ja imam za elektrotehnicar, da gi prevedam na angliski i se toa da im go skeniram. Go napraviv toa, mi odgovorija pak na skajp deka ke gi prepratat dokumentite vo Skopje vo Dynacorp i deka ke mi se javat za "Final Interview", rekoa face to face da vidat kolku znam angliski i kolku znam od elektro. Mi rekoa deka deneska ili utre ke mi se javat pa ke vi pisam.

Da ne znae nekoj sto prasuvaat vo Dynacorp ako odis za prv pat? Nekoj mi rece mozno e da projdam samo so obicni nekolku prasanja, a slusam muabeti deka mozno e da prasuvaat mnogu teski prasanja.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2011 во 22:19
Поздрав до форумот а посебно до лугето кои се сега во Афганистан............Потребна ми е една информација за СУПРЕМЕ ......која е таа компанија,што нуди,какви се условите кај нив и дали некој имал со нив контакт.......потребни ми се информации бидејки ми се јавија од дубаи за интервју,па затоа прашувам.........платата не е голема.....1400усд-месечно......било која информација би ми добро дошла......се надевам на позитивен одговор....
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2011 во 12:00
nema li nekoj da napise za FLUOR: koga mu se javile na interview za koja pozcija koi dokumenti gi baraat i slicno
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2011 во 20:05
po se izgleda na nikoj mu se nemaat javeno od fluor a od dyncorp vikaat elektricari ,ako ima nekoj neka kaze za koj pozicija e povikan kako sto gledam na stranata na fluor baraat mnogu elektricari, vodovodzii, tisleri drugi funkcii slabo a inaku od 4 april se vo aleksandar palas si dremat tamu :)))) toa e se narode :))) so sreka na site:)
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2011 во 20:05
Kako sto kazav prethodno na dvaica moi drugari se javile za elektricari,i dvaicata prosle i nemale testovi,edniot leta vo vtornik sega drugiot otide.a eve od 8 nema novi pozicii,ako znae nekoj sto se slucuva neka kaze,znam samo deka ima zakazano intervju na 13-sreda,dali ke vikaat uste neznam,ako znae nekoj neka kazuva
Кон врв
skopje2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај skopje2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 12:08
Navistina Mile posledno intervju mu e na 13 a dali se imaat javuvano i zakazano na nekoi intervju 13 neka napisat na forumov !!!!A i ne znam zosto tolku brgu si odat fluor od Skopje , mislam deka obicno sedat po 1 mesec i regrutiraat a sega nema nikoj ni na forum da pisuva?!?!?
Кон врв
Mico2011 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mico2011 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 14:44
Drugarot sto leta utre sega mi kazuvase deka imalo i za pozicija sekjyriti sto bile vikani,a se zboruvalo deka im treba plumberi,e sega dali se vikani za 13 ili ke vikaat uste neznam,ako znae nekoj nesto neka kaze
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 129130131132133 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.