IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 124125126127128 135>
Автор
Порака
Beza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 05:59
Pozdrav do site oti sum nov na forumov a dolgo go pratam. Moze li nekoj da mi kaze koa doagaat od Fluor vo Skopje zosto aplicirav vo DynCorp i ne mi se dopadna Offer letterot, pa bi sakal da apliciram i vo Fluor da vidam kako stojat uslovite.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 20:10
Нема да коментирам многу само она немаат сите компјутери.Хммммммммммммммммммммм е ова ме зачуди малку.Кога јас на мои 44 години успеав да научам компјутери,мислам дека за помладата генерација не е никаков проблем,нели.Па сега барем има интернет кафе на секој чекор и цената е колку што сум информиран доста пристапна(20-30 денари 1час).Тој што сака да замине ке замине,тоа е факт.За цеваницата како што реков никого не сакам да навредам,се извинувам туку да се раздвижи форумот од лугето кои се веке таму,за да ја доловат атмосферата од Афганистан.Позицијата која ми се нудии во Супреме е за електричар супервизор и сума од 1200долари месечно со бонус од 200долари месечно ако ја дочекам Нова Година таму .Е сега реторичкото прашање следува.Да се биде или не?Да се оди или не?Дали да се отфрли она што го имаш во моментот и да заминеш(голем знак прашалник е и дали ке поминеш на тестовите)или да останеш тука?Затоа луге дајте нешто конкретно од базите или ФОБ како што се нарекуваат.Плати,бонуси,дали сте потпишале на поголема сума пари од онаа што првично ви беше понудена,и слични информации кои ке бидат од корист.Себичноста е многу лоша особина,нели.Никој нема да ви го земе работното место и платата,туку да земе дел од Американскиот колач хехехехехехехехех.На крај ке ве замолам за поактивно и повеке информации на форумот,нормално колку ви дозволува вашето слободно време.Поздрав
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 20:50
Jas ce ti preporacam da si dojdes, pa makar i za viiisoka indiska plata od 1200$... Supreme e podizveduvac za DynCorp, a iskustvoto sto ce go dobies, ne se placa... + ako se snajdes, moze dobro da se prodades...potoa...vo druga firma.. samo da si smenis dres... A sekogas stoi toa deka tuka ima nepalci i indijci... taka da i dobra pozicija moze da zemes, ako te biva...

da sega vidov.. Elec.supervisor... Taa e plata za supervizor indiec, na bilo koja pozicija u Supreme... E sega, BITNO e da dojdes tuka... posle ce mu ja mislis.. a "domata" ne ti bega, nikogas...

Изменето од Crnko - 17.Февруари.2011 во 20:52
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 21:26
Dali nekoj znae dokoga se DynCorp vo Skopje vo Aleksandar Palce?
I bidejki sum od vnatresnosta na drzavava,sakam da idam na razgovor idnata sabota.
Dali imate informacija dotogas dali ke bidat tuka i dali vo sabota mozam da ostvaram sredba so regruterot.(da ne doagam badijala)
Blagodaram i pozdrav.
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 21:37
Originally posted by trnar trnar напиша:

Dali nekoj znae dokoga se DynCorp vo Skopje vo Aleksandar Palce?
I bidejki sum od vnatresnosta na drzavava,sakam da idam na razgovor idnata sabota.
Dali imate informacija dotogas dali ke bidat tuka i dali vo sabota mozam da ostvaram sredba so regruterot.(da ne doagam badijala)
Blagodaram i pozdrav.

DYNCORP se non-stop vo A. Palace
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 21:41
Zdravo.
SLusnav deka vcera Dyncorp vo A. Palace na nekoj za Menadzer na elektricari ili taka nesto bese, ponudile plata od 48000$.
Znam deka tolku odprilika plakaa FLUOR za prvata godina, ima li sansa DYNCORP da se podopravil ???
Pozdrav.

Ako imate nekoja informacija okolu ponudite denovive pisete.
Pozdrav
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 21:42
Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Dali nekoj znae dokoga se DynCorp vo Skopje vo Aleksandar Palce?
I bidejki sum od vnatresnosta na drzavava,sakam da idam na razgovor idnata sabota.
Dali imate informacija dotogas dali ke bidat tuka i dali vo sabota mozam da ostvaram sredba so regruterot.(da ne doagam badijala)
Blagodaram i pozdrav.

DYNCORP se non-stop vo A. Palace


Blagodaram za odgovorot a dali se i vo Sabota.
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2011 во 23:12
Да сето тоа е убаво што го кажуваш ама има еден проблем кој мислам дека е нерешлив(барем јас така мислам).Моментално сум вработен значи со сите нишани и имам за македонски стандарди одлична плата.Ке испадне дека сум фалбаџија,но така е.Моментално сум со плата од 28500денари или некои си 450евра и плус бонус од 30евра од завршен проект.Е сега тука доага најбитниот дел.Треба да одам во Сплит Хрватска на обука за застапништво за smart house-control4 или по нашки интелигентна кука,технологија која пополека навлегува во секојдневниот живот.Би сакал да си ја пробам среката и знаењето таму,зошто тука и да сакаш немаш против кој(идиот до идиот).Единствено ме плашат медицинските тестови,за другото немам гајле,бидејки со забите не стојам баш сјајно(и тоа се решава,нели)Е сега дали ти држи вентилот????????????????Зошто ако напуштам ваква шанса крај,нема веке.Затоа ми се потребни повеке информации за да ги ставам на кантар работите па која повеке тежи таа!!!!!!!!!!!!!Ме интересира дали сумата која ми се нуди е дали сум сериозен па на потпишување нешто ке има повеке,или тоа е тоа бидејки девојката не ми одговори на ова прашање конкретно,туку:will see if you are pass the test.Значи да не го тупам многу,но сум на 50-50 па ке видам која половина ке биде појака.Поздрав и ке те замолам да ми испиташ за Супреме како стојат во Афганистан бидејки имам различни информации и сакам да ги разграничам затоа.Поздрав од врнежливото Скопје.
Кон врв
Beza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 02:31
Дали ќе има некои измени во иднина во ДајнКорп со платите или тоа е само залудна нада?
Не ми е јасно оти има толку разлика помеѓу двете фирми, мислам меѓу Флуор и ДајнКорп со плати, коа се работи зса во истите бази и за истите раб места.


А пак ќе прашам, дали знае некој коа доаѓаат Флуор во Скопје? Може ли и кај нив како кај ДајнКорп да им се појавиш на врата или само онлине мора да се аплициреа па да чекаш премија да ти се јават?

ПоздраФ.
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 08:49
Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Dali nekoj znae dokoga se DynCorp vo Skopje vo Aleksandar Palce?
I bidejki sum od vnatresnosta na drzavava,sakam da idam na razgovor idnata sabota.
Dali imate informacija dotogas dali ke bidat tuka i dali vo sabota mozam da ostvaram sredba so regruterot.(da ne doagam badijala)
Blagodaram i pozdrav.

DYNCORP se non-stop vo A. Palace


Blagodaram za odgovorot a dali se i vo Sabota.

da mislam od 08-18 casot
Кон врв
bazemak Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bazemak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 10:04
Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by trnar trnar напиша:

Dali nekoj znae dokoga se DynCorp vo Skopje vo Aleksandar Palce?
I bidejki sum od vnatresnosta na drzavava,sakam da idam na razgovor idnata sabota.
Dali imate informacija dotogas dali ke bidat tuka i dali vo sabota mozam da ostvaram sredba so regruterot.(da ne doagam badijala)
Blagodaram i pozdrav.

DYNCORP se non-stop vo A. Palace


Blagodaram za odgovorot a dali se i vo Sabota.

da mislam od 08-18 casot

do 23.02.2011 treba da bidat ovde barem taka pishuvashe vo oglasot
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 11:59
Originally posted by Beza Beza напиша:

Дали ќе има некои измени во иднина во ДајнКорп со платите или тоа е само залудна нада?
Не ми е јасно оти има толку разлика помеѓу двете фирми, мислам меѓу Флуор и ДајнКорп со плати, коа се работи зса во истите бази и за истите раб места.


А пак ќе прашам, дали знае некој коа доаѓаат Флуор во Скопје? Може ли и кај нив како кај ДајнКорп да им се појавиш на врата или само онлине мора да се аплициреа па да чекаш премија да ти се јават?

ПоздраФ.

samo on-line
Кон врв
tirko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tirko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 17:24
Ќе може ли некој да стави овде слики или текст, кои работни позиции се поставени пред врата на канцеларијата на DynCorp во А.Палас? Јас сум од внатрешноста, затоа ме интересира

Поздрав
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 19:02
Пред малку ги читав коментарите на лугето од форумот во Босна.Посебно ме интересираше нивното мислење за Супреме.од прочитаното заклучив дека Супреме бара Непалци,Индијци слична сорта така да залудно е да се надева човек,бидејки платите им се навистина мизерни(дури помали од Динкорпс).Ме интересираше сето ова бидејки ми се јавија од Дубаи,поточно ХР офицерот и имавме скајп интервју на кое јас лично не сум задоволен бидејки некако информациите кои ги нудат се штури,а за платата и да не коментирам(1200долари/годишно).Кога и споменав за платата некако не и се направи меракот,во стил......а бе сега за пари ли прашуваш?Тоа е сигурно некоја утепана фирма субконтрактор на динкорп штом собира Непалци и Индијци.Но што е тука е.Благодарам на Црнко за линкот,корисен беше.Е ова е за пофалба,малку форумот да живне со такви информации.Поздрав
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 124125126127128 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.